10 Spôsobov, Ako Sa Dokážeš Vysporiadať S Negatívnymi Ľuďmi

10 Spôsobov, Ako Sa Dokážeš Vysporiadať S Negatívnymi Ľuďmi
Pozitívne myslenie a Optimizmus / Vzťahy / 23.11.2017 / 0 / Len pre členov

Nerád by som predbiehal, no najlepší spôsob, za pomoci ktorého sa vysporiadaš s negatívnymi a jedovatými ľuďmi, je vyškrtnúť ich zo svojho života.

To sa žiaľbohu nie vždy dá a títo ľudia v našich životoch skrátka zohrajú určité úlohy.

To však neznamená, že musíme ich prítomnosť pretrpieť. Stačí sa naučiť, ako sa s nimi vysporiadať a život budeme mať omnoho ľahší.

Po rokoch pozorovania a rozmýšľania som totižto prišiel na to, že najlepší spôsob, akým čeliť životným výzvam je poriadne sa zahľadieť do odrazu svojich očí v zrkadle a pochopiť, že to ty sám si zodpovedný za všetko čo si myslíš, čo cítiš a ako žiješ.

Čo tým myslím? Myslím tým jednoducho to, že ak v živote jednáš s podobnými indivíduami, nikdy by si nemal dovoliť, aby ťa ich negativita rozhodila a ak už ťa aj rozhodí, nemal by si ich za to viniť.

Nikdy by si totižto nemal dávať preč svoju silu tým, že budeš druhých viniť za veci, ktoré máš pod kontrolou. Za to, čo máš a čo nemáš, či za to, ako sa cítiš alebo necítiš.

Pretože v momente, kedy tak spravíš, zo seba učiníš obeť a namiesto investovania svojho času i energie do riešenia problémov, sa stratíš vo víre ťažkostí a komplikácií a uviazneš tak na veľmi temnom a nešťastnom mieste na veľmi dlhý a nechcený čas.

Lepšie určite spravíš, ak za svoje správanie, pocity a reakcie prevezmeš zodpovednosť a naučíš sa, ako sa s negativitou, ktorú ľudia pošlú tvojim smerom, vysporiadaš tak, aby ťa vôbec nezasiahla.

Tu je teda návod, ktorý začnem hneď tým nejzrejmejším. Pusť sa doň:

1. Zariaď si život bez nich

Existujú dva typy ľudí. Tí, ktorí si momentálne prechádzajú skutočne krušnými chvíľkami a to jediné, čo potrebujú, je pár uší, ktorí ich vypočuje, osobu, ktorá im poradí a priateľa, čo ich povzbudí. A na tom nie je nič zlé. Je pochopiteľné, že neoplývajú pozitívnou energiou a mal by si im pomôcť a poradiť. Pretože to priatelia robia. Je to ľudské a obetavé.

No potom je tu ten druhý typ ľudí. Sú tu tí, ktorí sú neustále negatívni, oprsklí, neprispôsobiví, ufrflaní a zlí a tí, ktorí sú pre tvoj život toxickí, to si buď istý. Ak máš vo svojom okolí takýchto ľudí, polož si otázku, či ich v ňom naozaj aj naďalej mať chceš.

Pretože keď odstrániš jedovatých ľudí zo svojho prostredia, bude sa ti dýchať omnoho ľahšie. Ak to teda okolnosti dovoľujú, opusti ich život a ukonči vaše vzťahy. Skutočne, buď odvážny a dostatočne silný na to, aby si vedel, kedy je toho naozaj dosť.

Dostať zo svojho života jedovatých ľudí neznamená, že ich budeš nenávidieť alebo že im budeš želať niečo zlé. Znamená to len toľko, že ti záleží viac na svojom šťastí ako na ich nikdy nekončiacich „problémoch“.

Nemôžeš sa totižto stýkať s negatívnymi ľuďmi a očakávať, že budeš žiť pozitívny život. Títo ľudia sú totižto ako mraky. Hneď ako zmiznú, budeš mať jasnejší deň.

„Odíď od všetkého, kvôli čomu sa cítiš zle. Nie je žiaden dôvod na vysvetlenia alebo ospravedlnenia. Je to tvoj život, rob to, čo ťa robí šťastným.“

Zdravé vzťahy sú totižto obojstranné. Malo by to byť dávaj a ber, no nie spôsobom, že ty neustále dávaš a druhí neustále berú.

„Akonáhle sa raz naučíš byť šťastný, nebudeš viac tolerovať ľudí, vďaka ktorým sa budeš cítiš horšie.“

No v prípade, že by si sa dotyčných zbaviť nevedel, pretože s nimi pracuješ alebo niečo obdobné, zváž nasledujúce kroky…

2. Prestaň predstierať, že je ich toxické správanie v poriadku

Ak si nedáš dobrý pozor, negatívni ľudia môžu používať svoje nepríjemné správanie, aby si zadovážili špeciálne zaobchádzanie, pretože… Nuž… Zdá sa skrátka jednoduchšie nechať ich, nech si porozprávajú a byť ticho, ako ozvať sa a trpieť ich výstupy.

No nenechaj sa oklamať! Krátkodobá úľava pre teba znamená dlhodobé utrpenie, v prípadoch, ako je tento! Negatívni ľudia sa nezmenia, keď ich budeš aj naďalej odmeňovať za to, že sú takí, akí sú… Keď im budeš aj naďalej robiť po vôli.

