Na Týchto 20 Maličkostí Si Spomeň, Ak Ťa Už Viac Život Nenapĺňa

Na Týchto 20 Maličkostí Si Spomeň, Ak Ťa Už Viac Život Nenapĺňa
Vášeň / Život / 02.05.2017 / 14

Býval to človek plný energie, z ktorého všetko to pozitívne priam sršalo. Bol mladý, vitálny, vysmiaty a charizmatický. Keď vošiel do miestnosti, žiaril natoľko, že začali žiariť všetci s ním. Zrazu žiarili všetci v nej. Zrazu žiarila celá miestnosť.

Akoby bola tá dobrá nálada nákazlivým vírusom, ktorému sa nedá vzdorovať. Akoby to bola nádherná a vnadnatá mladá žena z tvojich najdivokejších predstáv, ktorá ťa práve prišla zviesť. Akoby si sa pretláčal s majstrom sveta v tomto obore… Nemal si to jednoducho šancu premôcť. Nemal si tomu jednoducho šancu vzdorovať.

Nedalo sa s tým skrátka nič robiť, pretože atmosféra vo vzduchu okolo neho priam iskrila. A poviem ti, bolo to niečo magické!

No ten minulý čas tam sedí viac, ako sa nasedia ľudia v sedavom zamestnaní. Dnes by si na jeho tvári úsmev hľadal už iba márne. Niežeby sa mračil, ono mu čelo za ten krátky čas zvráskavelo natoľko, že je to jeho prirodzený výraz.

Ramená zvesené, chrbát prehnutý. I keď prešlo rokov iba pár, on vyzerá od pohľadu starší aspoň o dvadsať. S neprítomným pohľadom zameraným do diaľky, no nie preto, žeby ho tam niečo zaujalo, no preto, že sa chce vyhnúť zbytočným konverzáciám s druhými. Nemá sa totižto náladu rozprávať. On už vlastne nemá náladu na nič.

Životom chodí ako duch. Nechce byť rušený. Nechce nič riešiť. Ľuďom, ktorí mu vravia, aby so svojim životom niečo spravil, nemá silu ani len odvrknúť, nieto ešte aby nazbieral sily skutočne s ním niečo spraviť.

A to je obrovitánska škoda! Toľká nespútaná energia, preč. Toľká horlivá vášeň, vyhasnutá. Toľká hypnotizujúca charizma, stratená. Tie roky pred ním, zahodené. Všetky tie dary, sny, plány a vôbec ten prínos, ktorý mohol ľuďom vo svojom okolí poskytnúť, to všetko je teraz fuč.

No škoda je to obrovitánska o to viac, že to vôbec nie je zložité… Napraviť to. Vrátiť to všetko do starých koľají. Rozdúchať ten veľký plameň v srdci opäť. Tá iskra, ten úsmev, tá energia… Všetko si to môže nájsť cestu nazad a nevyžaduje si to žiadne husárske kúsky, či krkolomné praktiky.

To spomenuté nazbieranie síl totižto príde samo, stačí si len uvedomiť zopár základných vecí. Pripomenúť si, ako na to. Pripomenúť si, o čom je život. Pripomenúť si, prečo si vlastne tu.

A i keď som mu do hlavy nevidel, verím, že tu nie je preto, aby si to pretrpel až kým nepríde tá fešanda s kosou. Verím, že tak ako on, ani ty tu preto nie si, i keď nevidím ani do tej tvojej.

Si tu na to, aby si si život užil. Oslavoval každý jeden deň, ktorý ti bol dopriaty. Praskal nad hlavou šampus každý víkend, z toľkej radosti zo života.

Si tu na to, aby si žil život, ktorý ťa bude napĺňať. Život plný vášne, radosti a spokojnosti. Život energický, spontánny a úchvatný.

A áno, nemýliš sa, ak si myslíš, že ti poviem ako na to. Je tu totižto zopár mini-maličkostí, ktoré ti povedia, ako tú stratenú vášeň znova nájdeš. Zopár drobností, ktoré ti ukážu cestu k presne takému životu, ktorý ťa bude napĺňať ako nikdy!

