Ďalších 15 Vecí, Ktoré Sebavedomí Ľudia Nerobia

Ďalších 15 vecí, ktoré sebavedomí ľudia nerobia

Prednedávnom som napísal článok o veciach, ktoré sebavedomí ľudia nerobia v žiadnom prípade.

Nehľadiac na okolnosti, nehľadiac na situáciu, v ktorej sa ocitnú, bez ohľadu na to, čo od nich chcú, či očakávajú druhí.

Nezaujíma ich konštelácia hviezd a nezaujíma ich tiež, či je v čínskom kalendári rok draka, papagája alebo činčili.

Jednoducho tie veci nerobia a basta!

A keďže sa článok stretol s veľmi pozitívnymi ohlasmi, rozhodol som sa napísať pokračovanie. Pre prípad, že si posledný článok nezachytil, prečítať si ho môžeš NA TOMTO MIESTE. A keď už si ho čítal, poďme ďalej. 😉

Takže, bez zbytočného otáľania, váhania, naťahovania a iných nepotrebných blbostí, tu je ďalších 15 vecí, ktoré sebavedomí ľudia skrátka NEROBIA:

1. Nemajú strach z neznámeho

Neboja sa spraviť krok do neznáma. Veria, že zvládnu čokoľvek, čo má pre nich budúcnosť nachystané, nedávajú teda strachu ani len ten najmenší priestor. Neboja sa ísť na miesta, kam nevedie žiadna cesta, dokážu si totižto vyšliapať vlastnú. Vedia iba dve veci. Prvú, že na miesta, na ktoré stojí za to ísť, nevedú žiadne skratky a druhú, že na konci cesty, ktorou išlo už veľa ľudí, pravdepodobne nezostalo nič, čo by stálo za to. Aj to je dôvod, prečo je ich chuť zvíťaziť väčšia, ako je ich strach z neznámeho. Aj to je dôvod, prečo idú vlastnou cestou.

2. Neboja sa viesť druhých

Veria vo svoje schopnosti a tiež v to, že majú čo ponúknuť. O svoje poznatky a vedomosti sa chcú podeliť aj s ostatnými ľuďmi. Chcú im pomôcť zlepšiť ich životy, chcú im pomôcť zlepšiť ich prácu. Vedia síce, že nie sú dokonalí, no ani sa nimi byť nesnažia. Sú skrátka jedineční, a to je to, čo sa snažia posunúť ďalej.

3. Neboja sa ukázať svoju pravú tvár

Sú takí, akí sú. Nemienia sa pretvarovať iba preto, aby sa každému zapáčili. Vedia, že s každým jednoducho nemôžu byť kamaráti. Nezaujíma ich preto, či budú súdení alebo milovaní, či budú na posmech alebo sa im dostane obdivu. Robia veci tak, ako ich cítia, nikdy inak.

Sú jednoducho sami sebou a ak by si ty chcel byť tiež, rýchlo klikaj na článok 14 Pravidiel, Vďaka Ktorým Budeš Sám Sebou. Tam nájdeš zopár ukážkových tipov na to, ako ním budeš! 😉

4. Nepodceňujú sa

Nepoznajú stratégiu „buď – alebo“. Buď to vyjde alebo to vzdám. Každú situáciu dôkladne preskúmajú a neboja sa použiť všetky zbrane, ktoré majú k dispozícii. Veria si dostatočne na to, aby to skúsili. A keď už to skúsia, opäť si veria dostatočne na to, aby to dotiahli do konca. A to, že sa to rozhodnú dotiahnuť do konca je častokrát moment, v ktorom sa rozhodne o ich budúcom úspechu. Chvíľa, v ktorej zvíťazia.

5. Neprosia sa o pozornosť

Nezáleží na tom, či sa jedná o extroverta alebo introverta. Jedinci so silným sebavedomím sa zúfalo nenaháňajú za pozornosťou. Nie sú ochotní zosmiešňovať sa iba preto, aby si ich ostatní všimli. Sú v pohode, ak sa im pozornosti dostane, no neprosia sa o ňu. Vedia, že sú zaujímaví aj bez toho, aby im to museli potvrdiť druhí.

