15 Motivačných Citátov, Ktoré Ti Vystrelia Motiváciu, Odhodlanie A Chuť Do Života, Do Nebeských Výšok

Motivačné výroky sú skvelé, milujem ich. Vždy mi ulahodia. Donútia ma k zamysleniu. K prehodnoteniu môjho doterajšieho života. Inšpirujú ma k vytvoreniu lepšieho. K využívaniu času naplno. Dobijú mi skrátka baterky.

No i keď majú toľko výhod, majú aj jednu nevýhodu a to poriadne badateľnú. Motivácia, ktorú so sebou prinášajú, žiaľ, nevydrží večnosť. No našťastie je na to trik. Aký, pýtaš sa?

Opakovanie. Pripomínanie si tých najdôležitejších výrokov. Vracanie sa k tým, ktoré s tebou rezonujú najviac. To pomáha. To mi dokáže opäť rozdúchať ten oheň v mojom vnútri. To mi dokáže znova rozžiariť ten maják, ktorý mi svieti na cestu. To mi vždy dokáže zachrániť deň. A i keď sa nepoznáme osobne, verím, že to dokáže zachrániť aj ten tvoj.

Pohodlne sa teda usaď. Pošli deti spať. Zapál oheň v krbe. Nalej si za pohár červeného. Cez holé telo prehoď župan, na holé nohy hoď papuče a čítaj. Nechaj sa inšpirovať. Nechaj sa nakopnúť. Nechaj si dobiť baterky.

Tu sú výroky, ktoré to dokážu:

1. „Narodíme sa v jeden deň. Zomrieme v jeden deň. Lásku nášho života stretneme v jeden deň. Chápeš? Všetko sa dokáže zmeniť v jednom jedinom dni.“ – Gayle Forman

Ono nie nadarmo sa hovorí, že deň, ktorý ti dokáže zmeniť život sa začína každé jedno ráno. Prestaň ich teda brať na ľahkú váhu, pretože každý jeden zaváži iba natoľko, koľko dôležitosti mu priradíš.

Každý deň teda sprav svoje maximum a využi naplno všetok čas, ktorý ti bol daný. Nech nemáš žiadne výčitky. Nech na seba môžeš byť pyšný a potľapkať sa spokojne po pleci. Že si zo seba dal všetko. Že si spravil všetko, čo si mohol. Že si ten deň vymačkal do poslednej kvapky. Vtedy okúsiš pocit skutočného zadosťučinenia.

2. „JA SOM – sú dve najmocnejšie slová vôbec, a to, čo doplníš za ne, utvorí tvoju realitu.“ – Bevan Lee

Tvoje myšlienky ovplyvnia tvoje slová. Tvoje slová ovplyvnia tvoje správanie. Tvoje správanie ovplyvní tvoje návyky. Tvoje návyky ovplyvnia tvoje hodnoty a tie, tie nakoniec ovplyvnia tvoj osud.

Nech sú teda za slovami JA SOM vždy slová plné energie, pozitivity a optimizmu. Nech sú tam slová, ktoré ťa budú povzbudzovať, také, ktoré ťa podporia v tvojich snoch a tvojich plánoch. Nech si o sebe buduješ pozitívny obraz. Pretože to, ako sa vnímame my sami, naše vnútro zakaždým reflektuje navonok. A ak chceš, aby mali o tebe druhí ľudia dobrú mienku, aby k tebe vzhliadali a mali ťa radi, vždy musíš najprv začať od seba!

3. „Keď sa ráno zobudíš, spomeň si na to, aké je to vzácne privilégium, byť nažive, dýchať, myslieť, milovať a užívať si všetky tie krásy, ktoré ti svet ponúka.“ – Marcus Aurelius

Svet je nádherný a plný krás. Plný dychvyrážajúcich scenérií. Plný srdcervúcich miest. Plný dobrosrdečných ľudí, zázrakov a dokonalých chvíľ. Aj preto by si mal svoj život doceniť. Už len to, že ho máš, nie je žiadna samozrejmosť. A áno, viem, nemáš ho zrovna najľahší. Nemáš v ňom všetko, čo by si chcel. No aj keď nie je dokonalý, i keď to občas nie je med lízať, stále je to dar!

