15 Vecí, Ktoré Sebavedomí Ľudia NEROBIA

Sebavedomi ludia sa nehraju s telefonom v spolocnosti

Sebavedomí ľudia jednoducho veria v seba, a rovnako tak aj vo svoje schopnosti. Avšak nikto z nich sa s vysokým sebavedomím nenarodil. Ako všetci, aj oni majú strach, obavy a pocit neistoty.

No nedovolia, aby im tieto veci kontrolovali ich osudy. Naučili sa, ako aktívne meniť svoje myšlienky, správanie a rozhodnutia tak, aby neostali paralyzovaní. Nepripustia, aby ich strach a neistota držali ako rukojemníkov.

Keďže je sebavedomie existenčne dôležité (písal som o tom v predchádzajúcom článku), museli sa počas svojho života naučiť, ktorým veciam sa majú vyhnúť, aby si ho udržali.

Preto som napísal článok o 15 veciach, ktoré sebavedomí ľudia NEROBIA:

1. Nežijú v komfortnej zóne

Sebavedomí ľudia vedia, že komfortná zóna je miesto, kde sny umierajú. Preto na seba neustále tlačia a snažia sa žiť mimo nej. Na miestach, kde sa sny plnia. Čelia strachu z neznámeho a za svoje vlastné šťastie sa bojovať neboja.

Neboja sa tiež zmeny, neboja sa nového. A ak by si už mal aj ty po krk strachu zo zmien vo svojom živote, určite si stiahni E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Je zdarma a určite ti ho pomôže prekonať. A nie len to. Ukáže ti tiež, ktorým chybám sa musíš vyhnúť, aby si sa vôbec úspešne zmeniť dokázal.

2. Nevyhovárajú sa

Sebavedomí ľudia rešpektujú svoju situáciu a tiež to, kým sú. Nevyhovárajú sa na okolnosti alebo na ľudí okolo seba. Nepočuješ ich hovoriť slová, ako „nemám čas“ alebo „nedokážem to“. Svoje nedostatky neospravedlňujú výhovorkami. Namiesto toho pracujú na ich odstránení.

3. Neutekajú pred svojim strachom

Sebavedomí ľudia nedovolia, aby nad ich životmi dominoval strach. Napredujú, pretože ich vedie túžba a nie preto, že utekajú pred vecami, ktorých sa boja. Vedia tiež, že veci, z ktorých majú najväčšie obavy, sú častokrát tie isté veci, ktoré spraviť jednoducho musia, aby sa dokázali vyvinúť v osobu, ktorou sa túžia stať.

4. Neodkladajú veci na zajtra alebo na budúci týždeň

Sebavedomí ľudia veria, že dobrý plán zrealizovaný dnes, je lepší, ako skvelý plán uskutočnený „NIEKEDY“. Nečakajú na ten „správny čas“ alebo na tie „správne okolnosti“, pretože vedia, že sú to iba bájky, že také veci neexistujú. Konajú tu a teraz. Dnes. Pretože toto je jediný moment, kedy môžu rásť. Jediná chvíľa, ktorú máme zaručenú.

5. Nie sú posadnutí názormi druhých

Kritika ich rozhodne na kolená nepoloží. Ak je konštruktívna, všetku svoju energiu zamerajú sa na nápravu svojich zlých vlastností a chýb, ktoré urobili. No ak ich niekto kritizuje iba preto, že sa mu nepáči, čo robia, neprikladajú tomu žiadnu váhu. Sú zameraní na svoj cieľ a veria vo svoje schopnosti. A pár názorov ľudí, ktorí si myslia, že to nedokážu alebo že by to robiť nemali, na tom nedokáže zmeniť absolútne NIČ. A my ostatní by sme si z toho mali brať príklad. 😉

6. Nesúdia druhých

Sebavedomí ľudia netolerujú zbytočné – sebapoškodzovacie drámy. Nepociťujú nutkanie ohovárať priateľov za ich chrbtom alebo podieľať sa na klebetách o ich kolegoch. Veria osobe, ktorou sú, a preto nemajú potrebu pozerať sa na iných ľudí z výšky. Druhých akceptujú. Či už ide o štýl ich obliekania, názory alebo výzor. Vedia, že je to iba ich vec, a tak nepchajú nos tam, kam nemajú.

7. Nenechajú sa zastaviť nedostatkom času, peňazí, ani nepriazňou osudu

Sebavedomí ľudia vedia, že nikdy nebudú mať ideálne podmienky. Namiesto preplakaných hodín kvôli nepriazni osudu, sústredia všetok svoj čas a energiu na hľadanie riešení. Vedia, že so štipkou kreativity a vytrvalosti je možné všetko.

8. Neporovnávajú sa s druhými

Porovnávanie sa s druhými ľuďmi dokáže v živote každého z nás narobiť obrovskú neplechu. Sebavedomí ľudia to vedia. Vedia, že nesúťažia so žiadnou inou osobou, s výnimkou osoby, ktorou boli včera. Každý človek totižto žije príbeh tak unikátny, že porovnávanie sa s druhými by bolo absurdné a absolútne zbytočné. Dúfam teda, že v tom máš taktiež jasno. 😉

9. Nestrácajú vieru

Veria v svoje schopnosti, svoj úsudok, svoje rozhodnutia. Ich viera je rovnako neochvejná ako bola pred sklamaniami, ktoré zažili a chybami, ktoré spravili. Idú vpred aj napriek zlým okolnostiam a nie práve ružovým vyhliadkam na budúcnosť. Akékoľvek turbulencie v ich životoch nastali a nastanú, neprestávajú v seba veriť.

