7 Nemilosrdných Faktov, Ktoré Ti Pomôžu Pohnúť Sa Vpred

7 Nemilosrdných Faktov, Ktoré Ti Pomôžu Pohnúť Sa Vpred
Život / 10.11.2014 / 51

Pravda bolí, no niekto ju povedať musí. Tvoj život je presne taký, akým si si ho spravil a jediná osoba, ktorá ti dokáže pomôcť, si ty sám. Ak si pripravený prevziať zaň zodpovednosť a posunúť svoj život na ďalšiu métu, tu je sedem nemilosrdných právd, ktoré by si mal začať akceptovať:

1. Nikto nepríde napraviť Tvoj život

Ak čakáš na rytiera v žiarivej zbroji, ktorý nacvála do tvojho života a vyrieši všetky tvoje problémy, pravdepodobne budeš čakať navždy. Jediná osoba, ktorá ti môže pomôcť s ťažkosťami v tvojom živote si ty sám.

Buď vďačný za všetkých ľudí vo svojom okolí, no nestaň sa od nich závislý. Prevezmi zodpovednosť za kroky, ktoré vo svojom živote spravíš a nauč sa riešiť svoje vlastné problémy. Prestaň pred nimi utekať a postav sa im čelom!

Svoj život nedokážeš zmeniť okamžite, mávnutím zázračnej paličky. No to, čo môžeš urobiť hneď je, že sa zamyslíš nad tým, ako by si chcel svoj život prežiť.

Hneď, ako budeš mať jasno v tom, ako by mal tvoj budúci život vyzerať, budeš si môcť napísať plán krokov, vďaka ktorým si takýto život vytvoríš.

Keď už budeš mať jasno, určite si prečítaj o tom, aké dôležité je napísať si ciele (celý článok čítaj TU) a tiež ako na to v ôsmich krokoch (celý článok čítaj TU).

2. Život nikdy nebude perfektný

,,Nečakaj. Nikdy nebude ten správny čas.“ – Napoleon Hill

Ak ešte stále čakáš na ten „správny čas“, aby si začal podnikať, začal chudnúť, začal randiť alebo aby si sa presťahoval do iného mesta – budeš čakať večne. Taká vec ako „správny čas“ neexistuje.

Táto mylná domnienka vychádza z tvojho strachu zo zmeny. Ak neprestaneš čakať na ten mysteriózny „perfektný čas na akciu“, tak sa ti nikdy nepodarí konať a nikdy nebudeš čeliť svojmu strachu.

Voľne povedané, ak sa nedáš dokopy a nezačneš robiť aj tie veci, z ktorých máš strach, život ti pretečie pomedzi prsty bez toho, aby si si to včas uvedomil.

3. Môžeš zlyhať (veľa krát)

Vitaj v realite. Ak si sa vydal na cestu s cieľom splniť si svoje sny, je možné, že zopár krát padneš na hubu. Čo môžeš spraviť ešte pred tým, ako sa tak stane, je, že zmeníš svoj pohľad na zlyhanie. Nie je to veľké, strašidelné monštrum, ktorého by si sa mal báť. Zlyhanie nie je nič viac, iba príležitosť učiť sa.

Vždy, keď zlyháš, spýtaj sa samého seba prečo si zlyhal, kde nastala chyba a ako to môžeš nabudúce spraviť lepšie. Ver mi, je to oveľa produktívnejšie, ako dookola nariekať nad tým, že si tú chybu spravil.

Opakuj si tieto otázky pri každom zlyhaní, stále dookola, kým ti neostane iba jedno posledné riešenie – uspieť.

Pamätaj: Ak by sa úspešní ľudia vzdali hneď po prvom zlyhaní, potom by tí úspešní ani neexistovali. Zlyhali aj také osobnosti ako sú Robert Kiyosaky, Waren Buffet, Oprah alebo Richard Branson – jedny z najúspešnejších ľudí sveta.

4. Minulosť už bola napísaná

Spravil si už niekedy takú obrovskú chybu, že ti v noci nedovolila oko zažmúriť? V mysli si si neustále prial vrátiť čas a urobiť to inak, lepšie? Vitaj v klube. Sme iba ľudia a tí robia chyby.

