18 Spôsobov, Ktorými Si Zbytočne Komplikuješ Život

18 Spôsobov, Ktorými Si Zbytočne Komplikuješ Život
Život / 16.04.2015 / 26

,,Niektorí hovoria, že život je ťažký. Iní hovoria, že je komplikovaný. No pravdou je, že je presne taký, akým si ho spravíš.“

Keď si bol mladší, tvoj život bol jednoduchý, však?! Presne tak, všetci si to hovoríme. Avšak pravdou je, že život rovnako jednoduchým aj ostal a je taký i dnes. Vždy taký bude. Jediná vec, ktorá sa zmenila je, že si zostarol. A s rokmi si si život poriadne skomplikoval.

Keď si bol mladší, pozeral si sa na svet cez ružové okuliare. Pozeral si sa naň tými velikánskymi optimistickými očami, plnými nádeje. Vedeli sme, čo chceme robiť a presne to sme robili. Nemali sme žiadne predsudky, žiadne bočné úmysly. Konali sme tak, ako sme to cítili, nejednali sme vypočítavo.

Čas sme trávili s ľuďmi, ktorí sa usmievali a snažili sme sa vyhnúť tým, ktorí sa mračili. Napili sme sa, keď sme boli smädní, najedli, keď sme boli hladní a spali sme, keď sme boli unavení. Jednoduché.

Avšak s tým, ako dospievame, sa naše mysle nechávajú čoraz viac rozrušiť všetkými tými negatívnymi vplyvmi okolia. V akomsi momente začneme váhať a spochybňovať svoje inštinkty. V okamihu, kedy narazíme na prekážku, prestávame si veriť si a vzdávame to.

Táto situácia sa zopakuje párkrát v tvojom živote, a tak sa nakoniec rozhodneš, že už to nechceš viac zažiť, no namiesto toho, aby si problémy vo svojom živote vyriešil, prestávaš robiť čokoľvek, v mylnej domnienke, že sa ti už prekážky do cesty nepostavia, ak nebudeš robiť nič.

A ako výsledok konzumujeme fast foody a pijeme alkohol, aby sme cítili aspoň chvíľkové potešenie, ktoré zapláta tie prázdne miesta. Pracujeme dlho do noci, aby sme sa vyhli hádkam a konfliktom doma. Začneme v sebe zdržiavať zášť, rozbehneme zákulisné hry a metieme a zavádzame druhých v domnienke, že sa vďaka tomu dostaneme napred.

A keď to nefunguje, žijeme vo svojom vymyslenom svete aj naďalej. Nahovárame si polopravdy a klamstvá, prekrývame jednu lož druhou a jeme a pijeme viac, aby sme sa opäť cítili o trošku lepšie.

A s tým, ako čas plynie, naše životy sa stávajú čoraz ťažšími a komplikovanejšími. A s toľkými ťažkosťami, ktorým musíme každodenne čeliť, strácame kontakt s tým, kým v skutočnosti sme a zabúdame na to, čo skutočne potrebujeme.

Nie sme až takí rozdielni však?! Tiež som to tak mal.

A ak si sa v predošlých riadkoch našiel, teraz ti ukážem tých pár spôsobov, ktorými si komplikuješ život úplne zbytočne a tiež ti dám zopár nápadov, ako si život opäť zjednodušiť.

Pretože nech už máš život akokoľvek „komplikovaný“ alebo „ťažký“, vždy ho môžeš zmeniť a opäť zjednodušiť!

Takže tu je 18 vecí, ktorými si svoj život komplikuješ úplne zbytočne:

1. U druhých ľudí hľadáš odpovede, ktoré si môžeš dať len ty sám

Nikto ti neodpovie na otázku, čo by si mal v živote robiť. Takisto u nikoho nenájdeš odpoveď na otázku, kto si a kým by si sa mal stať v budúcnosti. Šťastie nenájdeš v plnej peňaženke, či napráskanom šatníku. Odpovede, ktoré hľadáš, nevyčítaš z kníh, neprezradia ti ich vo večerných správach a nezbadáš ich ani v dennej tlači.