Tu sú:

1. Nemal by si čakať, kým sa ti stanú dobré veci, aby si konečne začal byť pozitívny a šťastný. Pozitivizmus neznačí absenciu problémov, je to skôr viera v to, že sa s nimi dokážeš vysporiadať. A šťastie tak isto neznamená, že ti v živote všetko vychádza tak, ako má. Je to rozhodnutie, ktoré prichádza z vnútra. Je to dohoda so sebou samým… O tom, že sa budeš viac sústrediť na veci, ktoré máš a za ktoré si vďačný, ako na tie, ktoré nemáš, či tie, ktoré ti spôsobujú bolesť. Takže nech už to vnímaš akokoľvek, aj ty môžeš byť šťastný… Aj ty môžeš byť šťastný TERAZ!

2. Existuje dobrý dôvod, prečo by si si mal každé ráno veľmi dobre premyslieť, do čoho investuješ a komu venuješ svoj čas. Pretože na rozdiel od iných vecí ako napríklad práca, peniaze, povinnosti, či zábava, na rozdiel od nich je čas jediná vec, ktorú už viac nedostaneš späť, akonáhle je preč.

3. Nezáleží na tom, čo povieš, ale na tom, čo urobíš. Ak po niečom skutočne túžiš, nájdeš spôsob, ako to dosiahnuť. Ak nie, nájdeš výhovorku.

4. Musíš si prestať nahovárať, že sú dôvodom tvojho nešťastia druhí ľudia, pretože ním nie sú! Tak si konečne prestaň klamať.

A keď už sa o tomto bavíme, možno by si si mal konečne naliať za pohár čistého vína a prestať si nahovárať aj všetky tie ostatné lži, ktorými svoju myseľ v poslednej dobe kŕmiš. Všetky tie, ktorými si podrážaš kolená a sabotuješ vlastné šance na to viesť spokojný, šťastný a zmysluplný život. Určite si prečítaj článok 13 Lží, Ktoré Si Musíš Rýchlo Prestať Nahovárať, Pretože Ti Likvidujú Život, tam sa o nich dozvieš všetko potrebné. 😉

5. Možno si to vyskúšal a nevyšlo to. Možno si to pokazil, možno si bol odmietnutý a možno ti podrazil kolená niekto blízky. No aj napriek tomu, že to isto ešte stále veľmi bolí, unikajú ti dve podstatné veci. 1. Že to bolo skvelé dobrodružstvo a stálo to za to už len pre ten číri pocit, že si sa o to pokúsil a 2. Že ti nič nestojí v ceste, aby si to skúsil znovu. Tak sa prestaň ľutovať a využi svoj čas produktívnejšie.

6. Vraví sa, že deň budeš mať iba taký, akým si ho spravíš a je to tak. No nefunguje to tak iba v tomto smere. Platí to aj pre prácu, vzťahy a osobný život. Vždy sa môžeš začať sústrediť na to dobré, nájsť niečo, čo ti robí radosť a sústrediť svoju energiu na veci, ktoré pre teba niečo znamenajú.

7. Velikánska časť tvojho života je výsledkom rozhodnutí, ktoré si učinil. Ak sa ti teda nepáči tvoj život, ak ti v ňom chýba nadšenie a vášeň, možno je načase začať robiť lepšie rozhodnutia… Možno je najvyšší čas začať robiť zmeny.

8. Nie všetkých zmien sa musíš báť, pretože nie všetky sa končia katastrofou. Väčšina z nich sa končí dobre a drvivú väčšinu z nich máš vo svojich rukách. Vymeň teda nepotrebné za potrebné, staré za nové a to, čo ti už viac nerobí radosť za to, čo ti ju robiť bude. Fúkne ti to do plachiet nový a svieži vietor, uvidíš.

Inak, len tak medzi rečou, zmena je moja parketa! Nielenže ju milujem, na pravideľných bázach mením vo svojom živote všetko, čo nefunguje. A nemôžem inak, ako ti odporučiť, aby si to robil takisto. Napísal som dokonca aj E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život, ktorý ti so všetkými tými zmenami neopísateľne pomôže. Tak ho rýchlo utekaj stiahnuť, je zdarma! 😉

9. Ak si už hľadal zmysel svojho života skutočne všade, ako neustále hovoríš, čo keby si sa na jeho hľadanie vykašľal a konečne mu nejaký dal. Ak si totižto nájdeš niečo, z čoho si nadšený a začneš do toho investovať svoj čas a svoju energiu, tvoj život sa okolo toho zrazu obopne, ako popínavá rastlina. Bude rásť a kvitnúť dokiaľ budeš tento zmysel živiť a zalievať.

10. Život si dostal na to, aby si si ho užil, nie aby si ho prežil. Ty sa môžeš takisto vydať cestou, ktorá ťa nezanechá chladného. Cestou, ktorá ťa bude napĺňať a dá tvojmu životu význam. Vždy môžeš začať tráviť svoj čas činnosťami, ktoré ti zakaždým vezmú dych, namiesto tých, ktoré ťa akurát tak oberajú o energiu.

11. Tvoja vášeň a nadšenie sú tvojou súčasťou už od narodenia. Nikdy sa nevykašli na niečo, bez čoho si nedokážeš predstaviť svoj deň. Pretože nič, pre čo máš taký neutíšiteľný zápal, nie je stratou času, bez ohľadu na to, ako sa to z dlhodobého hladiska vyfarbí.

12. Čím viac naplníme svoje životy vášňou, zápalom a nadšením, o to menej budeme míňať energiu na doprosovanie sa o súhlas druhých.

Ak sa tento problém dotýka aj tvojho života, okamžite klikaj na článok 9 Dôvodov, Prečo Sa Prestať Snažiť Niečo Dokazovať Ostatným. Tam už sa dočítaš prečo s tým skoncovať a ako na to. 😉

13. Prestaň fungovať ako robot. Ak zostaneš aj naďalej väznený v tom stereotype a každodennej rutine, iba ťažko pocítiš vzrušenie. Na to, aby si sa opäť cítil nažive, potrebuješ robiť pravideľné kroky mimo svojej zóny komfortu. Niečo nové. Niečo vzrušujúce. Niečo adrenalínové. Niečo, čo ti naháňa strach. Až vtedy sa budeš zo svojho života opäť tešiť.

14. Tvoje telo sa nakoniec môže zunovať a unaviť, môžeš tiež preležať zopár nocí utápajúc sa výčitkami bez toho, aby si oka zažmúril. Môžeš prísť o svoju jedinú lásku, môžeš cítiť tú negativitu, ktorú šíria všetci okolo teba alebo pocítiť, ako bola tvoja povesť pošramotená nepravdivými rečami zlomyseľných ľudí navôkol. Toto všetko sa ti môže stať, no vedz, že existuje iba jedna vec, ktorá môže hojeniu týchto rán časom dopomôcť. A to znova objaviť niečo, z čoho budeš nadšený a úplne sa tomu odovzdať. To je jediné pozitívne úsilie, ktoré sa utrápenej mysli nikdy nezunuje, z ktorého sa nikdy nevyčerpá, ktoré sa jej nikdy neodcudzí, či nikdy nenaženie strach, nikdy o ňom nezapochybuje a nikdy neoľutuje.

15. Pamätaj, najprv jedna noha, potom druhá. Krásne jeden malý krok za druhým. To je všetko. Skutočné poslanie nemá žiaden limit. Skutočná vášeň nemá žiaden deadline. Nestresuj, dýchaj a pomalinky kráčaj vpred. Sprav to, čo spraviť môžeš – ten jeden malilinký krok v ústrety svojim cieľom a snom.

16. Keď sa budeš na niečo plne sústrediť svojim srdcom i mysľou a vykonáš pre to niečo každý deň, tvoj život začne zrazu zapĺňať zmysluplná a pozitívna energie.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

17. Nikdy nie je neskoro a nikdy nie si príliš starý. Nikdy nie si príliš starý na to, aby si začal snívať nový sen, nikdy nie si pristarý na to, aby si si stanovil nový cieľ. Každý deň je novým začiatkom a je len na tebe, ako s ním naložíš.

18. Spomeň si, že vždy, keď sa ti niečo nepáči, máš na výber zo štyroch možností. Zmeň to, opusti to, nauč sa to milovať alebo sa staň obeťou. Prvé tri sú konštruktívne, posledná je deštruktívna. A ak si tú poslednú vyberieš, dobrovoľne si vyberáš cestu smútku, ľútosti, nedostatku vášne a nadšenia.

19. Nie si povinný účasniť sa všetkej tej drámy navôkol. Ak ti ľudia okolo teba neustále predhadzujú svoje problémy, zaťažujú ťa svojou negativitou a dokolečka sa ti sťažujú, pozri sa na svoje kotníky. Tam uvidíš, že na nich nemáš žiadnu reťaz, žiadnu väzeňskú guľu, takže si slobodný a môžeš ísť kamkoľvek sa ti žiada. A ak s nimi budeš tráviť čas aj naďalej, nie je to nič iné ako tvoja voľba!