Ja viem, takáto skúsenosť dokáže byť bolestivá, no ľutovanie sa ti nijako neposlúži. Namiesto toho zameraj svoju pozornosť na prítomnosť, kde máš možnosť veci ovplyvniť.

Toto je ten moment, kedy svoj život dokážeš nasmerovať k lepšej budúcnosti – k svetlejším zajtrajškom. Nezahoď ho.

5. Zajtrajšok nie je zaručený

Steve Jobs to povedal najlepšie:

„Pripomínanie si, že budem čoskoro mŕtvy, je najdôležitejším nástrojom, s akým som sa kedy stretol. V mojom živote mi pomohol urobiť veľké rozhodnutia. Pretože skoro všetko – všetky očakávania druhých, všetku pýchu, všetok strach zo zahanbenia či neúspechu – proste zmizne tvárou v tvár smrti a ostane iba to, čo je naozaj dôležité.“

Takže najbližšie, keď sa zasa niečo pokúsiš odložiť na zajtra, pamätaj, že zajtrajšok nie je zaručený. Nikdy nevieš čo sa zajtra môže stať, a taktiež nevieš, koľko času máš ešte pred sebou. Ži v prítomnosti a konaj dnes, pretože dnešok je dňom, kedy sa deje ozajstný pokrok.

„To, čo robíš dnes, ovplyvní tvoje zajtrajšky.“

Ak bažíš a dychtíš po každodennej motivácii aj ty, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Pridaj sa k týmto pár tisíckam ľudí, ktorí sa rozhodli rovnako a o motiváciu budeš mať nadobro postarané. Tak šup. 😉

6. Máš viac času ako si myslíš

Čo najskôr by si mal zo svojho slovníka odstrániť frázu „nemám čas“. Každý z nás má k dispozícii 168 hodín týždenne. Je to obrovské množstvo času, ktoré sa určite len tak nevyparí.

Poďme si spraviť malý prieskum. Každý deň má 24 hodín. Keď odpočítame 8 hodín spánku a ďalších 8 hodín v práci, ostáva nám ešte ďalších 8. Túto poslednú tretinu dňa máš iba pre seba a je iba na tebe, ako s ňou naložíš.

Opierajúc sa o fakty, tak podľa prieskumu jednej americkej stránky strávi priemerný človek 4,09 hodín denne na voľnočasové aktivity, z čoho väčšinu času, presnejšie 2,8 hodiny, zabije pozeraním televízie.

Neviem ako ty, ale ja si nemyslím, že televízia mi dokáže pomôcť rásť, či už osobnostne alebo profesionálne (preto som ju doma už zopár rokov nezapol :)). Avšak ak myslíš, že si z pozerania tých slovenských a českých „reality show“ niečo odnesieš, určite to napíš dole do komentárov, rád sa nechám poučiť. 😉

Verím, že tento čas dokážeš stráviť aj lepšie. Napríklad cvičením, pre krajšie telo a zdravšiu myseľ, čítaním kníh, ktoré naučia tvoj mozog opäť pracovať alebo tento čas stráviš prácou na svojich snoch, ktorá ťa naplní energiou a radosťou.

Najbližšie, keď budeš chcieť povedať „nemám čas“, povedz namiesto toho „toto nie je moja priorita“. Nemáš čas ísť cvičiť? Fitness nie je tvojou prioritou. Nemáš čas na prípravu zdravého jedla? Tvoje zdravie nie je tvojou prioritou. Nemáš čas pracovať na svojich snoch? Tvoje sny nie sú tvojou prioritou.

Je to kruté, ale je to pravda. To, ako budeš tráviť svoj čas záleží iba od teba, tak sa rozhodni múdro.

7. Máš všetko, čo potrebuješ na to, aby si zmenil svoj život

Všetci sme len ľudia. Nikto nie je nadčlovek. Každý z nás má slabé stránky, tak ako aj tie silné. Jediné, čo potrebuješ urobiť, aby si uspel, je naučiť sa využívať svoje silné stránky a nájsť si ľudí, ktorí ti nahradia tie slabé.

