Bruce Lee A Jeho 8 Citátov, Ktoré Ti Ukážu Ako Zvíťaziť A Uspieť Na Plnej Čiare

Bruce Lee a jeho citáty

Bruce Lee bol nesmierne talentovaný človek. Bol to skvelý bojovník s obdivuhodnou filozofiou a postojom k životu, ktorými neopísateľne obohatil tento svet a životy ľudí v ňom.

Bol múdry, sústredený a išiel si za svojimi snami, nehľadiac na okolnosti, pretože bol presvedčený, že si ich dokáže splniť.

A nielenže o tom sníval, on to aj dokázal. Postaral sa o záujem západných médií o čínske bojové umenia a stal sa ikonou, idolom, dokonca legendou, nebojím sa povedať.

Stal sa vzorom pre všetkých tých ľudí, ktorí sa odmietajú vzdať a bojujú aj napriek nepriazni osudu a všetkým tým problémom a komplikáciám, ktoré im neustále križujú cestu.

Bruce Lee bol, a stále je, jedným z najznámejších a najvýraznejších predstaviteľov bojového umenia, ktorý sa kedy ocitli na strieborných plátnách.

A keďže to bol taký obdivuhodný človek, rozhodol som sa, že napíšem článok, v ktorom ti priblížim myšlienky, ktoré mu k týmto výrazným úspechom dopomohli.

Tu je 8 z nich:

1. Do pekla s okolnosťami, ja sám si vytváram príležitosti!

Áááá, toto je môj osobný favorit, aj preto som ho dal na prvé miesto. Odvolávam sa naň hádam stále. Vždy, keď sa mi nedarí, vždy, keď niečo nejde podľa plánu, zakaždým si ho pripomeniem.

Oháňam sa ním hádam častejšie, ako sa Bruce Lee oháňal svojimi obávanými kopmi vo svojich najznámejších filmoch.

Pretože čakať na skvelú príležitosť je smiešne. Taká nemusí prísť nikdy a v životoch mnohých ani nepríde. No ak otvoríš oči a budeš sa snažiť venovať pozornosť aj tým najmenším príležitostičkám, z ktorých by sa niekedy v ďalekej budúcnosti mohli vyliahnuť skutočné príležitosti, vtedy spravíš skutočný krok v ústrety svojmu budúcemu úspechu.

Hľadaj stále nové možnosti, testuj svoje momentálne limity, zameraj sa na riešenia, nie na problémy a tie vysnívané príležitosti sa objavia. No neobjavia sa len tak, samé od seba. Objavia sa, pretože si im otvoril dvere, prídu, pretože si si ich do svojho života pritiahol.

A keď už sa im ocitneš zoči-voči, uisti sa, že ich schmatneš za vlasy tak, ako to zvyknú robiť herci s herečkami vo filmoch pre dospelých, a vyždímaš z nich všetok potenciál do poslednej kvapky. A ak by si náhodou nevedel, ako na to, skvelý návod, ako to nepohnojiť, nájdeš tu – 7 Dôvodov, Pre Ktoré Nedokážeš Využiť Príležitosti Priamo Pred Tebou. 😉

2. Ak máš rád život, tak nemrhaj časom. Pretože čas je to, z čoho sa život skladá.

Som si istý, že ak by som sa spýtal v miestnosti, plnej najrozdielnejších ľudí, otázku, kto miluje svoj život, všetci by mali svoje ruky nad hlavami ako na hip-hopovom koncerte.

No keby sa hneď za tým spýtam, kto využíva všetok čas, ktorý mu ten jeho milovaný život ponúka, nielenže by zrazu neboli nad hlavami skoro žiadne ruky, no v miestnosti by zavládlo také hrobové ticho, že by si počul, ako niektorým zaškŕkalo v bruchu v momente, kedy im nervozita zovrela žalúdky.

No neboj sa, nebudem sa teraz tváriť ako svätý a pohoršovať sa nad tým, ako môžu všetci títo ľudia zahadzovať svoje životy za hlavu, to v žiadnom prípade. Viem, čo to je byť pokúšaný filmami, počítačovými hrami, sociálnymi sieťami a ďalšími ohavnými zabijakmi času. Poznám dokonca aj ten pocit, keď im podľahneš, tiež nie som výnimka.

Avšak ja sa s tým snažím bojovať. Tomu malému špinavému smradovi sa postavím zakaždým, keď sa mi objaví na ramene a snaží sa ma zviesť na nejaké čertoviny. Stojí mi to za tú námahu. Stojí mi to za tie nekonečné, namáhavé, vyčerpávajúce a dookola sa opakujúce súboje so samým sebou.