Tak si konečne uvedom, že ak máš rodinu, ktorá ťa miluje, pár dobrých priateľov, jedlo na svojom stole a strechu nad svojou hlavou, už teraz si ďaleko bohatší, ako si myslíš. A ak by si sa chcel náhodou prieť, pretože s týmto tvrdením nesúhlasíš, prečítaj si najprv článok 14 Dôkazov, Ktoré Ťa Presvedčia, Že Sa Ti Darí Lepšie, Ako Si Myslíš, ten ťa už uvedie na správnu mieru. 😉

4. „Nikto sa nerodí ako bojovník, rovnako tak, ako sa nikto nerodí ako priemerný človek. Sme to my sami, kto z nás spraví jedno alebo druhé.“ – Carlos Castaneda

Tak tento výrok ide všetkým tým, ktorí sa v živote podceňujú. Tým, ktorí si neveria. Všetkým tým, ktorí si hovoria veci typu „Ja som sa nenarodil ako podnikateľ.“ alebo „Mne nebolo určené, aby som bol šťastný.“ a podobné hlúposti.

Vedz, že nikto sa nerodí taký alebo onaký. Áno, pravda je, že máme každý určité silné stránky a tiež tie slabé, že máme plusy a že máme mínusy, no to ešte neznamená, že nemôžeš byť tým, kým byť chceš. Že nemôžeš byť spokojný. Že nemôžeš byť šťastný. Že nemôžeš byť úspešný. To je predsa hlúposť!

Zapamätaj si teda jedno. Nie to, kto si myslíš, že si, ťa drží späť, ale to, kto si myslíš, že nie si!

5. „Niekedy si želáš, aby to bolo jednoduchšie, no keby to jednoduchšie bolo, robil by to každý a vtedy si spomenieš, že ty nechceš byť ako každý iný.“

Haha, toto je jeden z mojich favoritov! Pretože väčšina ľudí, keď príde na lámanie chleba a majú sa rozhodnúť medzi tým, čo je jednoduché a tým, čo je správne, volia tú jednoduchšiu z možností… A potom majú veľmi ťažké životy.

No na druhej strane tí, ktorí sa neboja odkusnúť si väčšie sústo, tí, ktorí sa neboja vyhrnúť si rukávy a pobiť sa o svoj kúsok šťastia, tí v živote vyhrávajú. Sú to tí, ktorí sa neboja výziev, tí, ktorí neutekajú pred problémami a tí, ktorí vedia, čo chcú a idú si nekompromisne za tým.

A i keď častokrát nemajú jednoduchú cestu za svojimi snami, nakoniec sú to presne tí ľudia, ktorí si tie sny splnia! Sú to tí, ktorí vyčnievajú z davu a sú nám inšpiráciou. Tí, ktorým by sme sa tak veľmi chceli podobať. Čo takto stať sa teda jedným z nich?!

6. „Najzložitejšia úloha v dnešnej dobe, je nájsť spôsob, ako žiť jednoduchý život.“ – W. A. Nance

Zatiaľ čo predošlý výrok bol o úspechu v živote, tento je o živote samotnom. Pretože i keď sa o úspech musíme pobiť, i keď musíme prekonať množstvo prekážok a čeliť armáde problémov, život je vo svojej podstate veľmi jednoduchý. To iba my ho máme vo zvyku komplikovať.

A pritom sa stačí najesť, keď si hladný. Napiť, keď si smädný. Tráviť čas s tými, ktorí ti dokážu vyčarovať úsmev na tvári a vyhýbať sa tým, ktorí sa neustále mračia. Ozvať sa, keď nám je krivdené, zabojovať, keď čelíme problémom a užívať si časy, ktoré sú požehnaním.

Vlastne, čo ti tu budem klábosiť. O tom, ako si zjednodušiť život som napísal 224 stranovú knihu 100 Spôsobov, Ktorými Si Zbytočne Komplikujeme Život (a ako s tým prestať), tak sa uisti, že jej dáš isto šancu, obzvlášť vtedy, keď už dlhšie cítiš, že by sa ti jednoduchší život šikol viac, ako kedykoľvek pred tým. 😉

Kniha 100 Spôsobov, Ktorým Si Zbytočne Komplikujeme Život

7. „Hejtery ťa uvidia chodiť po vode a povedia, že je to preto, že nevieš plávať.“

Ja viem, že by si sa rád zapáčil všetkým, nie je na tom nič nepochopiteľné. Avšak, nech už robíš čokoľvek, nech už si kýmkoľvek, nikdy nebudeš so všetkými kamarát.

Môžeš ísť zachraňovať deti do Afriky a oni povedia, že to robíš kvôli pozornosti. Môžeš sa hodiť do dráhy strely a zachrániť život matke s nemluvňaťom a oni povedia, že sa iba robíš zaujímavým. No tak to chodí. Nech už povieš čokoľvek, vždy sa nájde niekto, kto sa to pokúsi použiť proti tebe alebo prekrútiť za tvojim chrbtom.

