18 Znamení, Ktoré Značia, Že Si Nešťastný, I Keď Si To Možno Neuvedomuješ

18 Znamení, Ktoré Značia, Že Si Nešťastný, I Keď Si To Možno Neuvedomuješ

Dostali sme ten najúžasnejší dar, aký sme len dostať mohli a bola by velikánska škoda prežiť ho v nešťastí. Zatrpknutí a nespokojní. Frflať na všetko okolo.

Veď ani nie je prečo. Život nám ponúka skvelé príležitosti, úžasné zážitky a armádu nádherných pocitov, tak prečo si ich nevychutnať?! Prečo byť nešťastný, keď môžeš byť maximálne spoko?

Vraj to nie je také jednoduché? Povedal kto?

Tento článok ťa presvedčí o tom, že to jednoduché je. Že na každý jeden problém existuje jedno riešenie. Že všetko to, čo sa ti nepáči, môžeš zameniť za to, čo sa ti páčiť bude.

Celá otázka šťastia a nešťastia je vlastne o tom, ako sa cítiš. Keď si nešťastný, cítiš sa zle. Môže za to absencia zmyslu života. Chýbajúca vášeň, nadšenie, vitalita a energia. Strata smerovania, identity alebo silného spojenia s niekým iným.

Všetky tieto veci znejú zle, však?! No chceš počuť to pozitívne? Všetky tieto veci máš vo vlastnej moci! Každý jeden zo spomenutých bodov dokážeš ovplyvniť a zmeniť spôsobom, že sa z tvojej slabosti stane silná stránka. Že sa z veci, ktorá ti energiu vybíja, stane tá, ktorá ti ju bude dobíjať.

Nižšie teda nájdeš 18 znamení, ktoré signalizujú, že si v živote nešťastný. No nebude to len bohapusté konštatovanie. Pri každom bode nájdeš aj stručne vysvetlené prečo ti tieto veci v živote robia šarapatu a ako im viac v tom svojom nedať priestor! 😉

Tu sú:

1. Nemáš chuť pustiť sa do dňa, ktorý leží pred tebou. A to deň, čo deň.

To, že sa netešíš do nového dňa vypovedá iba o tom, že sa v ňom nemáš na čo tešiť. A ak sa to opakuje deň čo deň, mal by si sa vážne zamyslieť nad tým, či nepotrebuješ zmenu.

„Svoj život by si mal žiť tak, aby si ním inšpiroval ostatných, nie tak, aby si ním deptal seba samého.“

2. Často sa prichytíš, ako sa snažíš dosiahnuť dokonalosť / zapáčiť sa všetkým naokolo.

Zapamätaj si, že autentickosť a úprimnosť k sebe samému sú vždy viac, ako popularita. Pretože to prvé nasýti tvoju dušu, to druhé nasýti iba tvoje ego.

3. Túžiš cestovať, objavovať, nasledovať svoje sny… Túžiš skrátka po tom, aby si žil naplno, no strach ťa vždy premôže.

I keď sa možno snažíš, strachu sa nikdy nadobro nezbavíš, vždy tam bude. Zapamätaj si však, že odvaha nie je absencia strachu. Je to jednoduché uvedomenie si, že je tam niečo ďaleko dôležitejšie, ako strach samotný. Neželaj si teda, aby si nemal strach, želaj si, aby si bol odvážnejší!

4. Často sa trápiš nad tým, že nie si dostatočne dobrý, dostatočne šikovný, dostatočne zaujímavý, dostatočne mladý… Dostatočne čokoľvek, čo ťa trápi.

Pochybnosti ti otrávia srdce. Podceňovanie ti zničí sny a túžby. A keď sa skombinujú, tak sa nikdy nezbavíš pocitu, že si v živote nezaslúžiš nič dobré.

Toť si prečítaj článok 25 Účinných Krokov, Ktoré Ti Nakopnú Sebavedomie. Ten ti už ukáže, ako svoje sebavedomie povzbudíš a ozdravíš. 😉

5. Okolo srdca si si postavil obrovské a železné múry. Držíš si odstup a uzatváraš sa pred všetkými úžasnými vecami ako láska, sny, očakávania a veľké priateľstvá, pre obavy, že by si sa mohol zraniť.

Áno. Niektoré veci bolia. Niektoré bolia príliš, tie ďalšie nás zrania a zanechajú nám hlboké rany a iné nám zasa rozpoltia, rozštvrtia a nakoniec rozdrvia srdce na malilinké kúsky, ktoré sa snažíme zlepiť celý život.

