8 Vecí, Ktoré By Mal V Živote Zažiť Každý

8 Vecí, Ktoré By Mal V Živote Zažiť Každý

Ono existuje skvelý výrok, ktorým sa už nejaký ten piatok riadim…

„V živote zbieraj zážitky, nie veci.“ – Neznámy

Neraz som počul, že spomienky sú to najcennejšie, čo nám časom ostane a sú to práve skvelé zážitky, z ktorých sa tie najcennejšie spomienky skladajú.

Áno, chvíľku mi to trvalo, kým som si to uvedomil a začal podľa toho žiť, no nie nadarmo sa vraví, že je lepšie začať neskoro, ako nikdy. 😉

Nikdy som nebol obzvlášť materialistický a tie ligotavé a zbytočne predražené veci ma vôbec nelákali, no dnes, keď sa obzriem späť, už viem, že som i tak nežil naplno.

To, že mám veľké plány do budúcna nie je žiadnym tajomstvom, no chvíľku som potreboval na to, aby som zistil, že nemôžem byť natoľko zaneprázdnený zariaďovaním si života, že zabudnem žiť.

Sľúbil som si teda, že v tom všetkom nájdem rovnováhu a okrem práce na svojej budúcnosti v žiadnom prípade nezabudnem žiť v prítomnosti.

Začal som teda zbierať jeden zážitok za druhým a tu je zopár najdôležitejších vecí, o ktorých som presvedčený, že potrebujeme zažiť všetci. Niektoré preto, že sa z nich stanú najkrajšie spomienky, niektoré preto, že ti zvýšia kvalitu života a zmenia ho spôsobom, o akom by si doposiaľ ani len nerozmýšľal.

A sú to…:

1. Veľké priateľstvo

Ľudia okolo nás zohrajú v našich životoch kľúčovú úlohu. Preto píšem tak často o tom, aby si sa obklopil tými správnymi. Tými zaujímavými, inšpiratívnymi, obetavými a lojálnymi.

Tými, čo ti dokážu ponúknuť presne to, čo práve potrebuješ. Rozosmejú ťa, keď potrebuješ zrelaxovať, podržia, keď potrebuješ podporiť, pomôžu, keď na niečo nestačíš sám a poradia, keď si už viac nevieš rady.

Ja mám okolo seba skvelých ľudí a nedám na nich dopustiť. S niektorými sa smejem tak silno, že plačem, s niektorými sa dokážem neuveriteľne dobre porozprávať a ďalší ma inšpirujú. Nech už sú ale akí chcú, so všetkými sa cítim skvelo a dokážem sa na nich spoľahnúť.

Zažili sme toho spolu neúrekom a ja by som tie spomienky nevymenil za nič na svete, a práve to je ten dôvod, prečo ti také niečo želám zažiť takisto, kamarát. 😉

2. Veľkú lásku

Mnohí vravia, že je to práve láska, ktorá by mala byť zmyslom života… A ja s nimi nemôžem súhlasiť viac!

Je to zrovna láska k tomu, čo robíš, vďaka čomu si to užívaš. Je to láska k druhým, ktorá robí vzťahy také nezabudnuteľné.

Ja si bez nej neviem predstaviť ani jeden deň. Zamiloval som sa do života a od toho dňa sa ho nedokážem nabažiť. I keď je ťažký, i keď nie je ideálny, či fér, aj tak ho milujem nadovšetko.

Milujem prírodu, ktorá ma dokáže zakaždým nabiť neskutočnou energiou. Milujem šport, kedy si môžem siahnuť na dno svojich síl, prekonať sa a zas raz nad sebou zvíťaziť.

Milujem cestovanie. Len tak vypadnúť z toho zabehnutého a zaužívaného stereotypu. Spoznávať nových ľudí, nové kultúry, pozbierať nezabudnuteľné zážitky… Och!

Milujem chutné jedlo, krásne počasie a zmysluplné a zaujímavé ženy. Milujem svojich blízkych, priateľov, rodinu, zábavu a smiech. Ale čo sa tu zasa budem rozpisovať, veď som už o týchto veciach popísal až-až na stránke O Zakladateľovi, preto ak by si sa o mne rád dočítal viac, určite klikaj, nájdeš tam všetko podstatné. 😉

A teda, zhrnuté a podčiarknuté, láska k životu je mojou múzou a verím, že ju musí nájsť každý, aby si vôbec dokázal ten čas, ktorý mu bol daný, užiť do poslednej kvapky! 😉

A ak by si potreboval inšpiráciu, prečítaj si článok 20 Činností, Ktoré Ťa Spravia Najšťastnejším Človekom Na Svete… Tam nájdeš tých dôvodov, prečo milovať život, neúrekom. 😉

3. Veľa cestovať

O tom som už čo-to popísal v predošlom bode, a tak si tu teda nebudem opäť vylievať srdce o tom, ako veľmi cestovanie milujem… Napíšem ti ale zopár viet k tomu, prečo by malo vypĺňať veľkú časť tvojho života a o benefitoch, ktoré naň cestovanie bude mať.