No trik nie je v tom získať všetkých na svoju stranu, to ani nejde. Uštveš sa, ak sa o to pokúsiš. Nie, skutočné kúzlo sa skrýva v tom, vedieť si správne odpovedať na otázku, či na tom vôbec záleží. A prv než si odpovieš vedz, že až keď bude odpoveď NIE, až vtedy budeš skutočne spokojný. Až vtedy budeš slobodný.

8. „Jeden úsmev dokáže odštartovať priateľstvo. Jedno slovo dokáže ukončiť hádku. Jeden pohľad dokáže zapríčiniť obrovskú lásku. A jedna osoba dokáže zmeniť tvoj život.“

A ešte mi raz skús povedať, že na maličkostiach nezáleží. Že sa z nich neskladá svet. Že nie sú dôležité.

Pretože sú. Sú to práve tie malilinké detaily, na ktoré zvykneme mať tie najkrajšie spomienky. Sú to presne tie maličkosti, ktoré pre nás druhí spravia, ktoré sú zodpovedné za dlhoročné priateľstvá, či vzťahy. Venuj im teda pozornosť, pretože na nich záleží ďaleko viac, ako si myslíš.

9. „Áno, veľké životné zmeny sú desivé. No vieš, čo je ešte desivejšie? Výčitky.“

Toľkí sa boja zmien. Akoby to boli ľudožravé príšery. Ozruty, čakajúce na naše prešľapy. Strašidlá, skrývajúce sa vo všetkom tom novom a nepoznanom. Monštrá, ktoré nás prídu potrestať, ak vybočíme z toho starého a zabehnutého. Toľkí sa ich boja a pritom úplne zbytočne.

Častokrát sú to totižto práve zmeny, čo v danom momente potrebujeme. Potrebujeme ich, aby sme rástli. Aby sme sa učili. Aby sme v živote napredovali. Potrebujeme ich kvôli tomu novému vánku, ktorý nám do života prinesú. Kvôli všetkým tým novým možnostiam a príležitostiam. Kvôli všetkým tým novým a zaujímavým ľuďom.

A pre tých, čo sa ešte stále zmien tak strašidelne boja, tu je jeden bonusový citát, ktorý ti názorne demonštruje ako to so zmenami v skutočnosti chodí.

„A keď už si húsenica myslela, že nastal koniec sveta, stal sa z nej motýľ.“

A ak si len na pochybách, pretože nevieš, či je zmena to, čo práve teraz potrebuješ, kukni článok 20 Jasných Znamení, Ktoré Dokazujú, Že V Živote Potrebuješ Poriadnu Zmenu, ten už tú dilemu vyrieši za teba. 😉

10. „Svet spravíš lepším miestom tým, že sa staneš lepšou osobou.“ – Scot Sorrell

Toľko ľudí mi po prečítaní mojich článkov píše súkromné správy, ako veľmi sú radi, že sú aj takíto ľudia. Tí, ktorí inšpirujú a povzbudzujú druhých. Tí, vďaka ktorým je svet lepšie miesto.

Píšu mi, že aj oni by chceli prispieť, že aj oni by sa chceli stať všetkého tohto súčasťou. Že by chceli zmeniť svet. Zlepšiť ho. Spraviť ho krajším a šťastnejším miestom.

A ja im zakaždým odpisujem to isté. Vždy im napíšem tento výrok, pretože tú moc zmeniť svet k lepšiemu, majú už dávno vo svojich rukách. Aj ty ju máš v tých svojich!

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

11. „Niekedy neexistuje žiadne nabudúce, žiadne prestávky, žiadne druhé šance. Niekedy je to skrátka teraz alebo nikdy!“

Až budeš mať najbližšie nutkavú potrebu opäť niečo vo svojom živote odložiť, na tento výrok si spomeň. Pretože najbližšie už tú príležitosť dostať nemusíš.

Prihovor sa teda tej kočke, z ktorej nedokážeš spustiť zrak. Povedz svojim rodičom, ako ich máš rád. Rozhodni sa, že vezmeš to nové miesto, keď naň nedokážeš prestať myslieť. Zariskuj, keď ťa to môže priblížiť k tvojim cieľom. Sprav skrátka to, po čom túžiš a sprav to teraz, pretože ono skutočne nie je na čo čakať!

