8 Typov Ľudí, Ktorým By Sme Mali Ďakovať Denno Denne

Šťastní ľudia

Veľmi často píšem o tom, že by sme mali žiť svoj život naplno. Robiť veci, ktoré nás bavia, nasledovať svoju vášeň, byť vďační, pomáhať druhým a byť dobrými ľuďmi.

Píšem o tom stále dookola, pretože chcem, aby to ľudia pochopili. Čím skôr, tým lepšie. A ako sa tak opakujem a sústredím sa na ľudí, ktorí v tomto smere potrebujú nakopnúť a motivovať, úplne zabúdam na tých, ktorí tak už dávno žijú.

Na ľudí, ktorí robia veci tak, ako ich cítia. Majú pevné zásady, silné odhodlanie a konajú bez postranných úmyslov či bočných plánov.

Na tých, ktorí žijú rovnako pre druhých, ako pre seba. Na osoby, ktoré nekonajú sebecky a najradšej by sa rozdali. Na tie, ktoré by nám mali ísť príkladom, pretože životy, ktoré žijú, sú najväčšou inšpiráciou, najžiarivejším vzorom.

Mnohí z nich sa netopia v prepychu, nevystupujú v médiách a dokonca sa o nich ani veľmi často nehovorí. A to je dôvod, prečo som sa rozhodol napísať tento článok.

Napísal som ho, pretože im chcem poďakovať. Vzdať im hold, obdiv a rešpekt, skloniť pred nimi klobúk. Pretože oni si to zaslúžia… Títo si to zaslúžia…:

1. Rodina

Poďakovanie ide všetkým tým slobodným matkám či otcom, ktorí sú na výchovu detí sami. Nemajú sa na koho obrátiť, nemá im kto pomôcť, no oni to všetko zvládajú na výbornú. Prinášajú tú najvyššiu obeť, len aby sa mali ich ratolesti čo najlepšie. Ide tým, ktorí dajú svojim deťom všetko, aj keď sami nemajú.

Potom tým, ktorí sa starajú o svojich rodičov, pretože ich milujú… Pretože vedia, že im majú čo vracať. Sú si vedomí toho, že im rodičia dali omnoho viac, ako budú kedy oni schopní vrátiť a tak sú im nesmierne vďační a chcú im to vynahradiť každou jednou bunkou vo svojom tele.

Ďalej súrodencom, ktorí nedovolia, aby peniaze rozdelili to silné puto. Tým, ktorí sú tam vždy pre svojich blízkych, ochotní pomôcť kedykoľvek, nezištne a radi.

2. Skutočným priateľom

Poďakovanie ide ďalej tým, ktorí ti nevrazia nôž do chrbta pri najbližšej príležitosti. Tým, ktorí nedovolia, aby sa medzi vás postavili klebety, iní ľudia či materiálny osoh.

Tým, ktorí sa rozprávajú s tebou a nie o tebe za tvojím chrbtom. Tým, ktorí sú tam v dobrom aj zlom. Ľuďom, ktorí nám kryjú chrbát.

Skrátka priateľom, ktorí sú tam vždy pre nás. Tí, ktorí si vždy nájdu čas, podporia, poradia, motivujú, vypočujú, rozveselia.

A vlastne čo sa budem rozpisovať… O tom, za čo všetko by sme mali byť našim parťákom vďační, som napísal článok, tak si ho určite nenechaj ujsť – 21 Vecí, Za Ktoré Zabúdame Poďakovať Svojim Najlepším Priateľom. 😉

3. Záchranárom

Všetkým. Požiarnikom, záchranárom, sanitárom, lekárom. No samozrejme iba tým, ktorí to robia z presvedčenia. Tým, ktorí chcú skutočne pomáhať.

Zdravotníkom, ktorí nevyhľadávajú úplatky, nechcú žiadne všimné a venujú sa všetkým pacientom rovnako, bez ohľadu na ich postavenie, či sociálnu situáciu.

Požiarnikom a záchranárom, ktorí sú ochotní riskovať svoje životy, len aby zachránili druhých. Bez vidiny akýchkoľvek výhod, bez túžby po prehnaných odmenách. Tým, ktorí keď vidia človeka v ohrození, v momente potlačia pud sebazáchovy do úzadia a nebojácne sa vrhnú do každého nebezpečenstva. Mnohí by tu bez nich neboli.

4. Policajtom

Tým, ktorí chodia do roboty skutočne pomáhať a chrániť. Tým, ktorí nenastúpili len preto, že sú zakomplexovaní a potrebujú si niečo dokazovať. Tým, ktorí nemajú zapotreby buzerovať, povyšovať sa a terorizovať slušných ľudí.

Vôbec ich nie je mnoho, a preto ak na správneho policajta natrafíš, určite mu to daj najavo. Ich job nepatrí zrovna k tým najpríjemnejším, a tak si to zaslúžia vedieť, zaslúžia si to počuť.

Práca väčšiny nie je ako z amerických filmov. Ich pracovný deň sa neskladá z troch automobilových naháňačiek, dvoch prestreliek a štyroch vyriešení vraždy.

Častokrát sa potýkajú s ďaleko odpudivejšími vecami a musia sa naťahovať s bezdomovcami, feťákmi a riešiť hlúpe susedské spory či neprispôsobivých imbecilov, a tak tým, ktorí si zachovali zdravý rozum a úsudok aj napriek tomu bordelu, s ktorým sa musia denno-denne popasovať a ešte nezanevreli na ostatných ľudí, tým ide môj obdiv, tým ide môj najväčší rešpekt!

