10 Vecí, Za Ktoré Som Vďačný Svojej Mame

Mama s dieťaťom

,,Verím v lásku na prvý pohľad, pretože som miloval svoju mamu od momentu, kedy som otvoril svoje oči po prvýkrát.“ – Neznámy

Nič nespraví matke väčšiu radosť ako vedomie, že pri výchove svojich detí odviedla skvelú prácu. A práve Deň Matiek je dňom, kedy jej môžeš ukázať, že sa jej to naozaj podarilo. Ukázať jej, že vychovala múdre, milé, šikovné a dobrosrdečné dieťa, ktoré vyrástlo v tak úžasného muža či úžasnú ženu.

Nielen jej ukázať, že spravila kus poriadnej roboty, ale tiež poďakovať a ukázať, ako veľmi si to ceníš. A ak by si náhodou tápal a strácal sa vo vlastných myšlienkach, môžeš sa inšpirovať v nasledujúcich desiatich bodoch, v ktorých ti prezradím, za čo som vďačný ja.

Tu je teda tých pár bodov, za ktoré som svojej mame nesmierne vďačný:

1. Za to, že mi dala život

Najväčší dar, ktorý nebudem hádam nikdy schopný svojej mame splatiť. V živote som nemal, nemám a ani nebudem mať nič cennejšie, ako je život sám. A vďačím zaň práve svojej mame. Verím, že ty to cítiš rovnako.

Nebol som síce plánovaný, avšak postavila sa k tomu čelom s hlavou vztýčenou.

Chcem jej teda poďakovať za tých deväť mesiacov, kedy to vôbec nemala ľahké. Nie som síce oboznámený so všetkými problémami a komplikáciami spojenými s tehotenstvom, avšak nie som naivný a viem, že to vôbec nebola prechádzka ružovou záhradou. Ďakujem!

2. Za to, že bola vždy mojim najväčším fanúšikom a kamarátkou

Čokoľvek mi robilo v živote radosť, mame to robilo radosť hádam dvojnásobnú. Tešila sa aj z tých úplne najmenších úspechov v mojom živote. Vždy sa pýtala a zaujímala o veci, ktoré nikoho iného nezaujímali. Bola a stále je schopná počúvať dlhé hodiny o všetkých mojich plánoch a cieľoch do budúcna. A že ich nie je málo (prečítaj si o nich TUTO)! 😉

A nielen to. Pozorne si vždy vypočula aj moje trápenia a starosti a vždy sa mi snažila zdvihnúť náladu a povzbudiť ma do všetkého ťažkého, čo na mňa tam vonku čakalo.

A vedz, že s takou oporou sa ti bude vždy svetom kráčať s oveľa väčšou ľahkosťou, s omnoho väčším elánom a odhodlaním.

3. Za tú neskutočnú podporu

I keď robím veci, ktoré jej často nedávajú zmysel, vždy cítim 100% podporu. Keď padnem na kolená, ona je tá osoba, ktorá mi pomôže opäť na nohy. Podporovala ma vždy, keď som menil prácu, aj keď sa jej zdalo, že opúšťam super miesto, ktoré by ona nikdy neopustila.

Podporovala ma pri podnikaní, i keď mala strach z toho, že to nevyjde. Podporuje ma dokonca aj teraz, keď sa snažím zarábať na internete, zatiaľ, čo tam nikto iný cestu nevidí. Možno ju nevidí ani ona, avšak verí mi. Verí v moje schopnosti a verí, že to dokážem.

4. Za tú neskonalú obeť

Tých náročných 9 mesiacov som už spomínal, no to bol iba začiatok. Tam to nekončilo. Nasledovalo zopár ďalších omnoho náročnejších rokov, kedy sa poriadne nevyspala, nemala čas na seba a nemala čas na druhých. Nemala vlastne žiadny voľný čas. Všetku jej pozornosť som si pre seba kradol ja.

A keď už som vyrástol a už sa tak zdalo, že jej ťažká práca končí, vôbec to nemala jednoduchšie. Doteraz si pamätám, ako musela mať dve práce, aby sme mali kde bývať, aby sme mali čo jesť.

Stále mám na pamäti, koľko vecí si v živote musela odrieknuť len preto, aby mi dokázala dať všetko, čo som potreboval, všetko, čo som chcel.

Častokrát by som si najradšej nafackal za to, aký som dokázal byť bezohľadný! Avšak učíme sa celý život a som rád, že je mi to jasné teraz, keď už mi to nebolo jasné predtým.

5. Za to, že spravila všetko, čo bolo v jej silách

Keď sme potrebovali peniaze, pracovala. Keď som potreboval poradiť, radila. Keď som sa potreboval posťažovať, počúvala. Keď som potreboval povzbudiť, povzbudzovala. Keď som bol chorý, starala sa.

Spravila pre mňa všetko, čo mohla, a preto sa už teraz neviem dočkať momentu, kedy jej to všetko budem môcť oplatiť!

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

6. Za to, že mi dala všetko, čo mala

I keď mala dve práce, stále to boli iba drobné. No vždy, keď sa mi roztrhali staré tenisky, kúpila mi nové. Zakaždým, keď som potreboval niečo do školy, zaobstarala mi to. Teda aj napriek tomu, že sme boli chudobní, mal som všetko, čo som skutočne potreboval.

Avšak nebolo to len o tom. Peniaze sme síce nemali, no dávala mi svoju pozornosť. Dávala mi svoj čas a častokrát jej neostal žiadny pre ňu samú. Dávala mi lásku a podporu. Dostával som všetko, čo by som inde nenašiel.

7. Za jej nekonečnú lásku

S mamou nie sme zrovna najotvorenejší ľudia, čo sa citov týka. Avšak aj napriek tomu, že mi to nehovorí každú chvíľu, jej lásku cítim každý deň. Vidím ju v tom, keď sa na mňa usmieva. Cítim ju v každej jednej vete, ktorú mi hovorí. Počujem ju z každého jedného telefonátu, ktorý od nej za deň mám. A že mi dokáže volať skutočne veľakrát za deň! 😀

8. Za to, že je tam vždy pre mňa

Nebol to nikto iný, kto sa o mňa staral vždy, keď som bol chorý. Je to prvá osoba, ktorej som vždy zavolal, keď sa mi niečo stalo a ona tam bola behom chvíle. Je tu vždy, keď sa trápim a pochybujem. Vždy, keď si neviem rady.

Keď tak nad tým spätne rozmýšľam, bola tam skutočne vždy, keď sa niečo stalo alebo keď som niečo potreboval. A za to som takisto veľmi vďačný.

9. Za to, že bola vždy silná

Celý môj život, od narodenia, cez základnú a strednú školu a ani počas mojich prvých zamestnaní, nemala ľahký život. Dokonca ani teraz ho nemá ľahký.

No vždy sa problémom stavala čelom. Nikdy pred nimi neutekala. Nikdy ich nevešala na nos všetkým naokolo. Nesťažovala sa. Prijala život taký, aký ho mala a vždy sa snažila zo svojich problémov dostať.

A možno aj vďaka tomu, že so mnou neustále neriešila všetky svoje problémy, možno aj vďaka tomu, som si dokázal naplno užiť také krásne detstvo. Možno by zo mňa nikdy nevyrástol taký optimista a pozitívne naladený človek. Možno by som sa na ten svet toľko neusmieval. Možno by som ten svet nevidel cez ružové okuliare. 🙂

Avšak teraz je to už iné. Problémy riešime spolu a veľmi rád jej so všetkým pomáham. Vybojovala toho už dosť, a preto som rád, že jej môžem podať pomocnú ruku vždy, keď vidím, že sa jej zíde.

10. Aj za všetko to zlé

Nikto nie je dokonalý. Ani moja mama nie je. No ja som vďačný aj za to zlé. Som rád, že je taký prehnaný pesimista, pretože ma vždy hnala dopredu túžba ukázať jej, že nemá pravdu, že nie všetko vždy dopadne zle. Som rád aj za naše spory, pretože som sa naučil stáť si pevne za svojim a hájiť svoju pravdu. Dokonca aj tie hádky ma naučili argumentovať a vynájsť sa vo vyostrených situáciách.

Preto aj keď sa ti to možno nezdá, aj to zlé ťa dokáže mnohému naučiť. Preto som za to vďačný. A keď sa ti to akosi nezdá a nemyslíš si, že všetko zlé je aj na niečo dobré, prečítaj si články 5 Extrémne Ťažkých Situácií, Ktoré Mi V Živote Neuveriteľne Pomohli a Ďalších 5 Extrémne Ťažkých Situácií, Ktoré Mi V Živote Neuveriteľne Pomohli… Tie ťa vyvedú z toho mylného presvedčenia veľmi rýchlo. 😉

Tak a toto bolo poďakovanie v skratke, za to všetko, čo pre mňa mama spravila, za to všetko, čo pre mňa znamená.

Ešte jej ďakujem za to, že mi z času na čas zdvihne tlak a ja aspoň cítim, že som nažive. Tiež za to, že mi opravuje každý jeden článok, ktorý na blog hodím a kritizuje ma za veci, ktoré sa jej tam nepáčia. Ďakujem jej za všetky tie maličkosti, na ktoré si teraz nedokážem spomenúť. ĎAKUJEM.

Článkom sa môžeš inšpirovať a poďakovať za niektoré veci aj vlastnej mame. Určite jej to nehovoríš tak často, ako by to potrebovala počuť.

Medzičasom by si mal bez váhania článok lajknúť a určite tiež zdielať. Okrem toho, že tým dáš najavo, že sa ti článok páčil, pomôžeš mu dostať sa k čo najväčšiemu počtu ľudí, k čo najväčšiemu počtu mám. 🙂

Ďalej určite nezabudni hodiť svoj email do políčka nižšie(pod BIO-m autora), čím sa zapíšeš do NEWSLETTER-u a ja ťa na každý ďalší článok zdarma  a rád upozorním. Nebudem už tak skoro písať mamám, ale peckové články, zamerané na osobnostný rozvoj a motiváciu ti určite neujdú. Mnohé ti otvoria oči a nasmerujú tvoj život tým správnym smerom. 😉