Iste, všade vo svojom okolí nájdeš samozvaných odborníkov na svoj život, ktorí vedia úplne presne, čo by si mal robiť, kým by si mal byť a ako by mal tvoj život vyzerať. Avšak v prvom rade by si mal počúvať, čo ti vraví vlastné vnútro, až potom suseda, mamu, spolužiaka alebo svojho šéfa. Budú ti hovoriť ako myslieť, čo sa nosí, čo je pekné a čo naopak nie je. Nezožer im to aj s navijakom!

Každý má svoju predstavu o ideálnom živote, o úspechu a o svojej budúcnosti. A preto by si ju mal mať tiež. Vlastnú! Neboj sa. Tvoje srdce už akosi vie, čo je pre teba najlepšie. Začni myslieť. Začni cítiť. Začni počúvať, čo ti hovorí vlastné vnútro. A v momente, kedy prestaneš robiť to, čo chcú ostatní a začneš robiť to, čo chceš ty, vtedy nájdeš presne tie odpovede, ktoré si tak dlho hľadal.

2. Dovoľuješ druhým, aby si sa kvôli nim cítil previnilo za spôsob, ktorým žiješ svoj život

Ak spôsobom svojho života neubližuješ druhým, nech ťa ani nenapadne, že by si ho prestal žiť po SVOJOM! Niekedy na to zabúdame a snažíme sa žiť pre niekoho iného, naplniť ich očakávania a robiť veci, ktoré ocenia oni.

Zastav sa na chvíľu a popremýšľaj o tom. Veci, ktoré v živote robíš, robíš na základe vlastného presvedčenia? Pripomeň si vlastné ciele. Nasleduj vlastné sny. Ži, miluj a správaj sa podľa vlastného uváženia, pretože ak na to príde, tvoje vzťahy môžu skončiť zo sekundy na sekundu, avšak so sebou samým, so sebou budeš musieť žiť do konca života..!

3. Dovoľuješ jedovatým ľuďom, aby z teba dostali to najlepšie

Nikdy si nemusíš vyčítať, že sa prestaneš stretávať s jedovatými ľuďmi. Či už ti kradnú energiu, kazia náladu alebo podkopávajú nádej, vieru a ilúzie. Nikto nemá právo hovoriť ti, že si niečo nezaslúžiš, spôsobovať ti bolesť alebo ti brániť v naplnení tvojich snov.

Títo ľudia v tvojom živote nemajú čo robiť. Prečo sa radšej neobklopíš ľuďmi, s ktorými je radosť byť? Je to iba na tebe, či budeš zo svojho okolia cítiť podporu, radosť a energiu alebo výčitky, sťažnosti, pesimizmus a zbytočnú drámu.

4. Si súčasťou tej drámy vo svojom okolí

Vieš si predstaviť deň bez toho, aby si riešil životy iných? Deň, v ktorom by si sa plne sústredil na svoj život. Na svoje ciele, na svoje sny, na svoj pokrok. Nenechal by si sa vtiahnuť do problémových príbehov zo životov ostatných. Nedopustil by si, aby z teba všetci tí negatívni ľudia v tvojom okolí vysali všetku pozitívnu energiu. Nedovolil by si, aby ťa infikovali pesimizmom, problémami a nikdy nekončiacimi sťažnosťami. Nepočúval by si tie náreky, to plačkanie a opúšťanie sa nad banalitami. Aký by bol tvoj deň?

5. Za činmi druhých hľadáš negatívne pohnútky

Ďalší zlozvyk, ktorým kŕmiš negativitu vo svojom živote. Kamarátka ti neodpísala, kolegovci išli na obed bez teba a milión ďalších. Prestaň si ich brať osobne a hľadať za tým skrytý, častokrát škodlivý význam. Čo keby si jeden deň skúsil v ľuďoch hľadať to dobré, namiesto toho zlého? Tvoj deň dostane úplne iný rozmer, stačí to skúsiť.