20. Pomimo tých veľkých, stále je tu mnoho tých malých potešení, ktoré nás dokážu potešiť a zdvihnúť nám náladu. Nepotrebuješ na ne veľa času, nepotrebuješ na ne dokonca ani peniaze. Tie si začni užívať a tvoj život už nikdy nebude nudný, či smutný.

A ak by si nevedel, ktoré to sú, čítaj Najkrajšie Veci V Živote Sú Zadarmo. V článku je ich 42 a každá stojí za to! 😉

Tááák, finiš! Ak sa ti článok páčil, ak ťa povzbudil a dokázal ti pripomenúť aspoň niektoré zo základných vecí, ktoré ti k naplnenému a šťastnému životu dopomôžu, odvďač sa mu v podobe šérička, lajčíku, komentíku alebo ho aspoň pošli kamošovi, ktorému by mohol zafungovať rovnako! 😉

No nech už spravíš čokoľvek, uisti sa, že najprv spravíš to najdôležitejšie! Určite sa zapíš do NEWSLETTER-u, aby ti už ďalšie rovnako motivačné články neušli. Stačí hodiť email do políčka nižšie (pod mojim BIO-m) a ja ťa na každý nový milerád upozorním. Osobne a zdarma. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 14 )

 • Maja máj 02, 2017 8:52:48 am

  presne toto som si potrebovala prečítať… Ďakujem krásne

  • Dušan Kadlec máj 02, 2017 4:55:03 pm

   Rado sa stalo Maja! 😉

 • eSeM máj 04, 2017 3:33:51 pm

  úžasný článok plný pravdy vďaka Duško 🙂

  • Dušan Kadlec máj 07, 2017 8:10:09 pm

   Rado sa stalo eSeM! 😉

 • jana máj 04, 2017 9:06:49 pm

  Krasne. Vyborne. Trefne a povzbudive ako vzdy.

  • Dušan Kadlec máj 07, 2017 8:10:24 pm

   Vďaka za pochvalu Jani! 😉

 • Peter máj 09, 2017 12:12:23 am

  Je to v nás…

  • Dušan Kadlec máj 14, 2017 10:29:32 pm

   Pravda, záleží len od nás, aký život budeme žiť, no niekedy sa aj majster pošmikne a potrebuje pripomenúť, ako sa vrátiť späť na trať! 😉

 • Jirka máj 10, 2017 1:05:55 am

  Co jsou ty malé poťešení,co stojí v bodu 20?????žádné neznám když člověk nemá peníze!!

 • Joyonim september 20, 2018 10:13:58 pm

  Do vyhľadávača google som napísal – „Spomeň si na niečo“ a vyskočil mi tento článok.

  Tento článok na mňa zapôsobil natoľko, že som sa tu rozhodol zanechať komentár.

  18. Spomeň si, že vždy, keď sa ti niečo nepáči, máš na výber zo štyroch možností. Zmeň to, opusti to, nauč sa to milovať alebo sa staň obeťou. Prvé tri sú konštruktívne, posledná je deštruktívna. A ak si tú poslednú vyberieš, dobrovoľne si vyberáš cestu smútku, ľútosti, nedostatku vášne a nadšenia.

  Spomenul som si na tú vášeň, čo som v srdci kedy si nosieval. Aj na túžbu po odpustení, keď sa vášeň v srdci vytratila.

  Ale po prečítaní článku, mam opäť pocit prebudiť vo svojom srdci iskru nádeje.

  Cestu si volíš sám, rozhoduj teda uvážlivo, aby si sa nestal obeťou.

  • Dušan Kadlec september 24, 2018 12:31:27 pm

   Veľmi sa teším, že si na článok klikol a celý ho prečítal, Joyonim, pretože niekedy človeku dokáže zmeniť život čo i len jedna kratučká veta z knihy alebo z článku, a to doslova na nepoznanie… A ja verím, že veta, ktorú si vo svojom komentári spomenul, bude tou vetou práve pre teba! 😉

 • Jana jún 22, 2019 6:37:27 pm

  Krásne a povzbudive

  • Dušan Kadlec jún 30, 2019 2:16:56 pm

   Ďakujem za pochvalu, Jana! Teším sa, že ťa článok dokázal nakopnúť! 😉