8 Jasných Znamení, Ktoré Svedčia o Tom, Že Si Pripravený Žiť Zmysluplný Život

8 Jasných Znamení, Ktoré Svedčia o Tom, Že Si Pripravený Žiť Zmysluplný Život
Život / 03.09.2013 / 4

Cítiš sa byť vo svojom živote nešťastný? Chceš viac a cítiš, že si schopný viac aj dosiahnuť? Tvoje srdce túži využiť svoj potenciál, no pochybnosti a strach ťa vždy zastavia? Tak to nie si sám!

Sú to prvotné znamenia, ktoré naznačujú, že si pripravený začať žiť zmysluplný život a mať ho plne vo svojich rukách. Otázkou už iba je, či si odhodlaný nasledovať svoju vášeň a podeliť sa o svoj dar alebo nie.

Ak áno, si na správnej ceste, avšak nie vždy je to jednoduché. Nie si si istý, či si dostatočne dobrý, či to dokážeš, máš strach zo zmeny, strach z nového a už vôbec nevieš kde začať.

No neboj sa, pretože ako som už spomenul, si na správnej ceste.

Tu je 8 znamení, ktoré ti našepkávajú, že si pripravený začať skutočne žiť.

1. Nespokojnosť

Si unavený z toho nekonečného stereotypu? Si nešťastný v práci a nahnevaný doma? Si nespokojný, otrávený a taký naštvaný, že ťa dokáže rozčúliť už aj štekot susedovho psa alebo zvuk výťahu? Máš plné zuby toho, že sa v tvojom živote nič nemení? Chceš prestať robiť veci po starom a túžiš po zmene?

Výborne. Toto všetko značí iba jednu vec – si pripravený. Si pripravený na krok vpred.

Možno si svoj život miloval, no niečo sa zmenilo, ty si sa zmenil. Teraz je čas na niečo nové. Možno si už aj zabudol, ako zmena vyzerá, no vo svojom vnútri, niekde tam hlboko dole vieš, že si pripravený.

2. Rozhodnutie

Ďalšia vec, z ktorej si unavený, je stagnovanie a prešľapovanie na mieste, takže si sa rozhodol vykročiť vpred.

Môžeme to nazývať „neľútostné rozhodnutie“. Mne sa to stalo tiež. Často som mával pocit, že so svojím životom musím niečo urobiť, že už je najvyšší čas. Tušil som, že život by mal byť o niečom inom, než iba o nekonečnej práci. Život by mal byť veselý a krásny, plný zážitkov a spomienok. Veď napokon najlepšie veci v živote sú i tak zadarmo. 🙂

Nevedel som síce čo mám spraviť, no vedel som, že nedokážem žiť spôsobom, akým žije väčšina nešťastných ľudí. Tráviť väčšinu svojho drahocenného času v práci, neustále sa naháňať a v konečnom dôsledku nemať ani čas, ani peniaze.

Vyčkával som niekoľko rokov, pretože som mal pochybnosti. Avšak jedného dňa, keď som došiel nahnevaný zo starej práce, tak sa to stalo. Jednoducho som začal. Niečo sa vo mne zlomilo.

Nemyslel som na zlyhanie, pretože som vedel čo chcem. Sústredil som sa iba na svoj cieľ a bol som pripravený spraviť to jedným spôsobom, alebo druhým.

Nemal som obavy, bol som skôr zvedavý. Chcel som vidieť čo sa stane, čo ma čaká.

A vieš, čo sa stalo? Urobil som kopec chýb. No poučil som sa a posunul vpred. A dnes robím to, čo milujem a venujem sa tomu, čo ma baví.

A aj to je dôvod, prečo každému odporúčam stanoviť si ciele. Viac info nájdeš v článkoch:
Sedem dôvodov, prečo je dôležité stanoviť si ciele
Ako si správne stanoviť ciele v ôsmich krokoch

3. Pocit

Niekde vo vnútri, počas čítania tohto článku cítiš, že by si mal niečo zmeniť.

Možno si zmätený, možno nevieš kde začať, no v srdci cítiš, že je to správne, že je to jediný spôsob, ako byť v živote skutočne šťastný.

Túžiš robiť niečo dôležitejšie a významnejšie, túžiš naplniť svoj potenciál a žiť plnohodnotný a zmysluplný život, ktorý budeš mať plne pod svojou kontrolou.