6. Príliš sa bojíš, že ti ľudia ukradnú to, čo máš

Toto platí najčastejšie pre tvoj profesionálny život. Všetci sa bojíme, že nás predbehne kolega, že chalanisko z vedľajšej bunky spraví svoju robotu lepšie, že nám niekto ukradne nápad a tak ďalej.

Zapamätaj si, že zdieľanie vedomostí ti v kariérnom raste pomôže ďaleko viac a tvoje podnikanie sa dostane o poriadny kus ďalej. Vedz, že konkurencia je tu na to, aby sme nezaspali na vavrínoch a neprestali napredovať. Tvoj úspech bude ďaleko väčší, keď budeš súperiť čestne, ako keď sa svojim konkurentom budeš snažiť podraziť nohy.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

7. Snažíš sa súperiť so všetkými vo svojom okolí

On má lepšie auto, ten má riadny barák a henten vyzerá ďaleko lepšie. Porovnávaš sa s druhými ľuďmi a navyše v bodoch, v ktorých vynikajú. Namiesto toho, aby si sledoval svoje pokroky a snažil sa byť denno denne lepší od osoby, ktorou si bol včera, tak sa prirovnávaš k ostatným, podkopávaš si sebavedomie a trpíš. Svoju najväčšiu a jedinú konkurenciu nájdeš v zrkadle, nikde inde!

8. Neustále bažíš po popularite

Mal by si si budovať rešpekt a nie sa prosiť o pozornosť. Keď sa snažíš za každú cenu strhnúť na seba pozornosť, nepotrvá to dlho a ľudia prekuknú tú tvoju lacnú pretvárku. Pretože budeš robiť to, čo si momentálne publikum vyžaduje a nie veci, ktoré cítiš, že by si robiť mal.

Vycítia, že ťa majú v moci a budú ťa mať plne vo svojich rukách. Skutoční vizionári a svetové osobnosti robia veci z vlastného presvedčenia a neboja sa postaviť za vlastnú vec. To sú tie vlastnosti, ktoré stoja ako podporné trámy ich úspechu.

Buď teda sám sebou! A ak by si nevedel kde začať, čítaj 14 Pravidiel, Vďaka Ktorým Budeš Sám Sebou! 😉

9. Si zvyknutý iba brať

Nemôžeš neustále brať bez toho, aby si niečo dal. Najprv musíš niečo zasadiť, aby si potom mohol žať. Ak nemáš dobrých priateľov, nevieš si nájsť kočku, ktorá by stála po tvojom boku alebo ti v práci nedávajú dostatok možností realizovať sa, toto môže byť príčinou. Zamysli sa nad tým.

10. Neustále si to uľahčuješ

Začni robiť to, čo je správne, nie to, čo je jednoduché. V živote každého dospelého človeka sa vyskytnú problémy a prekážky, ktorým jedného dňa bude musieť čeliť. Nedá sa pred nimi utekať do nekonečna. Preto je načase utrieť si mlieko z brady a dospieť! Teda aspoň v tomto smere, pretože inokedy je zasa dobré ostať stále dieťaťom. 🙂

11. Sústredíš sa na všetko možné okrem prítomnosti

Včerajšok zmeniť nedokážeš, avšak on, on ťa dokáže pripraviť o všetok čas, ktorý si pre seba dnes mohol využiť. Rovnako tak nemôžeš vedieť, čo sa stane zajtra, no opäť si dokážeš kompletne zruinovať dnešný deň, ak sa budeš neustále obávať o budúcnosť. Ako som už v mnohých článkoch napísal, život sa deje dnes, tak daj pozor, aby ti neutiekol.