No nie všetky veci v živote dopadnú zle! Existujú aj šťastné konce, splnené sny a naplnené vzťahy. Tak si zapamätaj, že oberať sa o všetky tie krásne a úžasné veci iba pre obavy z toho, ako by to mohlo dopadnúť, je hlúpe. Trýzniš sa tak pre veci, ktoré sa pravdepodobne ani nikdy nestanú. Tak prestaň. Dovoľ si konečne žiť!

6. Máš pocit, že je tvoj každodenný život bezvýznamný a plný povinností, ktoré prinajmenšom nemáš rád.

Jedno smutné porekadlo vraví, že:

„Ak máš pocit, že tvoj život nemá zmysel, pravdepodobne ho ani nemá.“

No nie je to tým, že si sa narodil pod nešťastnou hviezdou alebo ako čierna labuť. Je to tým, že si mu žiaden nedal. Pretože zmysel života by si nemal hľadať, mal by si ho svojmu životu dať!

7. Často sa cítiš bezmocne, beznádejne, depresívne alebo smutne.

Nie som síce psychológ a nevidím do tajov ľudskej mysle, no pravdou je, že väčšina ľudí, ktorá týmito príznakmi trpela, nimi trpela pretože nežila šťastný život. Ak je tomu tak aj u teba, zmeň to teda. Prestaň neustále hľadať kľúč ku šťastiu, pretože dvere sú už dávno otvorené.

8. Cítiš sa ako obeť okolností, ktoré sú ďaleko za hranicami tvojej kontroly.

Zapamätaj si jedno. Nie si obeťou okolností v tvojom živote. Si produktom svojich rozhodnutí a činov!

„Niektorí ľudia si vo svojich životoch vytvoria vlastné búrky a potom sa rozčuľujú, keď zmoknú.“

A ak by ťa to trápilo a veľmi rád by si to zmenil, prečítaj si článok 7 Spôsobov, Ktorými Oslobodíš Svoju Myseľ A Opäť Prevezmeš Kontrolu Nad Svojím Životom, ten ti s tým pomôže! 😉

9. Často tebou zmietajú pocity, že na tebe nezáleží a že tvoj život nemá zmysel.

Je ťažké cítiť sa potrebný a žiadaný, keď vo svojom živote nerobíš nič, čo by prinášalo druhým ľuďom nejakú hodnotu. No toto nie je nič, čo by záležalo od vyššej moci. Vždy sa môžeš rozhodnúť, že niekomu začneš pomáhať. Sú tu charity, dobrovoľnícke organizácie, neziskovky, starobince a milión ďalších komunít, kde sa pomocná ruka zíde vždy. Rozhodni sa teda, že svojim životom spravíš rozdiel v živote druhých. Iba tak spasíš svoju dušu.

10. Neustále sa snažíš zapadnúť, no málokedy máš pocit, že skutočne zapadáš.

V živote by si sa nemal snažiť meniť kvôli druhým ľuďom iba preto, že im nevyhovuje, kým si. Mal by si si nájsť takých priateľov, ktorí budú rovnako blázniví, rovnako šialení. Takých, ktorí si budú užívať rovnaké filmy, milovať rovnaké veci a srdce im bude horieť pre rovnaké činnosti. No byť niekým, kým nie si, len aby si sa zapáčil druhým… Ale prosím ťa! Prečo?!

„Prečo sa snažíš vyniknúť, keď si sa narodil, aby si vynikol?“

11. Cítiš sa dobitý všetkými tými skúškami, ťažkosťami a prekážkami, ktorým si v živote čelil.

Áno, v živote čelíme všetci ťažkým časom, to nás spája. No čo nás rozdeľuje je to, že niektorí ľudia sa nimi jednoducho odmietnu nechať definovať a spravia všetko preto, aby sa z nich dostali. A je najvyšší čas, aby si nad tým pouvažoval tiež!

12. Neustále ťa trápia fyzické potiaže, ako napríklad únava, chronická bolesť, nadváha, podvýživa, nespavosť, problémy so žalúdkom alebo niečo obdobné.