Už len pri tom, ako čítaš tento článok sa cítiš dobre, nemám pravdu?

4. Očakávania

Máš tie „správne“ očakávania. Vieš, že ak chceš zmeniť svoj život, nebude to vôbec jednoduché, no aj tak si pripravený konať. Chceš skončiť s tým „bezpečným“ a „komfortným“ životom, pretože už dávno vieš, že je to iba ilúzia.

Chceš sa pustiť do práce a nasledovať svoju vášeň. Chceš nasledovať svoje srdce.

Ak máš tie „správne“ očakávania, tak uspeješ.

Veríš, že ti to vyjde pretože budeš stále pokračovať a nenecháš sa odradiť, nech to bude akokoľvek náročné. A ono je to naozaj TEN dôvod prečo uspeješ.

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

5. Strach

Áno, strach je ďalším znamením, že si pripravený nasledovať zmysel svojho života.

Nemusíš byť nebojácny, veď strach je našou súčasťou a nachádza sa v každom z nás. To, že ho máš je v poriadku. No nikdy nemôžeš dopustiť, aby ťa zastavil.

Strach je aj znamením toho, že objavuješ nové územie. Ponáraš sa do neznáma, čo môže zanechať pocit neistoty. No práve tú by mala neskôr nahradiť zvedavosť.

Je to znamenie, že si na správnej ceste. A ak sa necítiš aspoň trošku nekomfortne, značí to, že svoje limity neposúvaš dostatočne.

6. Životná zmena

Tvoj život sa neustále mení. Nachádzaš nových priateľov a strácaš tých starých, meníš zamestnania a taktiež bývanie… Zmeny v tvojom živote ťa nútia rásť a napredovať.

Možno to zo začiatku vyzerá zle, no nebude to zlé, ak sa prispôsobíš. Potrebujeme zmeny, aby sme sa vyvíjali a aby bol náš život zaujímavý.

Neznášaš stereotyp, no zmeny sa bojíš? Nedrž sa zubami nechtami toho starého a zaužívaného, práve naopak, vítaj to nové a nepoznané, pretože si na to nové pripravený.

7. Osobnostné zmeny

Možno si si všimol, že sa meníš aj z vnútra. Máš zrelšie názory, iný pohľad na svet, zmenilo sa dokonca aj tvoje správanie.

Možno máš vo vnútri nutkanie po osobnostnom raste. Po večeroch hľadáš v knihách, či na internete článok, ktorý by ťa zaujal, hľadáš odpoveď no nepoznáš otázku. Zaujíma ťa, čo je zmyslom života, čo je tvojim posolstvom, čo by si mal v živote robiť.

Je to preto, že chceš od života viac. Nie si spokojný a hľadáš niečo nové. Nechceš sa uspokojiť a to je dobré!

Ale maj sa na pozore, aby si sa príliš nespoliehal na informácie okolia. Keď sa rozhoduješ, čomu budeš veriť, spoliehaj sa v prvom rade na svoje srdce.

Meníš sa a je to prirodzené.

8. Čin

Nakoniec, no v neposlednom rade, cítiš nutkanie konať.

Pochybnosti ťa môžu paralyzovať a držať na mieste, no niečo v tvojom vnútri, niečo tam dole, ťa tlačí vpred a núti nezastavovať.

Počúvaj ten vnútorný hlas! Je to tvoje srdce a to už akosi vie, čo chceš so svojim životom robiť, kým sa v ňom chceš stať. 😉

Tvoja myseľ sa bude brániť, tvoje telo sa začne vzpierať, no je to prirodzená reakcia. Myseľ si vždy bude robiť starosti, no srdce bude vždy pripravené, aby ťa viedlo. Stačí mu načúvať, stačí ho nasledovať.

Ako som opísal v článku Tajomstvo hľadania skutočnej vášne v živote, naše poslanie nemôžeme odhaliť za pomoci rozumu, dokážeme to jedine za pomoci srdca.

Tak už konečne začni počúvať svoju vnútornú múdrosť… Tak, čo ti hovorí, tak čo urobíš najbližšie?

Si pripravený konať a hlboko vo vnútri to vieš. Si pripravený žiť plnohodnotný život práve teraz. Si pripravený, si pripravený a ešte raz SI PRIPRAVENÝ.

