11 Pravidiel Života, Ktorými Sa Musí Riadiť Každá Ľudská Bytosť

11 Pravidiel Života

Nebež hlavou proti múru. Život, tak ako všetko ostatné v tomto svete, má svoje pravidlá, ktoré musí každý jeden z nás akceptovať.

Čím skôr ich pochopíš, o to skôr sa dokážeš v živote pohnúť ďalej.

Bez zbytočného obkecávania, tu je zopár pravidiel, ktorými sa musí riadiť každá ľudská bytosť:

1. Rast vyžaduje bolesť

Buď trpezlivý a vedz, že jedného dňa ti dnešná bolesť ešte bude užitočná. Tí, ktorí mali silu uspieť v dlhodobom horizonte, sú tí, ktorí si vybudovali pevné základy pre svoj rast práve z tehál, ktoré do nich hodil sám život.

Tak sa už konečne prestaň báť pádov a zlyhaní, ktoré by si vo svojom živote mohol spraviť. Každý pád je iba príležitosťou postaviť sa opäť na svoje nohy a stáť silnejšie, ako kedykoľvek predtým. Každé zlyhanie, je iba šancou začať odznova, no tentokrát múdrejšie.

Pretože vždy, keď sa to stane, dá ti to iba možnosť vyrásť a stať sa tou úžasnou ľudskou bytosťou, ktorou si schopný byť.

2. Učíš sa tak dlho, ako žiješ

Neexistuje žiadna fáza života, ktorá by ti nebola schopná dať nejaké nové lekcie. Tak dlho, ako budeš žiť, tam aj bude niečo nové, čo sa môžeš naučiť. A preto, ak budeš nasledovať svoje srdce a neprestaneš sa učiť, každý deň okúsiš niečo nové, niečo nepoznané, niečo nezabudnuteľné.

3. V každej životnej skúsenosti sa skrýva aj pozitívna lekcia

Akceptuj každú jednu lekciu, ktorú ti život uštedrí. Hlavne tie, v ktorých sa dej nevyvíja tak, ako by si si predstavoval. Ak urobíš chybu, ktorá ťa posunie o pár krokov dozadu, vedz, že luk musíš takisto najprv natiahnuť vzad, aby si mohol šíp vystreliť vpred rýchlosťou, o akej sa ti hádam ani nesnívalo.

Ak ti nefunguje podnikanie, vezmi si tie najdôležitejšie lekcie a nabudúce to sprav lepšie. S ich pomocou sa uisti, aby to tentokrát fungovalo. A ak sa ti práve rozpadol vzťah, nenariekaj nad tým, že sa to skončilo, buď naopak vďačný, že sa to stalo.

4. Skutočná krása je skrytá pod povrchom

Akonáhle niekoho skutočne začínaš spoznávať, jeho/jej fyzické vlastnosti sa ti pomaly začnú vytrácať z mysle. Začneš žiť z ich energie, rozpoznáš ich vôňu a oceníš ich inteligenciu. Spoznáš ich charakter, ich názory. A pomaly začínaš vidieť cez tú škrupinu priamo do ich vnútra. To je dôvod, prečo sa nemôžeš zamilovať do ich fyzickej krásy.

Môže ťa samozrejme ovládnuť chtíč a veľmi ľahko dokážeš podľahnúť ženskej kráse. Jej krivkám, ústam alebo očiam, no trvá to len chvíľku. Môžeš ju milovať očami a telom, no nikdy nie srdcom.

A práve to je dôvodom toho, že ak si skutočne s niekým vytvoríš puto, väčšina fyzických nedokonalostí je zrazu bezpredmetná.

5. Iba ty vieš, čo všetko dokážeš

Nikto ti nemôže hovoriť, čo môžeš a naopak, čo nemôžeš dosiahnuť. Až pokiaľ s tebou niekto nedokáže nadviazať telekinetické spojenie a nazrieť ti do hlavy… Alebo kým ti niekto nedokáže nazrieť do hĺbky tvojho srdca a zreteľne tam identifikovať tvoje sny, túžby a priania. Vtedy možno. No dovtedy jednoducho nemajú právo kecať ti do života a hovoriť ti čoho si a čoho nie si schopný!

Môžu síce vedieť, aká je percentuálna šanca dosiahnuť cieľ, ktorý si si stanovil, no nikdy nebudú vedieť, čoho si TY naozaj schopný. To je premenná, o ktorej nemajú ani potuchy.

A ak tebou náhodou zmieta neistota a pochybnosti, musíš si jednoducho vybudovať silné sebavedomie. O tom, prečo je to také dôležité som písal nedávno, takže sa v tom nejdem vŕtať znova. No ak sa by si sa chcel inšpirovať, určite si prečítaj článok o 15-Tich Veciach, Ktoré Sebavedomí Ľudia NEROBIA. 😉

6. Rešpekt si získaš tým, že ho sám preukážeš

Rešpekt si nevybuduješ manipulovaním alebo zastrašovaním druhých. Ak si chceš rešpekt od druhých ľudí zaslúžiť, musíš si stáť za svojim slovom, stáť za svojimi hodnotami a byť rozhodný.

Okrem toho, nemôžeš zabúdať na preukazovanie rešpektu druhým. Počúvaj, čo ti ľudia hovoria, snaž sa im porozumieť a správaj sa k nim s rovnakou mierou rešpektu, s akou dúfaš, že sa oni budú správať k tebe.