A ak to už dávno chápeš a v prítomnosti by si sa naučil žiť rád, určite si prečítaj jeden z novších článkov, ktorý som na túto tému napísal – 10 Osvedčených Rád, Ktoré Ťa Naučia Žiť V Prítomnosti. Ten ťa už do prítomného momentu vtiahne zaručene. 😉

12. Pre minulé chyby si nedovolíš pohnúť sa ďalej

Je dôležité, aby si si dokázal odpustiť za minulé chyby. To, ako sa vysporiadaš s chybami vo svojom živote, rozhodne o tvojej budúcnosti. O tom, či si dokážeš odpustiť, posunúť sa ďalej a opäť začať žiť svoj život alebo si budeš svoje chyby do jeho konca vyčítať. Ono šťastný, úspešný a spokojný život nežije ten, ktorý v ňom chyby nerobí, ale ten, ktorý ich dokáže prekonať.

13. Myslíš spôsobom „všetko alebo nič“

Neexistuje taká vec, ako úplný úspech, tak, ako neexistuje ani totálne zlyhanie. A práve tento spôsob, ktorým sa na svet pozeráš a myslíš si, že buď uspeješ alebo zlyháš, ťa môže dostať do kopy problémov. Čo však na druhej strane existuje, je nekonečná séria nedokonalých momentov, ktoré sú plné príležitostí a možností.

Namiesto toho nikdy nekončiaceho čakania na absolútny úspech si radšej uži tú nedokonalú jazdu plnú vzostupov a pádov. A čo je najpodstatnejšie, nikdy nedovoľ, aby sa ti úspech dostal do hlavy a zlyhanie dostalo do srdca!

14. Očakávaš, že budeš v živote iba šťastný

Svet dokáže byť zložité a komplikované miesto. Môžeš okúsiť stratu, sklamanie, zlomené srdce, zradu… Tieto skúsenosti ťa dokážu obrať o šťastie na poriadne dlhú dobu. Avšak spomeň si na Yin a Yang z čínskej filozofie, v ktorej sa hovorí, že protiľahlé sily sú častokrát prepojené.

Vo chvíľach utrpenia dokážeš nájsť obrovskú silu, zlomené srdce ťa môže naučiť opäť milovať samého seba, sklamanie a zrada ťa spravia opatrnejším a obozretnejším a strata, tá ti opäť pripomenie, aký je život krehký a vzácny a donúti ťa užívať si každú jednu chvíľu v ňom naplno. Život je stále Yin aYang!

15. Neustále myslíš na tie najhoršie možné scenáre

Myseľ mnohých ľudí sa častokrát potýka s udalosťami, ktoré sa ešte ani nestali a sú prinajlepšom nepravdepodobné. Bolí ťa brucho a ty si presvedčený, že zomieraš. Druhý deň nevieš nájsť občiansky a už ho vidíš v rukách pašerákov a drogových dílerov, ktorí ho používajú na nekalé účely.

Takéto negatívne myslenie ti pozitívny život nedá. Starosti ti prinesú iba ďalšie starosti. Ťažkosti do svojho života pritiahneš skôr, ako sa tam skutočne objavia. Čo sa tým všetkým snažím povedať je, že sa na svet môžeš pozerať dvoma spôsobmi. Cez cenzúru pochybností, strachu a zúfalstva alebo cez objektívy nádeje, radosti a vzrušenia. Sám si vyber.

16. Odmietaš čeliť pravde

Pravda neprestane existovať iba preto, že ju odmietaš prijať. Nedokážeš pred ňou utiecť a nedokážeš sa pred ňou skryť. A takisto nedokážeš nájsť pokoj tým, že sa jej budeš brániť. Musíš ju precítiť, prijať a vysporiadať sa s ňou. Dopraj si čas, predýchaj to, poprípade sa na to vyspi. Pretože jediná cesta z pasce, do ktorej si sa sám dostal, je skrz! A ver mi, že ak sa naučíš pravde čeliť zoči-voči, bude to najlepší krok, ktorý v živote urobíš.

