12 Vecí, Ktoré Robia Sebavedomí Ľudia Rozdielne

12 Vecí, Ktoré Robia Sebavedomí Ľudia Rozdielne

Sebavedomie je jeden z najsilnejších faktorov oddeľujúci úspešných ľudí, ktorí v živote získajú to, čo chcú, od tých neúspešných, ktorí nezískajú nič. Je to vlastne jedna zo spoločných vlastností väčšiny úspešných ľudí na celom svete.

Je to práve sebavedomie, ktoré ľuďom umožňuje realizovať svoje sny, bez ohľadu na možnosti zlyhania či neúspechu. Sebavedomí ľudia sú odhodlaní bojovať za svoje presvedčenia a veria v silu svojich snov. Neboja sa zmeniť svet.

Alebo počkaj, nebodaj sa ti zdá, že jedna „obyčajná“ vlastnosť nemôže ovplyvniť tak veľkú a dôležitú časť tvojho života?! Nuž, ono je to reťazová reakcia. Tvoje sebavedomie ovplyvňuje tvoje myšlienky. Tvoje myšlienky ovplyvňujú tvoje činy. A tvoje činy ovplyvňujú tvoj život.

Teraz sa to už nezdá zas tak nereálne, však?!

Prečítaj si teda článok o 12 veciach, ktoré robia sebavedomí ľudia rozdielne. Aby si tiež načerpal trošku viery v samého seba. Aby si v sebe objavil odvahu. Aby si v sebe objavil silu. Aby si v sebe objavil chuť spraviť niečo pozitívne so svojim životom. Aby si zabojoval o lepšiu budúcnosť.

Pusť sa teda doň. Tu je 12 vecí, ktoré robia sebavedomí ľudia rozdielne:

1. Veria si

Veria vo svoje schopnosti. Či už ide o maličkosť v práci alebo o ich životný výkon v športe, veria, že to dokážu. Veria svojej intuícii, podporujú svoje myšlienky a stoja si za svojimi rozhodnutiami. I keď sa neskôr ukáže, že sa nerozhodli dobre, vedia, že v danom momente, v situácii, kedy rozhodnutie spravili, sa rozhodli najlepšie, ako vedeli. Podstatné totižto nie je nespraviť chybu, podstatné je poučiť sa z nej!

2. Vítajú výzvy a milujú pocit neistoty

Neboja sa výziev. Vlastne ani nemajú prečo. Výzvy sú to, vďaka čomu napredujeme a rastieme. Neboja sa ani zlyhania, pretože z každej prehry plynie ponaučenie. Vyžívajú sa v pocite neistoty a láka ich nepoznané. Užívajú si to úsilie, tú snahu, ten boj. Užívajú si každý jeden deň, kedy zvádzajú ten ukrutný súboj o svoje šťastie a snažia sa zmeniť svoj život. Učia sa, naberajú silu a učia sa na každej jednej skúsenosti, ktorú získajú.

„Ak sa nepokúsiš dosiahnuť niečo viac, ako si už dosiahol, nikdy neporastieš.“ – Ralph Waldo Emerson

3. Víťazia

Prekážky tu vždy boli a vždy aj budú. Sú tu preto, aby sme ich prekonávali. Aby sme nestrácali dych. Aby sme boli ostražití a nespúšťali z pozornosti. Sebavedomí ľudia ich berú ako dlažobné kocky, z ktorých si dláždia svoju cestu za víťazstvami. Z chýb sa poučia a vždy to vyskúšajú znova, no tentokrát múdrejšie, tentokrát lepšie.

A keďže vedia, že si svoje sny splniť dokážu, nemajú absolútne žiaden dôvod sa vzdávať. Bojujú až kým nedosiahnú to, po čom túžia. Bojujú, kým im stačí dych. Bojujú až kým nezvíťazia.

A ak by si taktiež konečne rád začal vo svojom živote víťaziť, určite si prečítaj článok 16 Motivačných Citátov, Ktorými Sa Riadi Každý Víťaz. Ten ťa už nakopne a inšpiruje, uvidíš! 😉

4. Sú k sebe úprimní a akceptujú svoju súčasnú situáciu

Sú k sebe úprimní. Vedia, že ich súčasná situácia nie je najlepšia, no aspoň s ňou niečo robia. Tiež sú si vedomí svojich chýb a nedokonalostí, no snažia sa obrúsiť svoje ostré hrany. Tak, aby im to, kým sú, neprekážalo na ceste za úspechom a nerúcalo vzťahy.

Nikto nie je dokonalý a oni sa o to ani nesnažia. Pracujú na sebe, neustále napredujú a snažia sa rásť, no ako som už povedal, nie preto, aby sa stali bezchybnými, ale preto, aby sa stali najlepšou možnou verziou seba samého! Aby sa stali svojim lepším ja.

5. Hovoria pravdu

Nie sú falošní. Nepochvália ťa do očí len preto, aby ťa mohli za chrbtom ohovoriť. Ak sa im niečo nepáči, povedia to. Konštruktívna kritika dokáže pomôcť, ak sa k nej postavíš čelom. Neklamú, aby sa ti nasilu zapáčili alebo, aby si ich mal rád. Hovoria iba to, čo si myslia. Iba tak sa cítia slobodní.

,,Hovor pravdu i keď sa ti trasie hlas. Iba tak sa staneš vo vlastných očiach hrdinom.“

6. Majú kontrolu nad svojimi životmi

Naučili sa akceptovať skutočnosť, že to oni majú v moci svoje voľby, činy, slová a skutky, čo im dalo kontrolu. Prevzali zodpovednosť za svoje životy, kroky a tiež za svoje rozhodnutia, tie dobré i zlé, čo im dalo zasa slobodu.