10. Nesnažia sa byť obľúbení u všetkých

Nedoprosujú sa každej osobe, ktorú stretnú. Vedia, že nemôžu vychádzať s každým jedným človekom, ktorého stretnú. Tak funguje život. Vo vzťahoch hľadajú kvalitu namiesto kvantity.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

11. Nehľadajú istoty

Sebavedomí ľudia nepotrebujú, aby ich niekto držal za ručičku. Vedia, že život nie je fér a tiež, že veci vždy nejdú tak, akoby si želali. Keďže nemôžu ovplyvniť každú udalosť v ich životoch, sústredia sa miesto toho na hľadanie pozitívnych riešení, ktoré ich posunú vpred.

12. Nevyhýbajú sa problémom

Sebavedomí ľudia dokážu čeliť ťažkým životným situáciám a problémom hneď, ako vypuknú. Vedia, že problémy sa časom NEvyriešia samé. Preto sa ich snažia zastaviť hneď na začiatku, ešte kým stihnú narásť do enormných rozmerov.

13. Nevzdávajú sa

Sebavedomí ľudia vstanú vždy, keď ich neúspech zrazí k zemi. Vedia, že neúspech a zlyhanie sú neoddeliteľnými súčasťami ich rastu. Aj v tých najhorších časoch neúspechu sa snažia nájsť niečo pozitívne a poučiť sa z chýb. Po zlyhaniach nestrácajú chuť a skúšajú to znova. Tentokrát múdrejšie a lepšie.

14. Nepýtajú si povolenia

Konajú bez váhania, nečakajú na dobrosrdečnosť druhých. Nepýtajú sa či môžu a či by vôbec mali. Veria svojmu úsudku, veria svojim rozhodnutiam a jednoducho konajú.

15. Neuveria všetkému čo počujú bez toho, aby nad tým popremýšľali

Sebavedomí ľudia neveria všetkému iba preto, že to niekto povedal alebo napísal. Autority rešpektujú, no neboja sa ich spochybniť a spýtať. Na každý problém alebo informáciu sa pozerajú z vlastnej perspektívy. Udržujú si zdravý skepticizmus a vždy si naštudujú informácie z viacerých zdrojov, aby si dokázali vytvoriť vlastný názor.

Zatiaľ čo články, ako tento, dokážu zaujať a nasmerovať tou správnou cestou, sú to práve sebavedomí ľudia, ktorí sa sami rozhodnú, čo to pre nich znamená byť sebavedomým a čo by v živote robiť mali a čo nie.

Preto na ceste za zdravým sebavedomím musíš sám na sebe odskúšať a otestovať veci, ktoré tvoje sebavedomie posilňujú a tiež tie, ktoré ho ťahajú dole a podkopávajú mu základy.

V tomto článku som ti ukázal, ktoré veci sebavedomí ľudia nerobia. Som si istý, že ak sa inšpiruješ aspoň v niektorých bodoch, tvoje sebavedomie pocíti poriadnu vzpruhu.

A ak by si bol pahltný a nestačilo ti a chcel by si si svoje sebavedomie nakopnúť ďaleko viac, určite si daj článok o 25-tich Účinných Krokoch, Ktoré Tvoje Sebavedomie Zaručene Nakopnú. Ten ti s tým zaručene pomôže. 😉

A v prípade, že už si pomalinky zamieril kurzorom myši do pravého horného rohu a chcel si článok zatvoriť, zadrž!

Sú tu ešte dve dôležité veci, ktoré by si si mal nechať prejsť hlavou.

Prvá – ak sa ti článok páčil, čo predpokladám, že áno, keď si sa dočítal až sem, a nebudeš ho zdieľať alebo ho aspoň nelajkneš, karma nebude zrovna nadšená, ver mi. Možno by si teda mal svoje prvotné rozhodnutie, zbabelo zdrhnúť a vytratiť sa ako………… Znova prehodnotiť. 😉

Tie bodky vyššie sú tam preto, že všetci dobre vieme, čo sa z gatí potichu a nenápadne vytráca, takže nemá význam, aby som sa v tom zbytočne vŕtal. 😀

Druhá – ak túžiš po zmene, ak si chceš vybudovať lepší život a stať sa lepšou osobou, neviem, či si si to stihol uvedomiť, no si na správnom mieste. Inšpiratívne a motivačné články na tomto blogu pribúdajú ako na bežiacom páse. Pekne jeden za druhým, každý jeden týždeň. A teda, keď si fanúšikom osobnostného rozvoja, ako som spomenul vyššie, rýchlo sa zapíš do NEWSLETTER-u a ja ťa na každý nový článok veľmi rád upozorním. Políčko, kam hodiť mail nájdeš nižšie, pod BIO-m autora. 😉