A začať môžeš práve článkom 7 Nemilosrdných Faktov, Ktoré Ti Pomôžu Pohnúť Sa Vpred. Ten ťa preberie do reality viac ako keby som ťa oblial vedrom studenej vody, ver mi. 😉

17. Dovoľuješ strate, aby ťa pohltila

Niekedy jednoducho musíš pracovať na svojom šťastí. Pretože niektoré straty sú príliš ťažké na to, aby si ich prekonal iba pozitívnym myslením. Niekto ťa zradil? Potrebuješ sa dostať z ťažkého rozchodu? Potrebuješ prekonať smrť blízkeho človeka? Život je plný strát.

Viem, že je to ťažké a kruté, avšak bez smútku by si nikdy nemohol objaviť radosť. Všetko má svoj začiatok a všetko má svoj koniec. A na tom konci by sme nemali oplakávať veci, ktoré sme nestihli, ale tešiť sa z tých, ktoré sme spolu prežili a ďakovať za momenty, ktoré sme zažili iba s touto osobou. Strata nám pomáha rásť. Ak sa snažíš, no stále nevieš nájsť to svetlo na konci tunela, nezúfaj, nie si sám. Nájdi niekoho, kto rozumie tomu, čím si prechádzaš a pohovor si s ním. Pomôže ti to.

18. Odkladáš dôležité rozhodnutia

Zlé rozhodnutia sú skoro vždy lepšie ako žiadne. Tí, ktorí sa nevedia rozhodnúť váhajú, zatiaľ čo sa tí, ktorí spravia zlé rozhodnutia, priučia dôležitým lekciám. Nikdy nemôžeš vedieť, ktorá cesta je tá správna a mnohokrát je jedinou možnosťou robiť veci spôsobom pokus – omyl. Pretože na konci budeme najviac ľutovať aj tak iba tie šance, ktoré sme nevyužili, vzťahy, ktorých sme sa obávali a rozhodnutia, ktoré sme odkladali príliš dlho.

Tak a toto bolo 18 vecí, zvykov a činností, ktoré vo svojom živote absolútne vôbec nepotrebuješ. Zbytočne ti škodia a ubližujú, preto by si mal velice rýchlo prehodnotiť, či si ich budeš v živote pestovať aj naďalej.

DÔLEŽITÉ: A ak by si chcel s vecami, ktoré ti ničia život,  skončiť raz a navždy, tak teraz nastraž obe uši a dávaj veľký pozor. Presne na túto tému som napísal knihu 100 SPÔSOBOV, KTORÝMI SI ZBYTOČNE KOMPLIKUJEME ŽIVOT (a ako s tým prestať). Na jednej strane je to kniha plná motivácie, pozitívneho myslenia a optimizmu a zároveň, na strane druhej, je plná nápadov, ktoré ti pomôžu zmeniť tvoj doterajší komplikovaný, stresujúci a únavný život na omnoho šťastnejší, spokojnejší a jednoduchší. Nie že by to bola nejaká zázračná pilulka, ktorá vyrieši všetky tvoje problémy a zázračne ti transformuje život, je to skôr zoznam funkčných tipov, ktoré ti ukážu, ako si dokážeš ten život transformovať sám! 😉

Klikaj na link vyššie alebo na tento banner nižšie a zisti o nej viac! 😉

Kniha 100 Spôsobov, Ktorým Si Zbytočne Komplikujeme Život

No poďme späť k článku. Na záver už tradične, ak sa ti článok páčil, určite ho zdieľaj alebo lajkuj. Nezaváhaj ani na sekundu. Klikaj, mačkaj, šéruj a lajkuj. Na to tam tie tlačidlá predsa sú. 😉

Pretože ak sa ti skutočne páčil a odídeš bez toho, aby si ho spomínaným spôsobom ocenil, tak si ťa podľa IP-čky nájdem, prídem a donútim ťa, aby si ho lajkol a zdielal osobne! 😀

Medzičasom samozrejme nezabudni hodiť svoj email do políčka na NEWSLETTER nižšie a ja ti naň budem každý týždeň posielať nové, ešte naloženejšie a oveľa peckovejšie články! Zostaňme teda v spojení. 😉

email

email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 26 )