Tvoja fyzička je odrazom tvojej psychiky. Ak si v živote nešťastný, iba ťažko budeš hľadať energiu a chuť do nového dňa. Ak máš stres, iba ťažko ti bude žalúdok pracovať správne. Zamysli sa teda nad tým, čo by mohli signalizovať tvoje ťažkosti a zmeň to. Iba tak sa vyliečiš.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

13. Mávaš problémy s akceptovaním lásky, sebaúctou a sebavedomím.

Ak nie si hodný rešpektu a lásky vo vlastných očiach, nemôžeš to čakať ani od ostatných. Prestaň sa teda trestať za svoje chyby a poďakuj si za svoje úspechy. Prestaň sa sústrediť na svoje slabé stránky a buď hrdý na veci, ktoré ti idú. Prestaň sa kritizovať a začni sa chváliť a v tvojom živote sa udejú zázraky, uvidíš!

14. Si závislý od druhých ľudí. Od toho, čo si o tebe myslia, či ťa majú radi, či ti lajkujú a komentujú fotky a podobne.

Byť obľúbený je skvelý pocit. No sám si odpovedz… Šlapať kvôli tomu po vlastnej hrdosti, osobnosti, morálke a zásadách… Stojí to za to?

15. Cítiš, že ťa život sklamal a neustále si spytuješ svedomie, či je toto ten úžasný život, ktorý všetci tak ospevujú.

Ak máš pocit, že ti svet niečo dlží, spamätaj sa. Nedlží ti nič, bol tu skôr! Dostal si ten najväčší a najvzácnejší dar, aký si len dostať mohol a je len a len na tebe, ako s ním naložíš. Ak sa ti teda nepáči život, ktorý žiješ, zmeň to!

16. Zabudol si, ako snívať a zakázal si si dávať ciele, pretože sa bojíš chýb a zlyhania.

Niektorí ľudia vravia, že ak si dáš v živote nízke očakávania, nikdy nebudeš sklamaný. No to je lož. Nenaplnený život bez cieľov, bez snov, bez lásky a bez zmyslu ti bude ďaleko väčším trestom, ako keby si spravil milión chýb. Neviem teda ako ty, no ja si dám radšej prehnané očakávania a prehnané ciele a neuspejem v ich dosiahnutí, akoby som si ich nastavil prinízko a dosiahol ich na plnej čiare!

A ak by si svoje sny nasledoval rád, no neustále máš pocit, že ťa niečo brzdí, prečítaj si článok 15 Nenápadných Myšlienok, Ktoré Ničia Tvoje Najväčšie Sny. Tam pravdepodobne nájdeš odpoveď na to, čo to je! 😉

17. Neustále sa potrebuješ niečim dopovať. Televíziou, alkoholom, cigaretami, sladkosťami alebo chorobnou potrebou udržiavať sa zaneprázdnený.

Ja viem, že to nemáš najľahšie. Neviem si ani len predstaviť všetky tie súboje, ktoré vo vlastnom živote zvládaš. Viem, že občas ten únik z vlastného života potrebuješ. No zapamätaj si, že to, čomu odmietaš čeliť, to sa nikdy nezmení. Tak sa vzchop a začni čeliť svojim démonom!

18. Občas sa prichytíš, ako súdiš druhých, či ako sa dokonca príliš zaujímaš o ich život, zatiaľ čo ti uniká ten vlastný.

Namiesto toho, aby si súdil druhých, nastav najprv zrkadlo sebe. Hovorí sa, že pokiaľ si nechodil v botách druhého človeka, nemáš právo súdiť, tak sa tým začni riadiť. Vlastne, vôbec nerieš druhých. Zameraj svoju pozornosť na vlastný život! Alebo je nebodaj taký skvelý, že v ňom nie je vylepšovať čo?!

Tak a to bolo všetko! Verím, že ti tento článok pomohol a otvoril ti oči. Pamätaj, že môžeš žiť presne taký život, po akom túžiš, len pre to musíš byť ochotný niečo spraviť!

A ak by ti informácie v článku nestačili, mám pre teba ešte niečo! 😉 Len pred pár dňami mi vyšla kniha 100 Spôsobov, Ktorými Si Zbytočne Komplikujeme Život (…a ako s tým prestať!), ktorá ti ukáže, ako si vybuduješ taký život, ktorý bude skvele chutiť zvnútra, nie len taký, ktorý bude dobre vyzerať navonok! 😉

Zisti o nej viac cez link vyššie alebo cez obrázok nižšie! 😉

Kniha 100 Spôsobov, Ktorým Si Zbytočne Komplikujeme Život

Inak sa rozlúčim už klasicky! Článok, ak sa ti páčil samozrejme, nezabudni podporiť. Lajkni, šérni, pošli kamošovi, alebo mi hoď do komentu svoje pocity, dojmy, prípadne najtajnejšie túžby! 😉