Hľadanie životného cieľu nie je o tom prečítať nespočetné množstvo kníh alebo o hľadaní odpovedí u druhých ľudí. Musíš nasledovať ten tenučký a nesmelý hlas vo svojom vnútri a robiť to, čo ťa baví, to, čo ťa napĺňa.

Práve tu, práve teraz. Nevieš predsa, čo ti budúcnosť prinesie. Nie je čas nazvyš.

Najlepšie, čo môžeš urobiť  je dostať zo seba to najlepšie teraz, v tomto momente. Počúvaj svoje srdce, pretože je to niečo ako tvoje vnútorné GPS a práve ono ťa odo dnes povedie.

Zmyslom tvojho života je byť šťastný, a to v prítomnom momente. Jednoduchšie to už byť nemôže.

Dôležité ale je, aby si si ty sám odpovedal na to, či si ten plnohodnotný život pripravený žiť alebo ešte nie…

Á keď už je od začiatku článku reč o zmene, určite si stiahni E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Je zdarma a dokáže ti byť skvelým pomocníkom pri všetkých zmenách, o ktoré sa vo svojom živote pokúsiš. 😉

Ak sa ti článok páčil, nezabudni ho podporiť lajkom, zdieľaním, poslaním kamošovi alebo akýmkoľvek iným spôsobom, ktorým mu pomôžeš tam von, medzi ľudí. 😉

Takisto sa nezabudni zapísať do NEWSLETTER-u, pretože iba tak sa uistíš, že ti ďalšie zaujímavé články na tému osobnostného rozvoja a motivácie, neujdú. Stačí hodiť emailovú adresu do políčka nižšie, pod BIO-m autora, a ja ťa veľmi rád na každý nový článok upozorním. 😉

email

email

Získaj prístup ku všetkým naloženým článkom

Tento článok som pôvodne napísal pre ľudí z členskej sekcie. Uvolnil som ho pre všetkých, aby som ti ukázal, aké pecky píšem pre mojich najväčších fans. No nie sú to len články, čo ti členstvo dá. Sú to tiež dlhšie a lepšie videá, súťaže o osobné konzultácie, moje produkty a kopec predmetov od motivation-mana a v neposlednom rade aj komunitné stretnutia! Je toho toľko, čo ti členstvo dá, až sa vlastne divím, prečo členom ešte nie si.

Staň sa teda členom hneď alebo si Zisti o výhodách viac
email

Blogger, online marketingový nadšenec a milovník života. Človek, ktorý sa rozhodol počúvnuť hlas svojho srdca namiesto ohlušujúcich názorov ľudí zo svojho okolia. Človek, ktorý sa rozhodol ísť vlastnou cestou, bez ohľadu na to, aká náročná bude. Človek, ktorý koná na základe vlastného úsudku a učí sa z vlastných chýb. Človek, ktorý sa vyjadruje slobodne a žije podľa vlastného presvedčenia a zásad. Človek, ktorý ŽIJE – neprežíva. A ak by si sa o mne rád dozvedel aj niečo konkrétne a videl pár fotiek, určite klikaj SEM. ;)

Prečítaj si viac o zakladateľovi

Odporúčam ti prečítať si aj tieto články

10 Velikánov, Ktorí Dokázali Zvíťaziť Aj Napriek Bolestivým Zlyhaniam A Nemalým Prekážkam
Ako Veľmi Sa Ti Zmení Život, Keď Prestaneš Vyčkávať A Začneš Žiť A 7 Skvelých Vecí, Ktoré Ťa To Naučí
40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne
4 Novoročné Predsavzatia, Ktoré Najčastejšie Zlyhávajú A Čo Si Stanoviť Namiesto Nich

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Komentáre ( 4 )

 • Elena jún 15, 2016 3:26:40 pm

  Vynikajuci clanok, ako vzdy :), zdielam ho dalej 🙂

  • Dušan Kadlec jún 27, 2016 4:11:25 am

   Super, teším sa a ďakujem za pochvalu Elena! 😉

 • Luba február 04, 2017 12:11:36 pm

  Je o čom premýšľať

  • Dušan Kadlec február 14, 2017 1:03:57 pm

   Presne k tomu by mal článok nabádať, tak som rád, že si splnil úlohu Luba! 😉