 • Tereza apríl 17, 2015 9:41:07 am

  Dnes jsem se jen těžko odhodlávala sednout k telefonu a vyrazit do terénu. Dokonce jsem zkoumala, jestli na ne neleze nejaká nemoc. Pak jsem si otevřela mail a vidím: 18 sposobov ako… A uvědomila jsem si, jak si zbytečně komplikuji život, zasmála jsem se sama sobě a JDU NA NĚ !
  Díky, Dušane! Hezký den i tobě 🙂

  • Dušan Kadlec apríl 17, 2015 11:00:15 pm

   Haha, perfektné, teším sa s Tebou, že Ti článok dnes tak strašne sadol !! 😉

   Dúfam, že Ti aj tie ďalšie sadnú minimálne tak, ako tento. 🙂

 • LLele apríl 18, 2015 12:15:49 pm

  19. Staráš sa iba o seba

  20. Neveríš (do všetkého a každého rozhovoru a hodnotenia ideš automaticky s nedôverou).
  + Neveríš, že tu je niekto čo ťa bezhranične miluje
  a dal za teba život – teda možeš mu naplno veriť a byť si vedomý, že si skvelý taký aký si, a tvoj život má konkrétny dôležitý zmysel.

  • Dušan Kadlec apríl 21, 2015 3:57:56 pm

   Ahoj Llele.

   K Tvojmu 19. bodu som popísal čo-to v 8. bode, kde píšem o tom, že sú ľudia zvyknutí iba brať. Myslím, že sú si dosť podobné s tým, čo si myslel ty.

   A k Tvojmu 20. bodu, tak v ňom máš úplnú pravdu. Ak ľudia neveria, ničí im to životy. Ak neveríš, že dokážeš uspieť, nikdy neuspeješ. Ak si nemyslíš, že dokážeš veľa a že si zaslúžiš rešpekt, nikdy ho nedostaneš. A ak si sám nemyslíš, že nie si hodný lásky, ako môžeš čakať, že si to bude myslieť niekto iný…! Je tak?! 🙂

 • Martina apríl 21, 2015 3:11:03 am

  Volny preklad???!!!

  • Dušan Kadlec apríl 21, 2015 3:59:04 pm

   Úplne najvoľnejší ale! 🙂

   Článkom som sa inšpiroval na internete, ale okrem nadpisov tam iba ťažko nájdeš rovnaké riadky Martina 😉

 • Soňa máj 04, 2015 7:50:36 pm

  Super clanok… ako prirodzene, spontanne si komplikujeme zivot 🙂 Kazdy sa tam musi najst…

  • Dušan Kadlec máj 11, 2015 8:09:41 pm

   Každý by sa mal zamerať na tie body, v ktorých sa nájde a rýchlo ich napraviť, pretože takéto komplikovanie si života je úplne zbytočné! 😉

 • Lívia november 10, 2015 7:16:27 pm

  Jeden z najlepších článkov aké som doteraz čítala. 🙂

  • Dušan Kadlec november 10, 2015 8:02:40 pm

   Super, vďaka za pochvalu Lívia 😉

 • Lari november 10, 2015 9:04:02 pm

  Waaaaaaaaw, úžasne napísane, dakujem..som pred rozvodom s dvomi malými detmi a niekedy sa pýtam „preco“..? „Za co toto vsetko?“…uz viem…dik moc.. Idem pracovať na svojom šťastí..

  • Dušan Kadlec november 10, 2015 10:52:37 pm

   Ahoj Lari, som rád, že ti článok padol vhod a pomohol. 😉

   Ono niekedy neovplyvníš veci, ktoré sa ti v živote dejú. No stále môžeš ovplyvniť to, ako na ne zareaguješ, to, ako sa s problémom vysporiadaš.

   Som si istý, že rozvod nie je nič jednoduché a prijemne, avšak nie je to nič, čo by ťa malo nejakým hororovým spôsobom ovplyvniť do budúcna.