Určite ťa bude zaujímať aj to, že na to, aby si bol úspešný, nepotrebuješ žiadne zázračné schopnosti. Jediné, čo potrebuješ, je zopár jednoduchých vlastností, ktoré má každý z nás. Už som o nich čo-to popísal v článku 8 Osvedčených Tajomstiev Úspechu, tak si ho v žiadnom prípade nenechaj ujsť. 😉

Možno to nebolo zrovna pekné čítanie, ale potreboval si počuť pravdu. Život nie je fér a nikdy nebude. Avšak to, ako naložíš s tým svojim, záleží iba a jedine od teba.

Tak smelo do toho. Chyť svoj život za opraty a kopni ho do slabín, nech môžeš vycválať v ústrety takému životu, o akom si vždy sníval.

A nakoniec, ak to so zmenou svojho života myslíš vážne, určite si stiahni E-Book „8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život“. Dokáže ti byť skvelým pomocníkom a upozorní ťa na chyby, ktorým by si sa mal vyhnúť.

A tiež, ak si slušne vychovaný mladý muž alebo mladá dáma, článok nezabudni lajknúť a zdielať, nech viem, že sa mi podaril. 😉

Plus, ak sa ti páči myšlienka, že by ti v budúcnosti boli naservírované čerstvé motivačné články rovno popod nos, určite hoď svoj email do políčka pre NEWSLETTER nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa na každý nový rád upozorním. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 51 )

 • Marsius november 16, 2014 10:30:43 pm

  Tak tohle hustím naší pubertačke do hlavy už pár rokou. A kurna nie a nie to pochopit… Ha, Ha

  • Dušan Kadlec november 25, 2014 11:26:35 pm

   Decká neradi počúvajú, treba im ísť príkladom a inšpirovať ich. 🙂

  • zdislav december 26, 2014 9:48:32 am

   ha,ha možná sis nevšímol,že už je dospelá !

 • Monika november 22, 2014 10:22:26 pm

  skvele citanie,dakujeme (Y)

  • Dušan Kadlec november 25, 2014 11:34:46 pm

   Som rád, že sa článok páčil!

 • adrian november 25, 2014 10:02:05 am

  dusko pekne si to napisala pravdivo davam like a respekt

  • Dušan Kadlec november 25, 2014 11:30:45 pm

   Vďaka Aďo, cením si to!

 • loco november 25, 2014 2:01:08 pm

  Brate super článok idem na ďalšie ;P

  • Dušan Kadlec november 25, 2014 11:31:47 pm

   Určite ich ešte pár dobrých nájdeš a okrem toho sú ďalšie naložené články v produkcii 😉

 • Adulinček december 08, 2014 8:10:15 am

  kto chce hľadať cestu ju nájde,a kto len výhovorky ten tak isto,len rozdiel je v ich spokojnosti nakoniec. Takže hľadáme cestu keď sme tu 😀

  • Dušan Kadlec december 22, 2014 3:19:43 am

   Múdro povedané!

   V živote treba hľadať spôsoby a cesty ako si splniť sny a získať veci, po ktorých túžime.

   Z počiatku budeš možno nachádzať iba dôvody prečo sa to nedá, no ak sa s nimi uspokojíš, šťastný nikdy nebudeš.

   Preto musíš hľadať ďalej ! 🙂

 • jozef február 27, 2015 10:10:24 pm

  velmi skvele clanky.

  • Dušan Kadlec marec 01, 2015 10:42:40 pm

   Vďaka Jozef 😉

 • Olina marec 11, 2015 9:30:33 am

  Toto všetko dávno vieme.Nie vždy to však chceme počuť.

  • Dušan Kadlec marec 11, 2015 2:26:49 pm

   Je mi to jasné, avšak je potrebné často si to pripomínať Olina. 😉

 • Mata jún 03, 2015 2:39:09 pm

  Dusan dnes som sa dostala k Tvojim clankom – respect ! – strasne fajn motivacia a dnes som nimi namotivovala nielen seba:-) cakam na dalsie 🙂
  A tychto 7pravd si dam doma na ladnicku nech viem co ma v mojej situacii posunie dopredu 🙂

  • Dušan Kadlec jún 09, 2015 9:43:47 pm

   Ahoj Maťa, ďakujem za pochvalu! 🙂

   A toto je starý článok, od vtedy som ich napísal už kopec, takže určite budeš mať čo čítať, stačí kliknúť na Domovskú Stránku.