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

5. Sudcom & Politikom

Tým, ktorí nezneužívajú právomoci. Pre sudcov, ktorí klepú kladivom pre ľudí, nie proti nim. Tým, ktorí nečakajú, kto im čo šupne do vrecka a vôbec ich nezaujímajú postranné odmeny, no zato ich zaujíma pravda a spravodlivosť.

Politikom, ktorí nehrabú pre seba a skutočne bojujú za zmenu. Takým, ktorí vzali svoju prísahu a slová v nej vážne. Tým, ktorí sa snažia dostáť svojim predvolebným sľubom.

Je ich síce ako šafránu, no poďakovanie a rešpekt si zaslúžia preto, že stoja proti obrovitánskej chobotnici, ktorá má svoje odporné chápadlá všade. Pretože to vôbec nemajú ľahké, no aj napriek tomu stoja za svojimi hodnotami a presvedčením.

Pretože sú odhodlaní bojovať aj naďalej a to bez ohľadu na to, aké ťažké to je a ako veľmi sa to ešte sťaží. Tí sú mojim veľkým vzorom.

6. Dobrovoľníkom

Tým, ktorí chcú priložiť ruku k dielu. Zlepšiť svoje životné prostredie alebo zlepšiť životy ľudí vo svojom okolí, meste či štáte.

Tým, ktorí vedia, že dávať je viac ako brať. Tým, ktorí sú zmenou, ktorú chcú vidieť vo svete a konajú tak, aby ten svet spravili lepším. Skrátka tým, ktorí chcú, aby tu po nich niečo zostalo. Odkaz, posolstvo, misia.

7. Tým, ktorí pomáhajú mimo žiare reflektorov

Táto ďakovačka ide tým, ktorí pomáhajú bez toho, aby mali potrebu vešať to všetkým na nos. Tým, ktorí to robia z presvedčenia a z dobroty. Pretože chcú. Pretože to nerobia pre seba.

Tým, ktorí sú láskaví a dobrí, so srdcom na správnom mieste, čistejším ako krištáľ. Tým, ktorí chcú nezištne pomôcť a nepozerajú sa na to, čo z toho budú sami mať.

Mnohí by sa bez nich trápili, mnohí by to bez ich pomoci nezvládali. A i keď možno nepomáhajú v globálnom merítku a ich činy nezmenia celý svet, nepochybne zmenia celý svet a život osôb, ktorým sa rozhodnú svoju štedrosť a dobrotu preukázať. Vďaka za to, že ste!

8. A napokon tým, ktorí idú vzorom

Ľuďom, ktorým vzal život veľa, no aj napriek tomu neprestali žiariť. Tým, ktorí nepoznajú slová ako zlyhanie, pád či porážka, no poznajú slová ako výzva, vôľa a výhra.

Tým, ktorí kráčajú vpred aj napriek tomu, že je ich život nepredstaviteľne ťažký. Tým, ktorí majú na svojich pleciach tiahu obrovských problémov, no aj tak sa ešte dokážu vrhnúť popod ramená ďalším, ktorí nevládzu stáť sami.

Športovcom, ktorí sa snažia osloviť mladých a ukázať im cestu. Celebrity, ktoré idú príkladom a snažia sa šíriť odkaz, ktorý spraví tento svet lepším miestom. Umelcom, ktorí sa chcú podeliť o svoju jedinečnosť a šíriť krásu.

Tým, ktorí padli na dno, no nedovolili, aby ich ťažkosti položili, vstali a zažiarili ešte viac, ako kedy predtým. Len aby ukázali, že sa to dá, len aby inšpirovali ostatných.

Chlapcovi, ktorý pomôže susede s taškami z nákupu do brány či školákovi, ktorý ani na chvíľku nezaváha a okamžite v autobuse pustí starších ľudí na svoje miesto.

Tým, ktorí šíria dobrotu, láskavosť, vľúdnosť, nádej a radosť všade okolo.

Tým, ktorí sa snažia inšpirovať a motivovať ľudí okolo seba akýmkoľvek spôsobom, ktorým vedia. Hudobníkom, spevákom, blogerom, youtuberom, správcom motivačných skupín, všetkým.

A keď už je reč o tom inšpirovaní druhých, pozri si článok s motivačnými stránkami, ktoré to zvládajú na výbornú – čítaj 10 Najlepších Motivačných Fan Pages Široko Ďaleko. 😉

Tak a to bolo všetko, kamarát. Toto bolo jedno obrovské ďakujem všetkým tým ľuďom, ktorí robia svet lepším miestom. Aj napriek tomu, že sa im nedostáva uznania, aj napriek tomu, že na nich tak často zabúdame.

Preto ak sa ti článok páčil, určite ho patrične polajkuj a pozdieľaj, nech si týchto ľudí pripomenie toľko z nás, koľko je len možné.

A napokon, ak sa ti páčil natoľko, že si už v žiadnom prípade nevieš svoj život predstaviť bez ďalších motivačných a inšpiratívnych riadkov, určite sa zapíš do NEWSLETTER-u. Hoď svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa každý týždeň na nové nadupané články rád a zdarma upozorním.