Nehľadajú výhovorky v ich životných podmienkach, ani v tom, čo sa im počas ich cesty životom prihodilo a už vôbec neobviňujú druhých z toho, ako ich život vyzerá. Vedia, že to majú celé sami pod taktovkou a že ich osud leží len a len v ich rukách. Zapamätaj si teda, že to, čo robíš dnes ovplyvňuje tvoju budúcnosť – sebavedomí ľudia to už totižto dávno vedia.

A ešte jedna myšlienka na záver… Uvedom si konečne, že:

„Ak by si mal nakopať do rozkroku osobu, zodpovednú za väčšinu tvojich problémov, nesadol by si si mesiac.“ – Theodore Roosevelt

A ak by si v tomto smere potreboval dopomôť, určite si nenechaj ujsť článok 7 Spôsobov, Ktorými Opäť Prevezmeš Kontrolu Nad Svojim Životom. Ten ťa už nasmeruje tým správnym smerom. 😉

7. Dali svojmu životu zmysel

Ak budeš žiť tak, ako to cítiš, staneš sa nezastaviteľným. Sebavedomí ľudia to vedia. Nežijú podľa pravidiel alebo očakávaní druhých. Robia to, čo ich robí šťastnými. Vedia, čo ich napĺňa a veria, že v tom dokážu uspieť. Bojujú za svoje šťastie a to dáva ich životom zmysel.

8. Šíria pozitívnu energiu

To je dôvod, prečo sú obľúbení. Nemajú hlavu plnú negatívnych vecí. Nerozprávajú o ich trápeniach a starostiach. Rozprávajú o pozitívnych veciach. Tešia sa zo života a je to cítiť všade naokolo. Užívajú si každý jeden nádych a každý jeden výdych a tento úžasný pocit prenášajú aj na svoje okolie. A tá pozitívna väzba od ich okolia je ako balzam na dušu, ako balzam na ich sebavedomie.

9. Stretávajú sa s rovnakými ľuďmi

Uvedomujú si, aký obrovský vplyv má na život každého človeka jeho okolie. Preto sa stretávajú s podobnými ľuďmi. Hľadajú pochopenie a podporu. Ľudí, ktorí za nimi budú stáť a budú ich hnať dopredu, ak bude treba. Nechcú mať okolo seba ľudí, ktorí ich budú ťahať dole. Nestretávajú sa s „vysávačmi energie“, ktorí ti zoberú chuť a energiu na všetko, čo chceš so svojim životom robiť. Nerob to ani ty.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

10. Hľadajú riešenia, nie výhovorky

V živote každého z nás nastanú chvíle, kedy musíme čeliť prekážkam a ťažkým časom. Je to prirodzené. No sebavedomí ľudia sa nevzdávajú. Bojujú. Všetku svoju energiu a snahu zameriavajú na prekonanie ťažkostí. Hľadajú riešenia, nie výhovorky.

Ak sa aj ty začneš sústrediť viac na riešenia, ako na výhovorky, okrem sebavedomia ti to tiež dodá odvahu a svoje problémy sa konečne naučíš riešiť. Samostatne a okamžite, hneď ako sa vyskytnú.

11. Stoja si za tým, v čo veria

Majú svoje sny, svoje ciele, svoje presvedčenia, svoje ideály. Veci, za ktoré sú ochotní bojovať. Veci, ktoré robia, robia z presvedčenia a neboja sa ich hájiť.

,,Na to, aby si stál na vrchole sa musíš zbaviť strachu z toho stáť sám.“

12. Nezabúdajú na zábavu

Nie je zábava to najdôležitejšie, o čo v živote ide? Každý sa predsa usiluje byť šťastný a spokojný. No v dnešnom uponáhľanom svete na to väčšina ľudí zabúda. Ocitnú sa v kolotoči povinností, práce a robia iba veci, ktoré „musia“ robiť.

No sebavedomí ľudia na zábavu nezabúdajú. Veď o čom by bol život bez nej?! Nemal by byť život jedno veľké dobrodružstvo? Iste, každý máme prácu a záväzky, no to neznamená, že sa súčasne nemôžeme baviť ;).

,,Život je buď odvážne dobrodružstvo alebo vôbec nič.“

Ak ťa článok inšpiroval a teraz by si takisto rád načerpal trošku sebavedomia, určite mrkni článok 25 Účinných Krokov, Ktoré Ti Nakopnú Sebavedomie. Tam sa dozvieš, čo môžeš vo svojom živote vylepšiť, aby ti to k vyššiemu sebavedomiu dopomohlo. 😉

Ak by si toho rád zmenil ďaleko viac, ako len svoje sebavedomie, určite sťahuj E-Knihu 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoju Snahu Zmeniť Svoj Život, kde sa dočítaš nie len čo nerobiť, no takisto o tom, čo pre úspešnú zmenu života spraviť. Sťahuj kým je zdarma, neoľutuješ. 😉

Tak a to bolo všetko kamarát. Ak sa ti článok páčil, povzbudil ťa a pobavil, určite ho nezabudni zdieľať, lajkovať a posielať všetkým tým, ktorých by mohol nakopnúť rovnako tak, ako nakopol teba. 😉

Okrem toho sa samozrejme nezabudni zapísať do NEWSLETTER-a, aby ti ďalšie inšpiratívne a motivačné články neušli. Jediné, čo musíš spraviť, je hodiť svoj emailový kontakt do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa na každý nový článok osobne, rád a zdarma, upozorním. 😉