   Tiež sa môžeš zapísať do Newsletter-a hneď pod článkom a tie, ktoré von ešte len pôjdu, Ti neujdú. 😉

   A nakoniec pozdravujem všetkých, ktorých si článkom ešte namotivovala 😉

 • Lala september 17, 2015 10:41:51 pm

  Pekné a pravdivé, chválim 🙂

  • Dušan Kadlec september 19, 2015 4:40:01 pm

   Vďaka Lala 😉

 • Jaro september 18, 2015 7:45:33 am

  Presné, výstižné, pravdivé, motivujúce…..
  Viem to a tvrdím každému okolo mňa, že je to fakt.
  Ale je fajn, si to občas pripomenúť.
  „Neexistujú problémy, sú iba riešenia.“

  • Dušan Kadlec september 19, 2015 4:42:15 pm

   Problémy existujú Jaro, lenže každý má riešenie! 😉

   Bohužiaľ, veľa ľudí ho nevidí, nehľadá, nechce vidieť a problémy, ktoré sú pre iných bežné, ich dokážu položiť na lopatky.

   Hlavné ale je, že v tom máš jasno ty. Druhých sa nesnaž presviedčať, je to zbytočné. Sami si tým musia prejsť a rozhodnúť sa, či sa vzdajú, alebo budú bojovať ďalej 😉

 • Monika september 18, 2015 11:19:54 am

  Presne toto som dnes potrebovala. Už dlho riešim vo svojom živote krízu, každý chodí okolo mňa ako okolo cukrovej vaty…
  Ďakujem za „nakopnutie“ 🙂

  • Dušan Kadlec september 19, 2015 4:43:36 pm

   Som rád, že Ti článok padol vhod Monika. 😉

   Som si istý, že nájdeš spôsob, ako sa so spomínanou krízou vysporiadať!

 • Moni október 29, 2015 8:43:01 pm

  Veľmi pravdivé, škoda len, že v tých najťažších chvíľach na tieto myšlienky zabúdame…
  V podtstate to vieme, len treba vždy nejak nakopnúť, pripomenúť… 🙂
  Takže ďakujem!
  Treba mať cieľ a pozitívne myslenie 🙂

  • Dušan Kadlec november 03, 2015 8:43:38 am

   Stačí internetové pripojenie a tieto veci si dokážeš pripomenúť kedykoľvek Moni, stačí otvoriť Motivation-a. 😉

 • Ivana november 01, 2015 1:03:56 pm

  Zaujimavy a poucny clanok…dakujem a v podstate sa stotoznujem s nazorom autora…o televizii na 100%

  • Dušan Kadlec november 03, 2015 8:47:27 am

   Tak to mám radosť aj za teba Ivana.

   V mojom prípade bolo jedným z najšťastnejších rozhodnutí práve to, že som z domu telku vyhodil.

   I keď som nemal žiadny seriál alebo reláciu, ktorú by som dennodenne sledoval, i tak mi dokázala ukradnúť väčšinu môjho voľného času. Preto to teraz odporúčam každému, zbaviť sa jej raz a navždy. 🙂

 • VladinoSvk november 21, 2015 8:53:35 am

  Velmi dobre myslienky.Ovecky to snad nikdy nepochopia a budu sa podrobovat poblemom aj ked su male a smiesne.Diki za tip do buducna 😉 Dobre sa to cita 🙂

  • Dušan Kadlec november 26, 2015 5:00:10 pm

   Vlado, vďaka za pochvalu 😉

   Je to tak, mnoho ľudí tieto veci nepochopí. Zostanú zamotaní vo svojej spleti problémov neschopní sa z nich vymotať, pretože budú stále odmietať prevziať zodpovednosť za svoje životy.

   Iba tí, ktorí v sebe nájdu dostatok odvahy chopiť svoje životy do vlastných rúk, iba tí to niekam dotiahnu, iba tí zvíťazia. 😉

 • anna kastierova december 01, 2015 9:47:12 am

  Krasne vsetko ale hlavne presne vystihnute slova napisane,dakujem…

  • Dušan Kadlec december 03, 2015 3:10:05 am

   Vďaka za pochvalu Anna.

   Občas môže človeku trvať, kým to všetko spracuje, no nakoniec ho to môže jedine posunúť dopredu. 😉

 • Lubeno marec 23, 2016 6:48:33 pm

  Ja som sa s TV nieco naucil. Pozeranim futbalovych zapasov som sa coto naučil o taktike, lebo v tom sa chcem stale zdokonaľovať. Ale mas pravdu. Ja tiez som dlhu dobu nezapol TV.

  • Dušan Kadlec marec 29, 2016 2:01:37 pm

   Ono nevravím, aj v televízii sa dá nájsť niečo náučné. No ja som tým narážal skôr na väčšinu ľudí, ktorí jej pozeraním skrátka zabíjajú čas.

   Ak tam sleduješ programy, ktoré ti profesijne, či osobnostne pomáhajú rásť a posúvať sa dopredu, tak to iba kvitujem. 😉

 • Edo marec 23, 2016 8:28:26 pm

  Plne suhlasím, len s tou „telkou“ nie na 100% kedze v TV sa daju najst aj rozumne a poucne programy 🙂 netreba len sledovat tie TV show ktore su fakt hlupe.

  • Dušan Kadlec marec 29, 2016 2:04:34 pm

   Hej, hej, určite tam nájdeš aj niečo rozumné, čo ťa dokáže obohatiť Edo, no takýchto vecí je v telke ako šafránu. 🙂

   Ono ja som jej veľkým odporcom, pretože televízia má taký ohavný a zlomyseľný zvyk, ukradnúť si našu pozornosť na ďaleko dlhší čas, ako sme jej pôvodne zamýšľali venovať a uvedomíme sa o pár hodín neskôr, pri sledovaní absolútnych hlúpostí!

   Preto sa jej vyhýbam oblúkom. 😉

 • Monika marec 23, 2016 9:03:29 pm

  Ďakujem, balzam na moju ubolenú dušu a reštart

  • Dušan Kadlec marec 29, 2016 2:05:08 pm

   Rado sa stalo Monika! 😉

 • Kamila marec 23, 2016 9:47:43 pm

  Všeto sedí, výborné myslienky,rady, zrozumitelne podane,už len naštartovať svoju myseľ a vzhuru do premien. Vďaka, Dušan.

  • Dušan Kadlec marec 29, 2016 2:07:18 pm

   Rado sa stalo Kamila! 😉

   Články sa snažím písať čo najzrozumiteľnejšie, bez zbytočných omáčok a motaníc, tak ma teší, že píšeš, že sa mi to darí. 🙂

 • Kami marec 24, 2016 8:32:10 am

  Zivot je tak krasny a tak jednoduchy. Preco si ho rusit niecim co mi len kazi myslienkove pochody. Vsetko stastie, lasku a vsetky odpovede na otazky sa nachadzaju v nasom vnutri. Zivot bude perfektny vzdy ked budes tak zit ! A princ na bielom koni ktory ta zachrani pride… z nasho vnutra . Z nas ! 🙂 staci verit a zit zivot spontanne… vsetci dospeli zabudame na na nase detske ja. Zoberte svoje detske ja na zmrzlinu, zoberte to decko vo vas von ! 🙂 neupinajte sa na clanky na internete, ktore len ukazuju uhol pohladu na zivot jedneho cloveka… S tymto clankom sa absolutne nestotoznujem, pretoze MILUJEM SVOJ ZIVOT a SOM VDACNA ZA VSETKO CO KU MNE PRICHADZA. Budte stastni milujte, laska je v nas, nikde inde 🙂 ale mimochodom, tato stranka je uzasna,vazim si vasu pracu a osobny rozvoj… ale takto clovek nedostane motivaciu, skor sa demotivuje…. ludia! Ste nadherni uzasni a ocarujuci ! 🙂

  • Dušan Kadlec marec 29, 2016 2:16:40 pm

   Úplne súhlasím, život je krásny aj jednoduchý. No ľudia si ho zvyknú často komplikovať a na jeho krásu väčšinou zabúdajú.

   Článkami na tomto blogu sa im to snažím opäť pripomenúť. A väčšinu vecí, ktoré ste v komentári spomenula sú obsiahnuté práve v tomto článku. Možno to nie je priateľským a ružovým spôsobom, no občas sa ľudia potrebujú poriadne zamyslieť a keď by som v každom článku písal iba o tom, aký je život gombička a že sú skvelí takí, akí sú, máloktorí by sa zamýšľali nad zmenou.