6. Nešíria negatívnu energiu

Ľudia túžia byť v ich prítomnosti. Pozitívna energia z nich priam sála. V porovnaní s tými „vysávačmi energie“, ktorí okolo seba šíria len negativizmus, pesimizmus, smútok a nešťastie. S tými, ktorí sa na teba vrhnú ako pijavice a vysajú z teba aj tú najposlednejšiu kvapku energie, ktorá ti po náročnom dni zostala. V porovnaní s nimi sú ľudia so zdravým sebavedomím iní. Tí energiu dávajú, neberú ju. Ich prítomnosť vyhľadávaš, nestrániš sa jej.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

7. Nerozprávajú si vymyslené príbehy

Neklamú si. Neveria negatívnym myšlienkam, ako „som na to príliš starý“, „nie som dosť inteligentný“ alebo „nemám na to“. Neskrývajú sa za tieto vymyslené a obmedzujúce myšlienky. Práve naopak. Veria, že dokážu čokoľvek za akýchkoľvek podmienok. Aj keby mali 10x horšiu situáciu, ako majú práve teraz, sú presvedčení, že to zvládnu!

8. Nekomplikujú veci

Nerobia z komára somára. Konajú kľudne a rozvážne. Nerobia si starosti, vedia, že nie je kvôli čomu. Keď sú hladní, najedia sa, keď sú smädní, napijú sa a keď sa im niekto páči, jednoducho mu to povedia. Nešpekulujú, nekalkulujú, netaktizujú – veci si skrátka nekomplikujú. Dokonca aj v prípadoch, kedy je situácia naozaj vážna a komplikovaná sama o sebe, neschúlia sa doma v kúte, kde preplačú hodiny. Oprášia si kolená, vyhrnú si rukávy a okamžite sa púšťajú do nápravy.

9. Nezameriavajú sa na to negatívne

Hovoriac vo všeobecnosti, sebavedomí ľudia sú optimisti. Sú pozitívne naladení, sú šťastní. Pozerajú sa na to dobré v ich životoch, nie na to zlé. Sústreďujú sa na to, čo funguje, nie na to, čo je pokazené. Z každej situácie sa snažia vyťažiť maximum, vždy sa snažia nájsť niečo pozitívne.

A toto by mohla byť aj menšia rada pre teba. Mnohí z nás totižto neustále nariekajú o tom, ako veľmi by chceli byť šťastní, no zabúdajú na to, že už takí môžu dávno byť. Stačí, ak sa prestaneš neustále zameriavať na veci, ktoré nemáš a oceníš aspoň raz tie, ktoré máš. A ak by si s tým potreboval pomôcť, článok, ktorí ti dokáže, že sa máš už dávno omnoho lepšie, ako si myslíš, nájdeš TU – 14 Dôkazov, Ktoré Ťa Presvedčia, Že Sa Ti Darí Lepšie, Ako Si Myslíš. Určite stojí za to! 😉

10. Neboja sa robiť chyby

Chyby znamenajú pokrok. Bez nich by nebol žiadny progres. Sebavedomí ľudia vedia, že robením chýb sa naučia najviac. Budú rásť rýchlejšie, ako tí, ktorí sa chyby boja robiť. Ono chybám sa totižto vo svojom živote nedokáže vyhnúť nikto. Rozdiel je však v tom, či dáš prednosť tomu, že spravíš na svojej ceste za úspechom a šťastím mnoho chýb alebo sa rozhodneš spraviť iba jednu, no zároveň tú najväčšiu… A to tú, že dovolíš, aby ťa strach z robenia chýb paralyzoval a zostaneš tak nečinný celý svoj život. Zvoliť si musíš sám.

11. Neuspokoja sa s priemernosťou

Majú víziu. Sen, ktorý chcú dosiahnuť a idú si poň. Neuspokoja sa s priemernosťou a nevzdajú to na pol ceste. Nenechajú sa zastaviť nikým, nenechajú sa zastaviť ničím. Sú ochotní ísť do nekonečna a ešte ďalej. Svoje ciele si nastavili vysoko, pretože vedia, že si v živote zaslúžia iba to najlepšie. A tak je to správne!