   Všetko to zlé prejde a ak sa trošku posnažíš a zabojuješ, opäť sa postavíš na nohy. No tentokrát silnejšia o všetko to, čím si si prešla. 😉

 • Maria november 11, 2015 1:37:55 am

  …zasa vyborny clanok…. skutocne kolkokrat sa clovek znepokojuje a trapi nad niecim a uplne zbytocne, suhlasim treba ZIT dnes a robit rozhodnutia aj napriek tomu, ze mozno nieco aj nevyjde presne podla mojich predstav ale vzdy lepsie ako nerobit ziadne….svata pravda je to…

  dakujem velmi dobre ….
  ,

  • Dušan Kadlec november 11, 2015 2:33:57 pm

   Je to tak, strašne veľa ľudí sa trápi, i keď im starosti problémy vyriešiť nepomôžu. Mnohí si dokonca vytvárajú problémy tam, kde žiadne nie sú.

   A nikdy nebude vhodnejší moment na život, ako je práve tento, práve teraz. Pretože zajtrajšok nemáme garantovaný. Tak si treba vychutnať každú jednu chvíľu, ktorá nám bola daná. Žiť tak, akoby sme mali zajtra zomrieť… Žiť NAPLNO! 🙂

 • Dáša november 12, 2015 7:54:05 am

  Super článok. Ty by si mohol byť môj osobný radca

  • Dušan Kadlec november 15, 2015 11:50:30 am

   Haha, mohol. Stačí čítať články Dáša, som si istý, že tam nájdeš kopec dobrých rád 😉

   Samozrejme vďaka za pochvalu!

 • Dušan november 19, 2015 3:18:46 pm

  Zdravím, Dušan

  prosím ťa povedzi mi prečo nikde neuvádzaš zdroj tenbou preložených článkov?

  Myslím, že je to férové aj z pohľadu ostatných blogerov, ktorí pôsobia na Slovensku a tvoria svoj obsah.

  Ty vydávaš cudzí obsah za svoj a parazituješ na tom. TU je zdroj tvojho článku: http://www.marcandangel.com/2014/07/27/18-ways-youre-making-your-life-harder-than-it-has-to-be/

  Aspoň ukáž charakter a publikuj tento môj komentár, inak potvrdíš môj názor na teba.

  Nie je to fér takto vydávať cudzí obsah za svoj bez uvedenia zdroja.

  ďakujem za tvoju odpoveď

  Dušan K.

  • Dušan Kadlec november 26, 2015 5:07:20 pm

   Ahoj Dušan.

   Keď už nejaký ten článok preložím, iba zriedka je totožný s článkom, ktorý si vezmem za vzor. Často si prečítam viac článkov, použijem z nich myšlienky, ktoré so mnou zarezonujú a doplním ho o svoje myšlienky a svoje pocity.

   Tým pádom nejde o identické dielo. S tým, že sú niektoré články preložené sa vôbec netajím a už som sa tu k tomu pár krát vyjadroval.

   Najbližšie, keď preložím článok od slova do slova, zdroj určite uvediem. 😉

 • dany december 27, 2015 2:14:22 pm

  Ahoj Dusan,
  Clanok je naozaj velmi dobry. Chapem ze si nemame sami komplikovat zivot. Ale co ak mam pocit, ze nevladzem. Nezda sa mi, ze ma moje straty zoceluju. S cim som dokazala niekedy bojovat, teraz uz dokazem menej. Citim sa praveze slabsia. Mam 43.

  • Dušan Kadlec január 08, 2016 12:51:33 am

   Ahoj Dany.

   Ono to niekedy nie je jednoduché. Častokrát si život tak skomplikujeme a zamotáme sa vo vlastných problémoch, že nevidíme cestu von. No ona tam stále je. Ak sa nevzdáš a budeš ju hľadať, určite ju nájdeš.

   A s tým pocitom ti nedokáže pomôcť nikto iný, iba sama to dokážeš. Problém môže byť v tom, že sa sústredíš na svoje pády a nezdary, namiesto toho, aby si sa sústredila na lekcie a poučenia, ktoré z toho plynú. Problém môže byť tiež v tom, že svoje problémy neriešiš a snažíš sa ich odsunúť, utiecť pred nimi.