7. Negativita ti otrávi dušu

Nedovoľ, aby ti zbytočné dramatizovanie a negativita bránili v tom, aby si ukázal to najlepšie, čo sa v tebe skrýva. Vyhni sa dramatizovaniu a zameraj sa na to, na čom skutočne záleží. Život je šialene krátky a tvoj čas je príliš drahocenný na to, aby si ho míňal na riešenie triviálnych záležitostí.

Pusti sa vecí, ktoré ťa sťahujú dole. A akonáhle odbremeníš svoju hlavu od týchto zbytočností, možno nájdeš odpovede na otázky, ktoré sú pre tvoju budúcnosť omnoho dôležitejšie.

Ak sa ti v živote ťažko hľadá optimizmus, určite si prečítaj článok Večný Optimista – Mojich 5 Obľúbených Tipov Ako Sa Stať Optimistom. Stojí za to. 😉

8. Tvoje zdravie je tvoj život

Bez ohľadu na tvar a veľkosť tvojho tela, je to najúžasnejší nástroj, aký budeš kedy vlastniť. Bez neho by si nebol nažive. To, či sa o ňho budeš starať alebo ho zanedbáš, bude mať obrovský vplyv na kvalitu tvojho života.

Cvič, aby si bol zdravý, nie chudý. Jedz, aby si dodal svojmu telu živiny, ktoré potrebuje. Je to jediný spôsob ako z neho dostať maximum. Zbav sa preto všetkých polotovarov a všetkého hnusného jedla, ktoré máš v chladničke a naplň ho stravou, ktorá obsahuje živiny, ktoré si tvoje telo pýta.

Behaj, cvič, bicykluj, plávaj – poť sa! Dobré zdravie totižto potrebuješ pre dostatok energie, vytrvalosti, pozitívneho postoja a tiež pre získanie potrebného nadhľadu, pre dosahovanie cieľov a snov, ktoré si si vytýčil.

9. Oslobodzovaním sa od niektorých vecí, sa posúvaš napred

Ak sa nedokážeš vzdať vecí, ktoré ťa ťahajú dole, nikdy sa nedokážeš posunúť vpred. A ak sa nedokážeš v živote posunúť vpred, nikdy nedostaneš to, čo si zaslúžiš.

Niekedy sa jednoducho musíš vzdať strachu z pádu a opäť nájsť odvahu spraviť krok do neznáma. Až potom dokážeš vymeniť život, ktorý práve žiješ, za život, o ktorom si vždy sníval.

10. Tento moment je dar

Pravdou je, že celý tvoj život viedol práve k tomuto okamihu. Premýšľaj o tom chvíľu. Každá jednotlivá vec, ktorú si v živote zažil, všetky tvoje výšky, všetky tvoje pády, všetko to medzi tým, ťa viedlo presne k tomuto momentu. Tento moment je na nezaplatenie. Je to jediný okamih, ktorý máš v živote garantovaný. Tento okamih je tvoj ŽIVOT. Vychutnaj si ho.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

11. Tvoje rozhodnutia udávajú smer tvojho života

Rozhoduješ sa každý jeden deň v tvojom živote. Ak sa ti nepáči smer, ktorým sa v živote uberáš, jediný, kto to dokáže zmeniť, si ty.

Rozhodni sa, že budeš vďačný za to, čo máš. Rozhodni sa viac smiať. Rozhodni sa, že si spravíš viac času pre seba. Rozhodni sa, že budeš vytrvalejším pri svojich cieľoch. Rozhodni sa, že to skúsiš znova. Rozhodni sa nevzdávať. Rozhodni sa pracovať na svojich snoch.

V tvojich rozhodnutiach sa skrývajú odpovede na otázky ohľadom tvojej budúcnosti. V tvojich rozhodnutiach sa skrývajú všetky potrebné nástroje pre dosiahnutie tvojich cieľov.

A preto, teraz keď už je ti nad slnko jasné, akú dôležitú úlohu v tvojom živote rozhodnutia majú, určite si prečítaj článok Ako Sa Nabudúce Rozhodnúť Správne Alebo O 6-tich Paradoxoch Skrytých V Ľudských Rozhodnutiach. Ten sa určite pričiní o to, aby si sa najbližšie rozhodol správne. 😉

Avšak tu s rozhodnutiami ani z ďaleka nekončíme. Rozhodni sa tiež, že sa zapíšeš do Newsletter-a a nenecháš si tak ujsť už ani jeden nadubpaný článok z oblasti osobnostného rozvoja. Políčko, kam by si mal šupnúť svoj email nájdeš pod BIO-m autora. 😉

Alebo v prípade, že túžiš po zmene svojho života a myslíš to s ňou skutočne vážne, rozhodni sa, že si stiahneš E-Book, v ktorom píšem o chybách, ktoré sabotujú tvoje rozhodnutie zmeniť sa. Tieto chyby stoja za zlyhaniami mnohých ľudí, a tak odhaliť ich, je tá najlepšia voľba, ktorú môžeš spraviť. To najlepšie rozhodnutie! E-Book sťahuj TU. 😉

A už úplne posledná vec, článok je stále dovolené zdieľať a lajkovať, tak sa nehanbi a pusť sa do toho. 😉