12. Nezabúdajú na svoje hodnoty

Sebavedomí ľudia majú svoje zásady a hodnoty pevne stanovené a majú ich stále na mysli. Vedia, čo v živote chcú dosiahnuť, vedia, ktorí ľudia sú pre nich skutočne dôležití a tiež vedia, čomu sa chcú v najbližšej dobe venovať. Vedia preto povedať NIE všetkým rozptýleniam a všetkým tým nepotrebným veciam, ktoré ich môžu na ceste obmedzovať. A aj to je dôvod, vďaka ktorému môžu neskôr povedať ÁNO svojim snom a plánom. Pamätaj, že vymedzenie základných životných hodnôt, ti dá pevné základy pre čokoľvek, o čo sa v živote pokúšaš.

13. Neignorujú svoj úsudok a intuíciu

Vo väčšine článkov, ktoré píšem, sa ti snažím povedať, že ty sám najlepšie vieš, kým chceš byť a čo chceš v živote robiť. Sebavedomí ľudia sú si tohto faktu vedomí. Cenia si vlastný úsudok a počúvajú svoju intuíciu. Uvedomujú si, že majú schopnosť prísť s väčšinou odpovedí týkajúcich sa ich životov sami. Môžu sa poradiť s inými a tiež poprosiť o rady skúsenejších, no v momentoch, kedy musia urobiť finálne rozhodnutie, si veria!

14. Nezanedbávajú zdokonalovanie svojich schopností

Veľa nesebavedomých ľudí akoby nemalo silu trénovať a zlepšovať svoje schopnosti. Neveria si, a tak v tom nevidia zmysel. Naopak tí sebavedomí jasne vidia svoje ciele a je im teda jasné, čo musia urobiť pre ich dosiahnutie. Uvedomujú si dôležitosť skrytú v zdokonaľovaní tých schopností, ktoré sú pre ich úspech nevyhnutné. Sú ochotní investovať do nich svoj čas, energiu aj peniaze.

15. Nerozprávajú iba o sebe

Sebavedomí ľudia sa zaujímajú aj o druhých ľudí, nie len o seba. Pýtajú sa. Počúvajú. Snažia sa poradiť a pomôcť vždy, keď ich o to niekto požiada. Nebudujú si priateľstvá len z jednej strany, budujú si tie obojstranné.

Táááák a to bolo všetko. Ak si si čítal aj prvý článok s 15-timi vecami, ktoré sebavedomí ľudia nerobia, vieš už o všetkých 30-tich veciach, ktorým sa máš vyhnúť, aby tvoje sebavedomie prekvitalo, ako tulipány v záhrade.

Nedávno som tiež napísal aj článok o 25-tich veciach, ktoré tvoje sebavedomie zaručene nakopnú. Sú to impulzy, ktoré ti ho budú pumpovať počas celého dňa. Preto, ak si sa rozhodol, že si tento rok svoje sebavedomie skutočne nabudíš, určite mu venuj pár minút svojho času. 😉

A ak si už prečítal celú sériu článkov o sebavedomí, rady si vezmi k srdcu. Začni ich používať vo svojom každodennom živote a vydrž to nejaký čas.

Hovorí sa, že zvyk sa buduje približne 21 dní. Ak to teda 21 dní vydržíš, veľa z mojich rád začneš vo svojom živote automaticky používať.

Bude z teba úplne iný človek, ver mi.

Potom sa môžeš vrátiť sem a podeliť sa v komentároch o tvoje skúsenosti. 🙂

A ako je už tradíciou na konci každého článku, budem rád, ak článok lajkneš alebo sa oň podelíš so svojimi kamarátmi na facebooku.

Pretože ak sa ti páčil, no aj napriek tomu ho necháš bez povšimnutia, karma ti to určite vráti nejakým krutým a ohavným spôsobom, ver mi. 😀

Plus, stále máš možnosť zaregistrovať sa do NEWSLETTER-u dole pod článkom alebo si môžeš stiahnuť naložený E-Book Zdarma – 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život, ktorý je viac ako aktuálny, keďže je nový rok a určite si si spísal veci, ktoré chceš vo svojom živote zmeniť! Pusť sa teda doň. 😉