O tom, že rozširuje obzory, si počul už určite. Dá ti nadhľad, poskytne odstup, ktorý potrebuješ. Pomôže ti odosobniť sa od tvojich problémov a otázok, ktoré zužujú tvoju myseľ a dá ti priestor spraviť múdre rozhodnutia.

Naučí ťa samostatnosti a pomôže ti utriasť tvoje myšlienky, spraviť v nich trošku poriadok a ty uvidíš možno po prvýkrát vôbec, čo to v skutočnosti je, po čom v živote túžiš.

Dá ti kopec nezabudnuteľných zážitkov, zažiješ nespočet dobrodružstiev a budeš sa cítiť šťastnejší, voľnejší a slobodnejší. Spoznáš množstvo skvelých ľudí, uvidíš nemálo dychberúcich miest. Na vlastnej koži si zažiješ úplne iný život, na aký sme v našich končinách zvyknutí.

Získaš inšpiráciu a domov si prinesieš hodne dobrých nápadov. A to o tých skvelých spomienkach radšej ani nezačínam. No neviem, ako to máš ty, no ja skutočne nevidím žiaden dôvod, prečo necestovať. 😉

4. Veľké zmeny

Óóóó, toľkými obávané životné zmeny. Pozeráme sa na ne s obavami a strachom ako čert na kríž. No kto to vlastne povedal, že sú tie nevinné zmeny také zlé? Kto povedal, že je to niečo, z čoho by sme mali mať nahnané až za ušami?

Pýtam sa, pretože ja si to nemyslím. V mojom živote viedli zmeny iba k lepším časom. Aj tie najstrašidelnejšie zo strašidelných, najdesivejšie z desivých… Zakaždým sa mi osvedčili.

Jediné, čo sa mi neosvedčilo bolo, keď som sa im pokúšal zabrániť. Vtedy to nedopadlo dobre. To sa mi skutočne nevyplatilo. Pretože ono existuje jedna stará pravda, a to tá, že buď zmeníš svoj život alebo dovolíš, aby život zmenil teba.

Ja som si teda vybral prvú z možností. Svoj život mením vždy, keď sa mi niečo nepáči, zakaždým, keď s niečím nie som spokojný a rovno ti poviem, nemôžem sa sťažovať. 😉

A ak by si sa rozhodol žiť svoj život rovnakým spôsobom a zmeniť v ňom všetko, čo sa ti nepozdáva, najvhodnejším prvým krokom, aký môžeš spraviť, je stiahnutie E-Booku 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život. Ten ti ukáže tú správnu cestu, ako si nakloniť šťastenu pri zmenách na svoju stranu a teda, ako sa zmeníš úspešne. 😉

5. Prekonať strach

Strach klame. Je to zlý radca a ak mu to dovolíme, bude nás držať v šachu roky. Avšak, i keď je to taký špinavec, nie vždy je na škodu veci. Keď ho prijmeš a naučíš sa ho rozpoznávať, dokáže ti poslúžiť ako taký vnútorný kompas.

Často sa nás snaží odradiť od vecí, ktoré nám prospejú. Ja som sa preto naučil robiť na just veci, ktorých sa obávam. Zakaždým sa zamyslím nad tým, že je tam niečo ďaleko dôležitejšie, ako strach samotný a jednoducho to spravím.

Mnohí by si priali, aby tu nebol, aby neexistoval… Bolo by to bez neho predsa o toľko jednoduchšie. Možno áno, možno nie. Ja viem iba toľko, že je to práve on, vďaka ktorému sa toľkokrát cítim nažive. Jeho prekonávanie je to, čo dáva môjmu životu energiu, silu a odvahu.

Aj to je možno dôvod, prečo si neželám, aby ho bolo v mojom živote menej. Želám si, aby som zakaždým našiel odvahu k jeho prekonaniu. 😉

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

6. Splnenie svojich snov

Tak toto je bezkonkurenčne jeden z najlepších pocitov, aké vôbec existujú. A to nielen preto, že sa ti podarí niečo, o čo si sa tak dlho pokúšal, ale hlavne preto, že uvidíš, že je to možné. Že skutočne dokážeš to, čo si zaumieniš. Že stačí cieľ a trošku snahy a ono sa to dá.

