Ako Žiť Život Naplno? Stačí 5 Krokov!

Ako Žiť Život Naplno? Stačí 5 Krokov!
Život / 03.03.2013 / 9

Chceš, aby bol tvoj život jedinečný a významný alebo sa uspokojíš s priemerom?

Chceš naozaj žiť naplnený život alebo ti stačí prežívať?

Život budeš mať iba taký, akým si ho sám spravíš, pamätaj.

Ak chceš intenzívne prežívať každý jeden okamih a tešiť sa z každého prežitého dňa, ak sa chceš cítiť plný života a byť naplnený každou činnosťou, ktorú vykonáš, tu je 5 pravidiel, ktoré spravia tvoj život hodným žitia.

1. Ver v seba a svoje schopnosti

Vždy ver v seba samého a v to, čo dokážeš.

Ty najlepšie vieš kým si a kým chceš byť v budúcnosti. Nedovoľ preto nikomu, aby to spochybnil.

Vždy maj na pamäti, že ostatní ťa budú rešpektovať až vtedy, keď sa začneš rešpektovať ty sám.

„Ak v seba veríš a máš odhodlanie a hrdosť – a ak sa nikdy nevzdáš, budeš víťaz. Cena za víťazstvo je síce vysoká, ale tak isto aj odmena.“ – Paul Bryant

Strategická poznámka: Ak by sebavedomie nepatrilo medzi tvoje najsilnejšie stránky, určite klikaj na TOTO VLÁKNO. Tam nájdeš články, ktoré ti ho dajú hneď a zaraz dokopy. 😉

2. Rob vlastné rozhodnutia

Nedovoľ ostatným, aby určovali smer, ktorým sa v živote uberáš. Nenechaj za seba rozhodovať druhých.

Je to tvoj život a za jeho kormidlom by si mal stáť ty, nikto iný.

V živote sa stretneš s ľuďmi, ktorí ti budú hovoriť, čo by si mal robiť, čím by si sa mal živiť a dokonca aj to, kým by si sa mal stať.

Zaujímavé však je, že tie „najmúdrejšie“ rady, ti budú dávať práve ľudia, ktorí to v živote nedotiahli ďaleko.

A preto, ako som už spomenul, ty najlepšie vieš, kým si, kým chceš byť a aká práca ťa zvnútra napĺňa. Až keď sa budeš riadiť vlastnými rozhodnutiami, až vtedy budeš viesť naplnený a spokojný život.

„Je to práve počas momentov rozhodovania, kedy sa formuje náš osud.“ – Tony Robbins

3. Vyskúšaj si svoje maximum

Nikdy sa nezmier s výkonom menším ako 100%. Vždy vynalož maximálne úsilie.

V dnešnej dobe sa veľa ľudí sťažuje, že sa im nedarí, no väčšina k sebe iba nie je úprimná a neprizná si, že nevynakladajú maximum úsilia, aby to zmenili.

Až keď si vyskúšaš svoje maximum a siahneš si na dno svojich síl, až vtedy môžeš povedať, že žiješ svoj život naplno.

Nikdy nespomaľuj a neustále sa motivuj, nech ti na tvojej ceste vydrží ako elán, tak aj vôľa ísť ďalej.

„Vlož svoje srdce, myseľ, vedomosti a dušu aj do tých najmenších činov. Toto je tajomstvo pre úspech.“ – Swami Sivananda

A keď už bola reč o tej motivácii, skvelých pár rád nájdeš v článku 13 Trikov, Ako Sa Rýchlo Motivovať. 😉

4. Nikdy sa neobmedzuj

Pokým si živý, si schopný úplne všetkého, čo si v mysli zaumieniš.

Ak chceš mať spokojný a naplnený život, bojuj! Neuspokoj sa.

Ak si zadáš malé ciele, nič veľké nedosiahneš. Nikdy sa nedotkneš hviezd a nikdy nezažiariš ponad všetkých ostatných.

V živote nás obmedzujú iba prekážky, ktoré si vytvárame v našej mysli, nič iné nám nestojí v ceste. Nič nie je nemožné.

„Neobmedzuj sa. Mnoho ľudí sa obmedzuje tým, čo si myslia, že môžu robiť. Môžeš ísť tak ďaleko, kam až ti myseľ dovolí. To čomu veríš, môžeš aj dosiahnuť.“ – Mary Kay Ash

5. Daj svojmu životu zmysel

Žiť život bez toho, aby sme mu zadali cieľ, aby sme mu dali zmysel, je ako vystreliť šíp bez toho, aby sme mierili na terč. Je to strata času a energie.

Ak máš v živote pocit, že nie si úspešný, že sa nenachádzaš tam, kde si chcel byť a ak nie si spokojný, možno je načase stanoviť si ciele, ktoré chceš dosiahnuť a začať na nich konečne pracovať.

Urči si ciele a nasmeruj svoju energiu správnym smerom. Skvelý návod, ako na to, nájdeš v článku Ako Si Správne Stanoviť Ciele V Ôsmich Krokoch.

Až keď bude mať tvoj život zmysel, až vtedy budeš môcť využiť svoj plný potenciál a prežiť svoj život naplno.

„Človek, ktorý nie je ochotný pre niečo zomrieť, nie je zrelý pre život.“ – Martin Luther King Jr.

Som si istý, že ak urobíš všetko spomenuté, tvoj život dostane úplne iný rozmer a budeš omnoho šťastnejší.

Je teda načase, aby si začal žiť svoj vysnívaný, spokojný a naplnený život.

Už vieš, kde začneš? Už vieš, čo zmeníš ako prvé? Podeľ sa v komentároch dole pod článkom. 🙂

A samozrejme okrem toho, ho nezabudni lajkovať a zdielať, prípadne posielať kamarátom. 😉

Áááá na koniec, v prípade, že by si si rád prečítal viac podobných, zaujímavých článkov, určite hoď svoj email nižšie, do políčka pod BIO-m autora a zapíš sa tak do NEWSLETTER-u. Ja ťa potom na každý nový článok veľmi rád, ochotne a zdarma upozorním. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 9 )

 • Lenka P. marec 13, 2013 6:39:42 pm

  Skvelý článok 🙂

 • Filas február 21, 2015 3:23:24 pm

  Jdeme Zít Naplno ! Krok č.1 – Žít Naplno ! 🙂

  • Dušan Kadlec február 21, 2015 5:07:36 pm

   Žijeme iba raz, preto by bol hriech, nevyždímať zo života aj tú poslednú kvapku. 😉

 • Filip jún 13, 2015 9:52:56 pm

  Super článok. Ďakujem.
  Ako prvé, prestanem byť lenivý a začnem efektívne využívať každú jednotku času ktorú mám.

  • Dušan Kadlec jún 14, 2015 11:42:55 am

   Filip, spravíš múdro 😉

   A vďaka za pochvalu!!

 • frantisek február 04, 2016 11:50:02 pm

  Ahojte moje meno je feri mam25rokov amomentalne mi padol celý svet neviem kade ďalej mam predstavi tuzbi vizie ale akosi stracaju na intenzite tu silu pviem niečo z môjho života v mladosti som to robl všetko z lahkostou usmevom aj keď to doma bolo peklo medzi rodicmy narovinu bol to horor chvilkami to bolo pekne už som aj veril že to co som videl citil už neodode ale ani som sa nenazdal a už boli v sebe nemal som žiadny vzor v otcovi mama bola v tedy úplne nedá ani porovnať hadali sa bitky rozbite hlavu noziky na zemy koľko krát som schmatol sestricku a utekal von a modlil sa nech je mam v poriatku.casom sa rozviedly ale ešte bpredtim nas mama zobrala bivat preč nevedel prečo iba ona tak narovinu usla od otca a on o tom samozrejme nevedel. Po 2 tyznoch prišiel do bytu ktorí zrazu zival praznotou chladom,samotou ,beznadejom a neviem čim ešte hladal nas on z toho skolaboval .. nas zobrala zo sebou ja som bol na srednej sestricka v 6 r zak.s.no tak začal môj život nemali sme peniaze a trapilo mato keď som si nemohl dovoliť minút 5naprik. to čo kamosi a tak som začať tráviť vise času vonku v uliciach a snažil sa zarobiť peniaze mladi soplak a za ako kratki čas sa viac menej dostal do sorti toceenia a sak mlady chaln a zrazu wau všetkého kopcom pomahal som máme platiť a tak všeobecne ale časom som stratil motivaciu chuť,takom stilom zarábať proste som začal vidieť cítiť že ma to nenaplna,naopak ubija mama postupne mala priatelou začala si užívať popijat až to došlo to vodu uplnej viac menej závislosti mala jedinečnú ponuku o ktorej snila celi život mi rozprAvala že príde čas aj visnivana robota,čas prišiel ale aj iné veci a ocom celi život snila si nechala pretiect medzi prsty a skončila psi. Sestra išla bivat ku krsnim a ja som zostal sám bez nicoho v byte s 4mes.dlzobou vtedy som si povedal ak nezoberie tatko tak som na ulici.zobral ale zas pretocene opacne ako som si predstavoval piatina hukot….viete si predstaviť travil som čas zas vonku s ludmy a boli situácie kedy som už ani neyufal ve to dobre dopadne a tak skratke časom som si no podst.sme sa našli navzájom s holkou.zrazu sa mi všetko otocilo zaciatok bol prenadherny aj časom ak od septembra som citil pocit,y a časom viac a viac a ona ma pol roka podvadzala na Vianoce ma jednoucho pokrcila a zahodila ako obal s kexiku všetci sa vitratili momentálne som prišiel o robotu nikto o nicom nevie všetko drzim v sebe,mom.sa snzim odísť do zahraničí ale neviem či to vide? Zrazu som sa ocitol v tme na pusti a fakt neviem co ako preco

