Prečo Som Doposiaľ Nedokázal Rozpoznať Príležitosti

Nezatvárajte oči pred príležitosťou

Určite si sa s tým už stretol. Koľkokrát si si už povedal, že ak by si mal rovnakú príležitosť ako tvoj sused alebo známi, tak by si sa jej isto chopil, a možno si si dokonca povedal, že by si to vedel spraviť oveľa lepšie, ako on či ona.

Niektorí z nás možno zašli až tak ďaleko, že si pevne rozhodnutí povedali, že si to zaslúžia omnoho viac.

„Keby som aj ja mal také šťastie a takú príležitosť, tak by som aj ja začal podnikať“. Je ti to povedomé?

Avšak, či už si myslíš, že nemáš šťastie na príležitosti alebo, že jednoducho tá tvoja ešte neprišla, nemusí tomu byť celkom tak.

Čo ak by som ti povedal, že ti už možno cestu skrížilo x príležitostí alebo už ťa možno postretla aj tá tvoja „životná“ šanca, no ty si si ju nevšimol?

Vo veľkej miere to totižto závisí od toho, ako si príležitosti všímaš a ako na ne reaguješ. Od toho ako máš nastavenú myseľ.

Záleží to od toho, čo vlastne hľadáš.

Takže, ako je to vlastne s rozpoznávaním príležitostí?

Je to v skutku jednoduché. Ak nie si nastavený rozpoznávať príležitosti, nevšimneš si ich ani keby ti padli dva nové facebooky rovno popod nos.

Celé je to vlastne o tom, že mozog si viac všíma a hľadá to, na čo si zameraný, to, čo skutočne chceš.

Ak si hľadáš dobre platené zamestnanie, sústredí sa hlavne na to. Ak si hľadáš brigádu, tiež sa sústredí na to. A takisto, ak chceš začať podnikať a hľadáš stále nové príležitosti, iba máloktorá ti unikne.

Ako príklad použijem seba. Keď som bol mladší, hľadal som si prácu.

Mal som iba dve kritériá – mala by to byť práca v administratíve (to je asi mnohým povedomé ) a mal by som zarábať aspoň 500€ v čistom.

Bol som nastavený iba na to, aby som si také zamestnanie našiel, nič iné ma nezaujímalo.

Jeden večer, keď sme sa s priateľmi rozprávali o práci, peniazoch a možnostiach zárobku prebrali sme rôzne veci.

Zopár mojich kamarátov rozprávalo o tom, ako dobre zarábajú a ako sa im darí.

Ja som ich samozrejme pochválil, že sú šikovní, no ani ma len nenapadlo rozmýšľať nad tým, či by som v tomto smere nemohol pôsobiť aj ja, či by ma niečo nemohli naučiť, či by som sa k nim nemohol pridať. Nič.

A pritom, keď sa pozriem späť, príležitosti tam ležali priamo predo mnou.

Dostal som ich naservírované rovno pod nos. No bohužiaľ, nebol som nastavený rozpoznávať príležitosti, zameraný som bol totižto na niečo úplne iné.

No keď ďalší kamarát spomenul, že pracuje v administratíve, okamžite mi začal pracovať mozog a spýtal som sa, či by mi nemohol podobnú prácu vybaviť. Otázky zo mňa išli jedna za druhou.

Vidíš?

Náš mozog nás okamžite zalarmuje, keď nám skríži cestu príležitosť.

Otázne už iba je to, čo hľadáme. Podľa toho je totižto nastavený aj náš mozog.

Teraz je ti už možno jasné, prečo VŠETCI úspešní ľudia odporúčajú spísať si svoje sny a priority na papier a pripomínať si ich každý deň.

Práve to, že vieš, čo chceš, ti pomôže zamerať tvoju pozornosť tým správnym smerom a udržiavať ťa na PRIAMEJ ceste za tvojimi snami a cieľmi.

Mal by si si teda čím skôr vyhradiť hodinku svojho času a poriadne sa zamyslieť nad tým, čo vlastne chceš.

Choď naozaj do hĺbky a zamysli sa nad tým, po čom naozaj a úprimne túžiš.

Stanov si svoje ciele!

A práve táto jedna hodina tvojho života, ktorú spisovaním svojich cieľov stráviš, ťa môže nasmerovať tou správnou cestou, ktorou sa v živote chceš uberať.

Bez toho, aby si mieril na cieľ, ho predsa ani nemôžeš trafiť, nie?

Čo je tvoj cieľ a na čo si momentálne zameraný? Podeľ sa v komentároch pod článkom. 🙂

A popri tom, ako sa budeš deliť o svoje pocity a dojmy, určite článok nezabudni lajknúť a trošičku pošérovať. Teda, iba v prípade, že sa ti páčil. 😉

Samozrejme, okrem toho máš stále dovolené zapísať sa do NEWSLETTER-u, kde si viac ako vítaný! Hoď svoju emailovú adresu do políčka nižšie (pod BIO-m autora) a ja ťa na každý ďalší článok milerád upozorním. 😉

A pre prípad, že by ťa tento kratučký článok nezasýtil a ty by si sa rád dozvedel ďaleko viac o tom, ako uspieť, tak si daj tento článok – 8 Naložených Citátov, Ktoré Ti Ukážu Ako Uspieť a ak by si sa chcel dozvedieť viac o tom, čo ti bráni využívať v živote príležitosti, určite si nenechaj ujsť článok 7 Dôvodov, Pre Ktoré Nedokážeš Využiť Príležitosti Priamo Pred Tebou. Oba stoja za to. 😉

Photo credit: x1klima (license).