Zrazu sa budeš cítiš nepremožiteľný a na život získaš úplne iný pohľad. Prestaneš snívať malé sny, pretože budeš vedieť, že je možné všetko. Že neexistujú žiadne limity a že na to máš. Že to dokážeš, nech sa deje čo chce.

A keď už je reč o tých splnených snoch a osobných víťazstvách, určite ťa bude zaujímať aj článok o 16-tich Motivačných Citátoch, Ktorými By Sa Mal Riadiť Každý Víťaz. Ten ti dá zopár solídnych dôvodov, pre ktoré si víťaziť zamiluješ. 😉

7. Prekonať svoje limity

Pretože, keď ich konečne prekonáš, tak zrazu zistíš, že tam žiadne neboli. Na vlastnej koži sa presvedčíš, že neexistujú žiadne prekážky, ktoré by sa nedali prekonať. Uvidíš, že každý problém je iba príležitosťou k rastu, k tomu, aby si sa prekonal a posunul ďalej.

Ono, aby sme v živote dokázali uspieť, tak musíme najprv prestať veriť tým klamstvám, ktorými sme svoju myseľ tak dlhý čas kŕmili. Musíme si začať veriť. Musíme opäť začať snívať a taktiež sa o tie sny začať pokúšať. Spraviť všetko, čo je v našich silách, pre ich dosiahnutie.

Avšak, pokým budeme veriť, že to, o čo sa pokúšame, nie je možné, častokrát budeme mať pravdu. A nie preto, že by to pravda bola, ale preto, že tomu sami uveríme, a tak sa o to častokrát ani nepokúsime. Vzdáme to ešte skôr, ako to skúsime.

Preto začni svoje limity testovať okamžite. Zatlač na ne a pokús sa ich prekonať. A keď sa ti to podarí, tak to bude moment, ktorý ti zmení život… Úplne od základov.

8. Extrémne ťažké časy

Neboj sa, nie som zlomyseľný a neprajem ti ťažkosti len preto, aby som ťa dostal na kolená. Vďaka prekážkam rastieme. Zoceľujú nás. Pripravujú nás na omnoho ťažšie bitky, ktoré ešte budeme musieť v budúcnosti vybojovať.

Takisto som si v živote zažil krušné chvíľky a i keď som už skoro zložil zbrane, skrz to, aké to bolo ťažké, nespravil som to a tieto skúsenosti časom dokázali, že boli skutočne na nezaplatenie.

A preto si už viac neželám, aby som mal život ľahší… Želám si, aby som bol silnejší ako čokoľvek, čo mi skríži cestu. A ty by si to mal cítiť rovnako. Pretože iba z tých, ktorí si prejdú ťažkými chvíľami, iba z tých sa dokážu stať nesmierne silní ľudia.

A aby si si nemyslel, že trepem dve na tri, prečítaj si článok 5 Nesmierne Ťažkých Životných Situácií, Ktoré Mi V Živote Neuveriteľne Pomohli. Tam uvidíš, pekne čierne na bielom, ako veľmi ti zložité životné situácie dokážu v konečnom dôsledku pomôcť. 😉

Tááák a pre dnešok sme opäť vybavení. Toto bolo osem vecí, o ktorých som neoblomne presvedčený, že by mal zažiť každý jeden z nás. Niektoré, aby nás zocelili, iné zasa, aby nám zmenili život. Jedny, aby sme sa nad svojím životom poriadne zamysleli, ďalšie, aby sme si ho poriadne užili.

Ak by ťa náhodou napadli ešte nejaké životné skúsenosti, ktoré by v našich inventároch nemali v žiadnom prípade chýbať, určite sa o ne podeľ v komentároch pod článkom. Medzitým ho ale samozrejme nezabudni lajkovať, zdielať a posielať kamošom, susedom a kolegom, nech aj oni vedia, na čom by mali popracovať. 😉

A samozrejme, ako už býva zvykom, na záver ti ešte pripomeniem, aby si sa nezabudol zapísať do NEWSLETTER-u. Nič ťa to nestojí a uistíš sa tým, že ti ďalšie peckové články neujdú. Uverejňujem každý týždeň a ak hodíš svoj email do políčka nižšie (pod BIO-m autora), tak ťa na každý nový rád osobne upozorním. Ostaňme teda v spojení. 😉