Rozhodni sa teda tu a teraz, že im nebudeš na základe ich správania viac robiť výnimky a dávať špeciálne pardony. Keď má niekto cez 21 a nedokáže sa správať ako rozumný a rozvážny dospelák, je čas aby si sa ozval. A to ma privádza k ďalšiemu bodu.

3. Ozvi sa

Postav sa za seba! Niektorí ľudia totižto spravia pre svoj osobný prospech čokoľvek. Predbiehajú sa v rade, ponižujú a zhadzujú druhých, hádžu na iných vinu a podobne. Prestaň im to konečne tolerovať! Väčšina z nich vie, že robí zlú vec, a tak ustúpia prekvapivo rýchlo, keď sú konfrontovaní.

Mnohí z týchto ľudí budú nepríjemní, budú ti skákať do reči, prestanú ťa počúvať v polovici toho, čo chceš povedať alebo začnú škaredo hovoriť o niečom, čo je ti drahé. Niektorí budú prekvapení, druhí môžu vybuchnúť a začať sa hádať, no i keď to nebude nič príjemné, musíš sa za seba postaviť. Pretože ak aj naďalej zostaneš ticho, ako voš pod chrastou, títo ľudia nebudú mať dôvod na to, aby prestali. Vlastne, to, že im nikdy nič nepovieš je pravdepodobne dôvod, prečo sa neustále ocitáš v centre ich psychických hier. A teda, ak chceš, aby ťa z nich vynechali, vieš čo máš robiť.

4. Maj súcit, no iba v prípadoch ľudí, ktorí si ho zaslúžia

Niekedy budeš mať pocit, že by si mal súcitiť s toxickými ľuďmi, o ktorých vieš, že si prechádzajú ťažkými časmi, prípadne trpia nejakou chorobou. V týchto prípadoch sa nie je o čo prieť, niektorí ľudia to skrátka majú ťažké, sú deprimovaní, depresívni, padli práve na dno alebo ich sužuje psychická, či fyzická choroba. No aj v takýchto prípadoch sa musíš naučiť separovať ich problémy od správania, ktoré voči tebe majú.

Wóóów, na chvíľku ťa musím zastaviť, kamarát…

Viem, že si sa akurát rozbiehal a začínal sa naplno ponárať do všetkého toho naloženého textu vyššie, no bohužiaľ, musím ťa na moment zastaviť. Ono to totižto vyzerá, že si sa akosi zatúlal do článku, ktorý som napísal exkluzívne pre fanúšikov z členskej sekcie. A i keď to hovorím len nerád, pretože je tento článok bombový, nie je zdarma.

(V prípade, že už členom dávno si, prihlás v menu)

Aby sme sa pochopili, napísal som kvantum inšpiratívnych, motiváciou nabombovaných a skutočne dlhých článkov, ktoré sú pre všetkých. Koniec koncov, väčšinu z nich si si už isto stihol prečítať a zamilovať, čo ťa doviedlo až k tomuto chlapčiskovi, všakže?! Predsalen, na stránke ich nájdeš skoro dve stovky.
Milujem písanie a teší ma, keď dokážu moje články povzbudiť, pomôcť a nakopnúť a najradšej by som napísal každý jeden pre všetkých a zdarma, no musím myslieť aj na mojich najvernejších fans, ktorí sú svetoví a vďačím im za zaplatené účty, strechu nad hlavou a jedlo v chladničke, a tiež za to, že sa môžem písaniu venovať naplno.
Preto píšem aj exkluzívne články ako je tento. A ty si ho môžeš prečítať tiež! Stačí, ak sa staneš členom. Je to jednoduché. Stačí ti 30 sekúnd a získaš prístup ku skvelým výhodám a materiálu, ako napríklad:

  • Prístup ku každému jednému článku na tomto blogu
  • Prístup k dlhším a lepším videám alebo k ich MP3 záznamu na stiahnutie
  • Webinárom, ktoré ti pomôžu rásť, vždy zamerané na určitú tému
  • Občasné stretnutia
  • Pravideľné súťaže o moje produkty, koučingy, stretnutia a mnoho ďalších naložených cien

A to najlepšie nakoniec. Cena za všetko to, čo dostaneš, je smiešna. Členská sekcia stojí toľko, koľko zaplatíš každý deň za obedové menúčko (4,90€/mesačne). Pozvi ma teda na obed, nech nepadnem hladom a môžem ti aj naďalej prinášať riadky nabité energiou, optimizmom a špičkovými informáciami.

Ako to funguje

1. Vyber si platobnú metódu
Vyber si, či chceš platiť kartou alebo vložením na účet.

2. Vyber si frekvenciu
Či už chceš platiť mesačne, polročne alebo ročne, máš na výber, stačí si zvoliť.

3. Zadaj email
Napíš svoj email, odklikni obchodné podmienky a klikni na Objednať členstvo.

4. A je to!
Hneď po zaplatení ti bude automaticky vytvorené konto, na email ti budú zaslané prihlasovacie údaje a budeš si môcť začať naplno užívať všetky výhody s členstvom spojené. 😉

Predplatné

Cena predplatného za jeden mesiac

3,90

Spôsob platby

Tvoje údaje sú v úplnom 100% bezpečí

email
100%

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *