12 Citátov, Ktoré Ťa Presvedčia Nasledovať Svoju Vášeň

Šťastná, spokojná žena.

Bez vášne sa život stáva neinšpiratívny. Nudný, smutný, nevýrazný.

Bez iskry, ktorá by v nás zapálila ten plameň, sa budeme celý svoj život cítiť nenaplnení a zbytoční.

Každý z nás predsa baží po niečom, čo by ho naplnilo. Celý svoj život hľadáme to pravé, to, čo by mu dalo význam.

Sám to určite poznáš. To prázdno. Ten nepokoj. Tú úzkosť. Ten nedostatok motivácie a vôle spraviť niečo so svojím životom.

No zároveň je tu aj tá neutíchajúca túžba po niečom lepšom. To vedomie, že si niečo lepšie zaslúžiš. Že život by mal byť o niečom inom, ako len o bezútešnej práci a hlúpych povinnostiach.

Poznám tie pocity, tiež som ich mal. Je to normálne, nie si sám, kto sa tak cíti.

Na svete sú miliardy ľudí, ktorí to cítia rovnako. Aj v tvojom okolí je takých mnoho.

A presne preto som sa rozhodol, že napíšem tento článok. Pretože to nie je spôsob, ktorým by sme mali žiť svoje životy. To nie je dôvod, pre ktorý sme tu.

Svojimi príbehmi by sme mali inšpirovať druhých, nie deptať samých seba.

Prečítaj si teda nasledujúce riadky, tie ti isto dajú zopár dobrých dôvodov, prečo je najvyšší čas začať nasledovať svoju vášeň. V nich už nájdeš zopár pádnych argumentov, prečo je práve teraz ten najvhodnejší čas začať konečne naplno žiť!

Tu sú…:

1. ,,Tam vonku je príliš veľa ľudí, ktorí robia prácu, ktorú nenávidia. Prosím, prestaňte! Je rok 2016 a neexistuje skutočne žiadny dôvod, prečo by ste museli robiť niečo, čo nenávidíte. Sľúbte mi, že nebudete.“ – Gary Vaynerchuk

Tak tento výrok je z prednášky, ktorú vždy, keď si pozriem, tak mám zimomriavky. Skrýva sa v ňom totižto toľko pravdy. V dnešnej dobe predsa naozaj nie je žiaden dôvod, prečo by sme si svoju prácu nemohli vybrať. Neexistuje nič, čo by nám bránilo vybudovať si život podľa svojich predstáv.

Máme predsa všetko, čo k tomu potrebujeme. Informácie, vedomosti, možnosti. Stačí si vybrať smer, zistiť si o ňom nejaké tie informácie, stanoviť si ciele, vytvoriť plán útoku, vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do toho. Nič zložité. Stačí štipka odhodlania a troška vytrvalosti.

2. ,,V živote sa treba pre niečo zapáliť. V krematóriu už bude neskoro.“ – Neznámy

Nečakaj, kým sa ti v živote niečo dobré stane. Zariaď si svoj život tak, aby bol plný dobrých vecí. Aby si sa tešil ráno z postele, aby ti deň vypĺňali činnosti, ktoré ťa spravia šťastným a aby si šiel večer do postele spokojný a vyrovnaný, so širokým úsmevom na tvári, od jedného ucha k druhému.

Pretože ak si svoj život neužívaš, nerobíš to správne. A v tom prípade by si to mal veľmi rýchlo napraviť. A ak by si s tými väčšími zmenami ešte len začínal, určite si stiahni E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život, ten ti s nimi isto pomôže. 😉

3. ,,Každý má nejaký talent. Čo je však vzácne, je odvaha nasledovať ho na temné miesta, kam častokrát vedie.“ – Erica Jong

V každom jednom okamihu máme na výber… Kráčať vpred a čeliť všetkému tomu neznámemu a neprebádanému, čo sa tam skrýva alebo sa môžme vrátiť späť do istoty. Ono nasledovanie svojho srdca a vášne bolo vždy spojené so strachom z neznámeho, s neistotou a obavami. Aj to je dôvod, prečo tento pocit nasleduje tak málo ľudí.

Avšak ono to nie je ani zďaleka také zlé a nepríjemné, ako si mnohí myslia. Práve naopak. Akonáhle sa raz rozhodneš preskúmať nepreskúmané, vykročiť zo svojej zóny komfortu a vydať sa na cestu, na ktorú ťa navádza vlastné srdce, zamiluješ si to!

Všetky tie pocity sa začnú zlievať dokopy, dobré aj zlé. Tie očakávania so strachom. Tá vášeň s neistotou. Tá túžba vykročiť za hranice poznaného a tie roztrasené kolená spolu s nerozhodnosťou, keď na to príde. To všetko sa spojí v jeden neopísateľný pocit, ktorý si ťa omotá okolo prstu ako rafinovaná zlatokopka, v pocit, ktorý ti ukáže, čo to znamená cítiť sa nažive.

4. ,,Bez vášne nemáš energiu, bez energie nemáš nič.“ – Donald Trump

Toľkí ľudia pátrajú po motivácii, ktorá by ich nakopla do práce, no bohužiaľ, ono je to veľmi ťažké motivovať sa a zostať motivovaný, ak vykonávaš prácu, ktorú nemáš rád… A to ešte nehovorím o takej, ktorú nenávidíš.

Nájdi niečo, čo máš rád, niečo také, čo si zamiluješ a o motiváciu sa viac starať nemusíš. Do práce sa viac nebudeš musieť nútiť či premáhať. Práve naopak, nebudeš sa vedieť dočkať okamihu, kedy sa do nej opäť pustíš. Bude to niečo, čo ti v noci nedovolí zaspať a ráno ťa vykopne z postele rýchlosťou blesku.

A energia? Hah. Tej budeš mať na rozdávanie!

5. ,,Niektorí ľudia zomrú v 25, no pochovaní sú až v 75.“ – Benjamin Franklin

Nerob tú istú chybu ako väčšina. Nepotláčaj svoju vášeň a svoje túžby. Neumlč ten tenký hlas vo svojom vnútri. Nehraj to na istotu. Pretože iba ten, ktorý sa bojí riskovať, nakoniec príde o všetko.

Nezahadzuj šance na lepší život pre hlúpe obavy z nepoznaného. Nevzdávaj sa príležitostí, po ktorých túžiš, len preto, že sa bojíš riskovať. Dupni na plyn a uži si tú jazdu. Užívaj si každú jednu chvíľku, keď sa darí a zatni zuby a bojuj, čo ti sily stačia v momentoch, kedy všetko nejde podľa tvojich predstáv. Neodkladaj to, čo chceš robiť, iba kvôli tomu, že ti niekto iný povedal, že by si mal robiť niečo iné. Konaj tak, ako to cítiš. Ži naplno. Ži spontánne. Ži teraz.

A ak by si ocenil nejaký ten tip, ako zo svojho života vyťažiť maximum, určite si prečítaj článok 10 Dôležitých Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Prežiť Život Na Maximum. Tam ich nájdeš, ako je už zrejmé, hneď desať. 😉

6. ,,Najmocnejšia zbraň na zemi je ľudská duša v ohni.“ – Ferdinand Foch

Človek, ktorý je pre niečo zapálený, je človek, ktorý dokáže čokoľvek. Žiadna prekážka pre neho nie je neprekonateľná, žiadna zábrana ho nedokáže zadržať. Ten nevidí problémy, ale riešenia, ten nevidí koniec, ale nový začiatok.

Je to osoba, ktorá je plne sústredená na svoj cieľ, zatiaľ čo si nezabúda užiť cestu. Osoba, ktorej z entuziazmu nedokážu ubrať problémy, ani nezdary. Je to osoba, ktorá sa nevzdáva, tá, ktorá víťazí!

7. ,,Jediné, čo viem, je, že ak budete robiť prácu, ktorú milujete, takú, ktorá vás napĺňa, všetko ostatné sa poddá.“ – Oprah Winfrey

Strašne veľa ľudí sa bojí nasledovať svoje pocity a ísť tam, kam ich to ťahá. Samé čo ak toto, čo ak hento… Rozmýšľajú, lámu si hlavu, dumajú, majú strach a spochybňujú svoju intuíciu. A robia chybu. Obrovskú.

Ono nikdy nebudú šťastní, keď nebudú robiť to, čo robiť chcú. Šťastie im neprinesú ani peniaze, ani prestíž, ani moc, ani postavenie. Je to o naplnení, nie je to o materiálnych veciach. A ak to pochopíš a podarí sa ti nazbierať dostatok odvahy a vydať sa cestou, ktorá ti bola súdená, všetko ostatné sa skôr či neskôr vyjasní, všetko bude v poriadku.

8. ,,Tvoj čas je limitovaný, nestrácaj ho preto žitím života niekoho iného. Nebuď väznený dogmou, čo znamená žitím na základe názorov druhých ľudí. Nedovoľ, aby sa kvôli hluku názorov ostatných utopil tvoj vlastný vnútorný hlas. A čo je najdôležitejšie, buď dostatočne odvážny na to, aby si nasledoval svoju intuíciu a svoje srdce. Tie už akosi vedia, kým sa chceš v živote skutočne stať. Všetko ostatné je druhoradé.“ – Steve Jobs

Tak, tak. Tá stará zlatá intuícia. Tá ti už nejaký ten piatok napovedá, ktorým smerom by si sa mal vybrať. Tá ťa upozorní vždy, keď ti skríži cestu niečo, čo dokáže zapáliť tvoje srdce.

Začni jej teda konečne venovať pozornosť. Začni načúvať, čo ti hovorí a aspoň jeden jediný krát ju vyskúšaj pre zmenu počúvnuť. Nielenže budeš prekvapený tým, čo sa stane, budeš si tiež trieskať hlavu, že si ju nenasledoval skôr.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

9. ,,Vyber si prácu, ktorú miluješ a už nikdy nebudeš musieť pracovať ani len deň vo svojom živote.“ – Confucius

Ak si v živote nájdeš cestu k tomu, čo miluješ, bude to ďaleko lepšie, ako keby si v športke trafil všetkých šesť čísel, či koľko ich tam vlastne je. Niežeby si už nikdy nemusel pracovať, samozrejme, že budeš musieť niečo robiť, aby si k tebe chechtáky našli cestu, ono ti to však už viac ako práca pripadať nebude.

Keď to budeš robiť rád, vôbec sa do toho nebudeš musieť nútiť. Budeš sa na to tešiť a čas ti bude utekať rýchlejšie ako Barry Alen, ten najrýchlejší superhrdina. Budeš si to užívať a nebudeš sa toho vedieť nabažiť. Z práce sa zrazu stane tvoj koníček.

10. ,,Mojim cieľom je vybudovať si taký život, z ktorého nebudem potrebovať dovolenku.“ – Neznámy

Aby som bol úprimný, život, z ktorého by som na dovolenku potreboval utekať, si ani neviem predstaviť. Straší ma myšlienka, že by som sa celý rok len trápil a prežíval a skutočne žil len jeden týždeň, iba úbohých sedem dní z tých tristošesťdesiatichpiatich. Ďakujem, neprosím. To nie je nič pre mňa.

Ja si od života sľubujem ďaleko viac. Ten môj chcem mať omnoho zaujímavejší. Pestrý. Nezabudnuteľný. Nechcem žiť len tých pár dní, chcem ich žiť všetky. Naplno. Využiť všetok ten potenciál, ktorý v sebe každý z nich skrýva. Tak si to predstavujem. A tak si to aj zariadim.

Pre inšpiráciu si môžeš prečítať článok Desatoro Zásad, Podľa Ktorých Chcem Prežiť Svoj Život. 😉

11. ,,Radšej by som zomrel od vášne, ako od nudy.“ – Vincent van Gogh

Buď opatrný, keď si pre strach z nového vyberieš radšej to staré, zaužívané, i keď to nemáš rád. Mal by si si prv odpovedať na otázku, či ti ten falošný pocit bezpečia stojí za ten nenaplnený život. Môže sa ti totižto veľmi ľahko stať, že vo svojom vnútri zomrieš ešte omnoho skôr, ako vypovedá aj to tvoje telo.

Netrestaj sa bez dôvodu. Nezatváraj sa do väzenia, keď si jediný, kto má od neho kľúč. Ako by povedal Charles Bukovski, ,,Nájdi to, čo miluješ a nechaj, nech ťa to zabije!“

12. ,,Nikdy nepracuj pre peniaze či moc. Tie nespasia tvoju dušu, tie ti nepomôžu v noci zaspať.“ – Marian Wright Edelman

Toľko ľudí sa tak nezmyselne a bezvýznamne stráca v tej hlúpej naháňačke za peniazmi, mysliac si, že to je to, čo ich spasí, že to je to, čo im prinesie šťastie a úspech.

Idú si nohy zodrať, len aby zarobili nejaké to eurko navyše, neuvedomujúc si, že strácajú čas, vôbec to najcennejšie, čo v živote majú. Trpia a premáhajú sa v práci, ktorá z nich vysáva život a zožiera ich zaživa, len aby si mohli neskôr kúpiť veci, o ktorých sú presvedčení, že ich spravia šťastnými.

No to je chyba. Nebuď tak zaneprázdnený zariaďovaním si svojho života, že zabudneš žiť. Šťastie predsa pramení z robenia vecí, o ktorých si presvedčený, že sú správne, takých, ktoré ti robia radosť. Pripomeň si teda radšej vždy to, že za peniaze si šťastie nekúpiš a začni konečne žiť po svojom. Začni žiť tak, že budeš konečne šťastný!

Tak a toto boli tie najlepšie citáty, o ktorých som presvedčený, že ťa preberú poriadnou fackou do reality a pripomenú ti, že je život o niečom inom, ako o pomalom umieraní zaživa. Že by nemal byť o trápení a nešťastí, so zriedkavými zábleskmi radosti a nadšenia.

Mal by byť práve naopak o šťastí, vášni, o chuti do života. A toto všetko ti nasledovanie tvojej vášne môže dať, bratku, takže by som to rýchlo zvážil, byť na tvojom mieste. A ak by si náhodou nevedel, ako na to, určite mrkni na článok Tajomstvo Hľadania Skutočnej Vášne V Živote. Tam už nájdeš nejaký ten menší návod na začiatok. 😉

Na záver článku samozrejme nezabudni vyjadriť sympatie v podobe šériska či poriadneho obrovitánskeho lajčiska a takisto sa určite zapíš do NEWSLETTER-u, aby ti ďalšie inšpiratívne články neušli. Stačí, ak hodíš svoj mail do políčka nižšie, pod BIO-m autora a neujde ti už určite ani jeden. 😉