Bojujem, pretože je to pre mňa dôležité. Bojujem, pretože mi ide o život. A preto by si mal bojovať aj ty, pretože ide rovnako tak aj o ten tvoj!

3. Ak stráviš príliš veľa času premýšľaním, nikdy nič nedokončíš.

Načase prestať vymýšľať, špekulovať a snažiť sa o dokonalosť. Skoncuj s tým.

Perfektné nikdy nič nebude, pretože dokonalosť neexistuje. Je to mýtus. To už môžeš rovno začať veriť na jednorožce a zúbkové víly.

No počkaj, nepíšem to preto, aby som ťa zhadzoval alebo si robil srandu, to vôbec. Píšem to, pretože chcem, aby si vedel, že s tým zbytočne zabíjaš svoj drahocenný čas, presne ako som písal v druhom bode.

Ono je to síce múdre, dobre si premyslieť plán útoku, zvážiť všetky premenné a pokúsiť sa o najlepší možný výsledok, no pravdou je, že nikdy nebudeš schopný predpovedať všetko, čo sa v budúcnosti stane. Nikdy sa ti nepodarí odhadnúť každý jeden aspekt toho, čo zajtrajšok prinesie.

Jediné, čo môžeš spraviť, je pripraviť sa a pokúsiť sa o to najlepšie. No to je presne to, čo sa ti snažím povedať. Musíš sa o to najlepšie pokúsiť! Pretože neustálym hútaním sa samé neuskutoční nič.

4. Porážka je stav mysle. Nikto nie je porazený, až kým ju neprijme ako skutočnosť.

Ako to už niekto veľmi múdry, na ktorého meno si ani za nič neviem spomenúť, povedal: „Víťazi sa nikdy nevzdávajú a tí, ktorí sa vzdávajú, tí nikdy nevíťazia“.

Raz darmo, je to tak. Nezdary, prekážky, chyby a pády… Tie skrížia cestu každému, kto sa o niečo pokúša. Každému podnikateľovi, športovcovi, zamestnancovi, čo mieri na vrchné pozície hierarchického systému v jeho firme, ale aj obyčajnému a bežnému človeku.

No práve to, ako sa s prehrou vysporiadame, rozhodne o tom, či bude dočasná alebo bude trvalá. Po lopate povedané, tí, ktorí spadnú sedemkrát a vstanú ôsmy, tí to majú vyhrané a bohužiaľ tí, ktorí to po niektorom z pádov vzdajú, tí ostanú ležať na zemi bez ohľadu na to, či sa im to páči alebo nie.

A čo sa teba týka, sám si musíš vybrať, do ktorej skupiny z týchto dvoch spomenutých by si rád patril.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

5. Nie som na tomto svete preto, aby som žil podľa tvojich očakávaní, tak, ako ty nie si na tomto svete preto, aby si žil podľa mojich.

Tvojou jedinou povinnosťou na tomto svete je byť šťastný. A šťastný človek je ten, ktorý prežije svoj život podľa seba, presne tak, ako ho prežiť chce.

Ono som si istý, že ti už skrížilo cestu veľa mudrlantov a ver mi, ešte ich kopec aj bude. Budú tu tí, ktorí sa budú cítiť ohrozený tvojím možným úspechom, a tak sa ťa pokúsia odhovoriť. Potom tu budú tí, ktorí to v živote sami nedokázali a budú sa ťa snažiť presvedčiť, že to nedokážeš tiež.

Ďalej tu budú tí, ktorí zjedli všetku múdrosť sveta, tí, ktorí vedia, čo je pre teba najlepšie, a napokon tí, ktorí pravdepodobne vidia do budúcnosti, pretože ti hneď z fleku vedia povedať, že v nej v žiadnom prípade neuspeješ.

No nech už sú títo ľudia ktokoľvek a ich zámery sú akékoľvek, jediná osoba, ktorá vie najlepšie, čo chce v živote robiť, si bol, si a aj naďalej budeš iba TY sám, nebude ňou nikto iný.

Možno niečo, čo je dobré si zapamätať pre prípad, že by si zasa dovolil iným ľuďom, aby strkali tie svoje špinavé paprče do tvojho života. 😉

6. Vždy buď sám sebou, vyjadri sa a ver si. Nechoď von a nesnaž sa hľadať úspešných ľudí, len aby si ich okopíroval.

Svet je plný ľudí, ktorí sa snažia zapadnúť a splynúť s davom. Snažia sa o priemer, usilujú sa o všednosť, zo všetkých síl sa snažia prebiť do stredu stáda. Akoby tam bolo bezpečnejšie a istejšie, akoby okolo jeho okrajov krúžili krvilačné žraloky, ktoré by zožrali každého, kto je čo i len kúsok originálny, či svojský.

Je to až smutné, koľko skvelých nápadov a jedinečných myšlienok sa bezútešne stráca v tom húfe kópií, ktoré dokážu len slepo nasledovať a nechať si diktovať, čo robiť a kam ísť.

No prosím ťa, aspoň ty nesprav túto osudovú chybu. Nezabi v sebe tú unikátnu osobu. Zostaň originálom, ten má predsa vždy najvyššiu cenu.

Veď ten pocit istoty je aj tak falošný, nikdy nebol pravý.

V tých sivých zónach, kam sa všetci tak krkolomne snažia dostať, nájdeš nakoniec aj tak iba smútok, výčitky a ľútosť. Pretože jediné, čo tam uvidíš, bude, ako ti pred očami zomrú všetky tvoje sny, pekne jeden za druhým, spolu so všetkými tými vlastnosťami, myšlienkami a vlastne všetkým tým, čo ťa robilo tebou.

A ak by sa ťa momentálne zmocnil panický strach, pretože ťa tvoja zóna komfortu lapila ako rukojemníka a ty sa z nej, aj napriek tvojmu všemožnému snaženiu, nevieš dostať, nezúfaj, tiež som tam bol. No zmenil som sa. Dokázal som to a ty to dokážeš tiež. Presne pre tieto prípady som totižto napísal E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. V ňom nájdeš presne tie odpovede, ktoré potrebuješ, aby si odhalil dôvody, ktoré ti v zmene bránia. Tak sťahuj, kým je zdarma. 😉

7. Vedomosti nestačia, treba ich využívať. Vôľa nestačí, treba konať.

Ono niekedy, nie tak úplne dávno, som mal ten problém, že som len študoval, vymýšľal, čomu by som sa mohol venovať, dumal a hútal a čítal si, a tak ďalej, a tak ďalej.

Mal som skvelé nápady, nepriestrelné plány predurčené na úspech a vízie, ktoré chutili tak skvelo, že som zvykol stráviť celé hodiny tým, že som ich presedel, utápajúc sa vo vlastných myšlienkach.

No čuduj sa svetu, aj potom, čo som takto strávil dlhé mesiace, za ktoré som mohol kľudne aj druhýkrát objaviť internet, mal som presne to, čo aj pred tým… Figu borovú!

Chvíľku mi to teda trvalo, no nakoniec som zistil, že samé sa nič nespraví, a tak som nakoniec priložil ruku k dielu… A rovno ti poviem, že to znamenalo v mojom živote obrovitánsky rozdiel.

Hneď, ako sa to naučíš aj ty, máš vyhrané.

8. Kľúčom k nesmrteľnosti je žiť život, ktorý je hodný zapamätania.

Skvelý život nie je ten, ktorý vyzerá dobre navonok, ale ten, ktorý chutí dobre z vnútra. Buď odvážny, prijímaj výzvy, opováž sa nasledovať svoje sny a nenechaj sa viesť nikým a ničím iným, ako svojím srdcom.

Svoj život si pestuj a hýčkaj, staraj sa oň najlepšie, ako vieš, aby si si ho mohol nechať tak dlho, ako je to len možné. Svoju pozornosť venuj veciam, ktoré sú dôležité a nestaraj sa o to, čo hovoria druhí.

Svoj život máš vo svojich rukách, neboj sa zaň teda prevziať zodpovednosť. Chop sa oprát a vyraz v ústrety novým zážitkom. Ber, čo ti život ponúka a užívaj si všetko, čo je k tomu určené.

Ži naplno, ži v prítomnom okamihu a oslaď si život ako sa len dá. A ak by si dumal nad tým, kde je najlepšie začať, pár dobrých nápadov určite nájdeš v článku 20 Činností, Ktoré Ťa Spravia Najšťastnejším Človekom Na Svete. 😉

Tak a to bolo všetko, kamarát. Verím, že ťa posolstvo tohto veľkého človeka nezanechalo chladným a dalo ti zopár dobrých tipov na to, ako prežiť svoj najlepší život.

Článok nezabudni lajkovať a zdielať ako zmyslov zbavený, a takisto hoď svoj email rýchlo do políčka pre NEWSLETTER, aby ti nové články, nabombované podobnými inšpiratívnymi riadkami, už nikdy v živote neušli. Políčko, kam šupnúť emailovú adresu, nájdeš pod BIO-m autora. 😉