  • Dušan Kadlec február 06, 2016 7:39:33 pm

   Ahoj František.

   Život je plný smutných a náročných príbehov. Niektorí to máme ľahšie, iný ťažšie a niektorí to máme tak nepredstaviteľne ťažké, že to ani nejde opísať slovami.

   Rád by som ti napísal návod na to, ako sa z tvojej situácie dostať, no nedá sa. Sám svoj život a možnosti najlepšie poznáš a preto musíš sám nájsť cestu, ako z momentálnej nehostinnej situácie vyjsť von.

   Musíš si skrátka sadnúť a porozmýšľať, čo všetko chceš zmeniť. Čo je pre teba prioritné a ako by si chcel, aby v tvojom živote veci boli… To je prvý krok.

   Druhý krok je začať na nich pracovať. Ak si stratil prácu, sústreď sa na to, aby si si našiel novú. Zlepši si kvalifikáciu, aby si mal čo ponúknuť, nauč sa ako sa predať. Ak máš problémy s bývaním, odsťahuj sa. Prepočítaj si rozpočet tak, aby si si tam našiel pár stoviek na podnájom a ak máš doma peklo, odíď, oslobodí ťa to.

   No podstatné je, aby si pre to niečo spravil. Iba ty sám si dokážeš pomôcť, nikto nepríde do tvojho života a nezbaví ťa všetkých tvojich problémov. Iba ty sám môžeš, iba ty sám musíš!

   Pamätaj, že nikto si nevyberá začiatok svojho príbehu, no to, aký bude mať priebeh, to máš plne vo svojich rukách!

   Preto sa musíš dať dokopy, prestať hľadať u druhých ľudí odpovede, ktoré si môžeš dať iba ty sám, prestať u iných tiež hľadať pomoc… Sám pre svoj život musíš niečo spraviť, sám si ho musíš dať dokopy.

   Vedz, že nič nie je nemožné, dokážeš čokoľvek, čo si zaumieniš, avšak opäť podotýkam… MUSÍŠ PRE TO NIEČO SPRAVIŤ!!!

   Ja ti samozrejme budem držať palce. 😉

 • frantisek február 05, 2016 5:35:05 am

  Ja sa len neako ťažko asi zozbieham ja už tuzim pochopiť cítiť že to tuzim robiť dobre

  • Dušan Kadlec február 06, 2016 7:40:50 pm

   Život je voľba František. V každom jednom momente, kedy čelíš prekážkam, máš na výber. Buď sa nimi necháš odrovnať a vzdáš sa nádeje na lepší život alebo sa vzdať odmietneš a za svoje šťastie začneš bojovať, čo ti budú sily stačiť.

   No to rozhodnutie musíš spraviť sám, nik iný ho za teba nespraví…!