12. „Rob to, čo ťa robí šťastným. Buď s tými, ktorí ťa dokážu rozosmiať. Smej sa tak veľa, ako dýchaš. Miluj tak dlho, ako žiješ.“

Taký jednoduchý recept na šťastie. Veď v dnešnej dobe plnej možností a príležitostí vlastne ani nie je dôvod, prečo robiť niečo, čo ťa šťastným nerobí. Buď teda šťastný. Svoj čas tráv produktívne, s ľuďmi, ktorých máš rád, činnosťami, ktoré miluješ. A ak by si potreboval zopár tipov na to, ako byť v živote šťastný, určite si prečítaj článok 10 Rozhodnutí, Ktorými Si Šťastní Ľudia Vyberajú Šťastie. Tam ich pár isto nájdeš. 😉

13. „Život je veľmi náročná skúška, v ktorej mnoho ľudí neuspeje len preto, že opisujú od druhých, zatiaľ čo si neuvedomujú, že má na svojom papieri každý inú otázku.“

Toľkí ľudia pozerajú susedom cez plot, aby zistili ten tajný recept… Aby prišli na to, prečo je ich trávnik o toľko zelenší. Možno si však potrebuješ uvedomiť, že tomu tak vôbec nemusí byť. Ten trávnik sa nám zelenší väčšinou len zdá, pretože zvykneme porovnávať cudzie výhry so svojimi prehrami. A vtedy je ťažké cítiť sa úspešne. Vtedy je ťažké cítiť sa spokojne. Vtedy je ťažké byť šťastný.

Vyrieš teda tú rovnicu, ktorú máš na vlastnom papieri a neopisuj výsledky z cudzieho papiera. Tie odpovede sú dobré pre neho, ty musíš nájsť vlastné.

14. „Vždy som sa čudoval, prečo vtáky zostávajú na jednom mieste, keď môžu odletieť na akékoľvek iné miesto na svete. A potom som si položil tú istú otázku.“ – Harun Yahya

Tak a teraz, teraz sa pozri na svoje členky a povedz mi, čo na nich vidíš. Žiadne reťaze? Žiadne okovy? Tak mi teda povedz, čo ti bráni v tom, aby si bol slobodný? Aby si cestoval? Aby si si zariadil život, po ktorom túžiš?

A ani sa neopováž povedať, že peniaze. Pretože všetci máme nejaký príjem a to, ako si ho rozdelíme, závisí len a len od našich priorít. A ak by ňou sloboda bola, väčšina z nich by išla tam. A v prípade, že máš ledva ledva na vyžitie… Čo v tej práci potom ešte robíš, hm?!

15. „Keď sa vo svojom živote pozriem späť, vidím bolesť, chyby a prešľapy. No keď sa pozriem do zrkadla, vidím silu, to, čo som sa naučil a som na seba hrdý.“

I keď je život neuveriteľný dar, neznamená to, že je to vždy prechádzka ružovou záhradou. Niekedy sa nám totižto okrem tých krásnych vecí, prihodia aj tie ťažké, náročné a nepekné. Niekedy nás život zrazí na zem tak tvrdo, že sa nevládzeme postaviť na vlastné. Niekedy sa o to dokonca nedokážeme ani pokúsiť.

No ťažké chvíle majú takisto svoj význam. Prinášajú so sebou dôležité lekcie. Prinášajú so sebou potrebné skúsenosti. Dávajú nám silu, odvahu a odhodlanie. A i keď si to mnohí ťažko priznávame, tie zlé časy sú pre nás život rovnako dôležité, ako tie dobré. A že viem, o čom hovorím. Prečítaj si článok 5 Extrémne Ťažkých Situácií, Ktoré Mi V Živote Neuveriteľne Pomohli a pochopíš, o čom to celé je. 😉

Tak a toto je záver. Verím, že ťa riadky v tomto článku dokázali inšpirovať. Aby si žil naplno. Aby si vo svojom živote zmenil veci, ktoré v ňom mať nechceš. Aby si vylepšil tie, ktoré v ňom chceš ponechať. Aby si žil život, ktorý ťa bude napĺňať a robiť šťastným.

A klasika na záver. Ak ti článok poslúžil a poriadne ťa nakopol a inšpiroval, vráť mu službu a pomôž mu do sveta. Zdieľaj ho. Lajkuj ho. Pošli ho parťákom, bratrancom, sesternici alebo kočke, po ktorej pasieš. Nie, že by ti to u nej zvýšilo šance, no článku tým isto pomôžeš! 😀

A samozrejme, okrem tohto všetkého, nezabudni sa zapísať do NEWSLETTER-u. Iba tak sa uistíš, že ti ďalšie skvelé články s takouto ozrutnou silou nakopnúť a motivovať, neujdú. Stačí, ak hodíš svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa na každý nový osobne, rád a zdarma upozorním. Tak šup. 😉