   Ja ľudí nechcem potľapkať po pleci a povedať im, že bude všetko dobré a dávať falošné nádeje. Ja im chcem ukázať, ako si sami môžu ten skvelý život zariadiť. Vlastnými silami, vlastnou vôľou, vlastnou snahou.

   Pretože až keď v sebe nájdu silu a priložia ruku k dielu, až vtedy dokážu žiť svoj najlepší život. A to je to, k čomu sa ich snažím motivovať a nasmerovať. 🙂

 • Katka jún 07, 2016 8:44:34 pm

  S bodom 6 nemôžem úplne súhlasiť. Ak chce človek sám uživiť rodinu musí pracovať 10-12 hod denne, 8 hod spánku som nemala už ani neviem kedy, domácnosť, záhrada a sorry, ale skrinky v kuchyni by už fakt potrebovali upratať a o oknách ani nehovorím. Ako mladá som za starej éry robila na tri smeny a fakt iba 8 hodinové…stačilo to…aj vtedy som sama živila rodinu, dnes to už žiaľ finančne nevychádza. Môžem povedať že popri trojsmenke som stíhala aj vypekať, vyšívať, chodiť do prírody a na výlety. Teraz žiaľ platí, že ak nemáš prácu nemáš z čoho žiť a ak ju máš tak nemáš kedy žiť…kapitalista Ti dýchať nedá a to starú éru tiež nemusím…som skôr vyznávať rodového zriadenia.

  • Dušan Kadlec jún 13, 2016 1:00:15 am

   Ono všetci máme v živote iné podmienky, to je pravda. Avšak to, čo budeme v živote robiť a ako si ho zariadime, to je iba na nás. Úplne rozumiem vašej situácii a ani si neviem predstaviť, aké náročné to musí byť utiahnuť a vôbec pokúsiť sa z nej dostať, keď už sa do nej raz človek dostane, no určite sa to dá.

   Niektorí môžu pracovať aj 14 hodín denne a ledva ledva vyžijú, iní pracujú 4 hodiny týždenne a dokážu zarobiť niekoľko násobok priemerného zárobku. Všetko to závisí od práce, ktorú si zvolíme, od oblasti, v ktorej pracujeme. No človek sa musí snažiť, zvoliť si a spraviť všetko pre to, aby prácu, ktorú si vybral aj získal. Pretože ak budeme čakať čo nám kto dá a ponúkne, veľa toho mať nikdy nebudeme. Toť vsio. 🙂

 • Yeezy jún 28, 2016 10:45:34 am

  No já stím časem moc nesouhlasím… pracuji denně 8,5h. Skoro 3 hodiny cesta do práce a s práce. Probudím se dám si sprchu,snídani a jdu do práce.Přijdu večer najím se a jdu zase spát 🙂

  • Dušan Kadlec júl 04, 2016 3:43:12 am

   A máš na to výsostné právo, aby si nesúhlasil Yeezy! 😉

   Ono ako si zariadime, tak máme. Ak by mne zaberala cesta z práce do práce toľko, čo tebe, urýchlene by som prácu zmenil.

   Prípadne by som využil čas počas cesty a učil by som sa a vzdelával, aby som zvýšil svoju cenu na trhu práce alebo aby som sa zlepšil v tom, čomu sa chcem v budúcnosti venovať.

   Ono sa dá, vždy je na výber a vždy pred nami leží viacero možností, záleží len na tom, čo kto hľadá, čo kto chce. 😉

   A ak s tou prácou niečo nespravíš, ten čas nazvyš mať ani nebudeš.