   Ťažko sa mi radí, nepoznám konkrétnu situáciu. A tiež nie som žiadny odborník. Viem iba to, čo som sa sám naučil.

   Musíš si teda nájsť niečo, za čo ti stojí bojovať. Dať si cieľ. Nájsť nejaký zmysel v tom všetkom. Sústrediť sa na to dobré a pozitívne, nie naopak. A nevzdávať to, neprestávať bojovať. Pretože… Ono to nebude jednoduché, určite to ale bude stáť za to!!

 • frantisek február 04, 2016 10:40:29 pm

  Aahoj Dušan viem že v článku je:nemame dvovod sahnevaj trápiť sa že sa mi za pol roka zosipal celi svet ľudia holka ma podvadzla od septembra ja som to da decembra netusil až keď sa začala úplne nepatrne ona si to ani neuvedomovala že sa prezradza na Vianoce ma pokrcila a zahodila všetci sa zdialili prišiel som o prácu úplne všetko to padlo ako dmcek z karat a momentálne citim prázdno ticho tmu som hlomeni ale nedasa mi vzdať ale sete som sa ja neviem to tak citi. Nepohol a musia proste nie nedasa neni odpoveď ale ako keby stojim nalane v 100m vo výške musim potom lane prejsť ale zatil stojim

  • Dušan Kadlec február 06, 2016 7:20:46 pm

   Ahoj František.

   Tak to ma veľmi mrzí, no život je plný aj takýchto trpkých lekcií. Sám som si prešiel veľmi ťažkými časmi, no nevzdal som to a ty by si nemal tiež!

   I keď je to ťažké, musíš kráčať ďalej, i keď to spočiatku nepôjde jednoducho, musíš sa opäť postaviť na vlastné nohy.

   Zrada od blízkeho človeka dokáže zabolieť, no evidentne ste si neboli súdení. Keď ťa dievča dokázalo podvádzať, mala to v sebe a mal by si byť vďačný, že sa to prevalilo skôr, ako keby sa to prevalilo neskôr.

   Buď preto vďačný za to, čo ste spolu prežili a netráp sa nad tým, že to skončilo. Svoju pozornosť zameraj do budúcnosti, pretože koniec často znamená nový začiatok. Sústreď sa teda na svoje budúce vzťahy a budúce dievčatá v tvojom živote. Som si istý, že tam tá pravá niekde čaká. 😉

   A i keď možno ešte stále k bývalej niečo cítiš, pamätaj, že vzťahy sa nedajú budovať iba z jednej strany. Je načase posunúť sa v živote opäť o kúsok ďalej.

 • Viera Kinska júl 12, 2016 8:59:35 am

  Ahoj Dusan …. Az dnes rano som nadabila na Tvoje uzasne clanky…. Su plne lasky, ponaucenia, maju zdaraveho ducha/v zdravon tele -zdravy duch/som nesierne rada ze som sa tu prklikala; dnesny moj den je a bude krajsi…. Pre zaciatok vdaka vdaka… Pekny den:nech sa ti dari

  • Dušan Kadlec júl 17, 2016 1:50:50 pm

   Ďakujem za povzbudivú pochvalu Viera!

   Tak to dúfam, že sem zavítaš častejšie, keď sa ti tu tak zapáčilo! 😉

   Vďaka za želanie, takisto prajem len to dobré, nech sa darí a nech sa ti plnia všetky sny, pekne jeden za druhým!

 • Maria Duranikova január 10, 2017 12:17:45 pm

  Ahoj Dusan!
  Dakujem za pekne,zaujimave,povzbudive a poucne clanky,VELKA VDAKA!
  Nech sa Ti dari!

  • Dušan Kadlec február 01, 2017 8:32:44 pm

   Píšem rád Mária a teší ma to o to viac, keď viem, že dokážu moje články ľudí povzbudiť, motivovať či nakopnúť! 😉