 • Luci november 13, 2016 9:33:16 am

  Ja s niecim suhlasim,a vlastne skoro so vsetkym,ale ako priklad toto urcite neplati na vsetko a vsetkych,Napr.pozeram reality sou,ale len pre to ,aby som pri nejakom zvuku zaspala.nepotrebujem riesit co tam ti ludia robia,je mi to fuk,nepotrebujem o tom ani rozmyslat,len pri tom zaspat…a vseobecne pri telke,lebo je to zvyk a zlozvyk….rovnako vela ludi v mojom okoli riesi vztahy,a hlavne vztahy inych…ked sa ma pytaju na nazor,odpoviem ,ze je mi to jedno,kto ja som aby som to riesila,kym mne nik neublizuje,alebo mojim detom,nech si robia o chcu,ja mam svoj zivot,a pracu mam perfektnu,ale tiez zavriem o pol tretej dvere a to je koniec prace pre mna.nie som flegmatik to vobec,skor cholerik ,ale veci ktore sa ma netykaju len prejdem….a to som ti chcela len k t ym reality sou xixi

  • Dušan Kadlec január 09, 2017 9:53:11 pm

   Je prirodzené, že tento článok nesadne na každého, predsalen, všetci sme iní. 😉

   V článku tiež nikoho nesúdim. Len poukazujem na to, že to, čím budeme kŕmiť svoju myseľ, sa niekde odzrkadlí. Zaspávať sa dá tiež pri nejakých náučných nahrávkach, pri hudbe, pri zvuku vodopádu, pri čomkoľvek! 😀 To, čo človek pozerá je otázkou preferencií a ja sa do toho nikomu montovať nejdem, len vravím, že taký program človeku nič nedá.

   Držím palce, nech deti poslúchajú a nech práca teší aj naďalej! 😉

 • Denisa január 15, 2017 9:25:05 pm

  Bodka. Presne tak. Výborne si to napísal. Ja veľmi rada čítam motivačnú literatúru. Občas mám pocit, že čím máme toho viac na dosah, tým viac hľadáme. Akoby ľuďom vždy niečo chýbalo. Často sa vyhovárame, obviňujeme okolia, možno si myslíme, že budúcnosť je naša spása, budúcnosť bude iná, vyrieši naše problémy… Všetko je to celkom inak. Budúcnosť a minulosť je len projekcia mysle. Jediné, s čím môžeme pracovať, je prítomnosť. A skutočnú silu máme len vo svojom vnútri. A je nám vždy dostupná. Mňa vždy nakopne zenová otázka: Ak nie teraz, tak kedy… 🙂 Vďaka za príjemné články plné pravdy.

  • Dušan Kadlec február 01, 2017 8:43:17 pm

   Ej Denisa, tak to ma teší, že si si k článku a vôbec k stránke našla cestu, pretože tá je plná motivačnej literatúry od hlavy až po päty! 😉

   Je to tak, stále máme pocit, akoby nám niečo chýbalo, no to by nás malo akurát tak motivovať kráčať vpred, nie deptať, stresovať alebo napĺňať prázdnotou! Mali by sme sa skrátka naučiť doceňovať to, čo máme, to na čom nám záleží!

   A tá zenová otázka patrí aj k mojim obľúbeným! Doposiaľ som ju poznal len ako citát, a to „Ak nie my, tak kto? Ak nie teraz, tak kedy?“ 🙂

 • Kika máj 10, 2017 7:37:52 pm

  Článok úplne TOP Je to tak, sú to veci ktoré nie vždy chceme počuť, lebo pravda veru bolí, ale je to potrebné….mne článok dnes odporučil Facebook, že by ma mohol zaujať. A to teda urobil 🙂 Uvedomila som si pár vecí, ktoré som doteraz nejak odkladala a nechcela vnímať, ale čistou pravdou je, ako hovoríš, že som sama strojcom svojho života. Nikto mi ho nenapraví, nevyrieši za mňa problémy a naozaj mám čo potrebujem, len sa musím rozhodnúť čo je pre mňa prioritou a čo nie….lebo času sa nájde, len treba chcieť…Tiež pracujem pomaly od nevidím do nevidím a dochádzam do roboty ale na dobrú knihu si vždy nájdem čas (tie cesty vlakom sú na to stvorené).
  Chválim ešte raz, skvelo napísaní článok. Určite pokukám aj po ďalších… 🙂

  • Dušan Kadlec máj 14, 2017 10:49:52 pm

   Vďaka za pochvalu Kika, teším sa, že sa ti článok páčil a teší ma to o to viac, že ti padol vhod a dokázal otvoriť oči vo veciach, ktoré si potrebovala! 😉 Verím, že ich tu takých nájdeš viac!