40 Neuveriteľne Silných Pripomienok, Ktoré Ti Pomôžu Myslieť Pozitívne

Pozitívne a šťastné dievča, pozitívny šťastný človek

„Negatívne myšlienky ti pozitívny život nedajú.“

V živote to funguje tak, že to, na čo sa sústredíme, to silnie.

Všetko niekde začína, ako sa vraví. A sú to práve naše myšlienky, pri ktorých začína náš príbeh. To od nich sa odráža to, kým sme a akým smerom sa uberáme. Pretože na ich základe sa každý deň rozhodujeme, na ich základe konáme.

Preto je dôležité myslieť pozitívne. Preto je dôležité byť optimistický a veriť si. Byť odvážny a dobre naladený. No pozor, nemýľ si to. Byť pozitívny a optimistický neznamená, že je všetko dokonalé. Znamená to, že ty si sa takým byť rozhodol aj napriek tomu, že všetko dokonalé nie je.

A nehľadiac na to, v akom stave sa tvoj život nachádza, vždy máš možnosť voľby.

Tu je teda 40 myšlienok, ktoré by si si mal pripomínať vždy, keď budeš mať pocit, že ťa pozitívne myslenie opúšťa.

1. To, že ti tráva za plotom suseda pripadá zelenšia by ťa nemalo rozčuľovať. Malo by ti to pripomenúť, aby si nezabúdal polievať vlastný trávnik.

2. Uspokojenie nemusí prísť vždy iba vtedy, keď získame to, čo chceme. Niekedy je to jednoduché uvedomenie si toho, čo vlastne v živote všetko máme.

3. Niekedy sa skrátka potrebuješ obzrieť späť a pripomenúť si ako ďaleko si už došiel a čo všetko si dokázal prekonať.

4. Iba preto, že to netrvalo naveky, to ešte neznamená, že to nestálo za to.

5. Za všetko, čo si kedy stratil, si niečo získal na oplátku. Doceň teda to, čo máš. Život totižto nemusí byť perfektný, aby stál za to!

6. Skutočnosť, že ti niečo nevychádza, ešte neznamená, že zlyhávaš. Veľké veci potrebujú čas, aby sa uskutočnili.

7. Nauč sa mať rád aj napriek svojim chybám. Nikto nie je dokonalý, tak to nevyžaduj ani od seba.

To, že budeš akceptovať všetko to, čo si a tiež všetko to, čo nie si je jeden zo 14 Sľubov, Ktoré Si Jednoducho Musíš Dať. Prečítaj si celý článok, nech poznáš aj ďalšie dôležité sľuby, ktoré by si si mal dať. 😉

„Prestaň sa nenávidieť za to, kým nie si a začni sa milovať za to, kto si.“

8. I keď nedokážeš ovplyvniť všetko, čo sa ti v živote prihodí, je tu veľa toho, čo ovplyvniť môžeš! Ako napríklad tvoj postoj, tvoje rozhodnutia, tvoje kroky, tvoje činy a mnoho ďalšieho. Na tieto veci sa zameraj.

9. Dovoľ, aby ťa zlé časy a nezdary motivovali namiesto toho, aby ťa deptali. Koniec koncov, iba ty rozhoduješ o tom, ako sa na svoj život pozeráš a ako sa k nemu postavíš.

10. Prestaň sa neustále v duchu bičovať. Vyvíjaš sa, pracuješ na sebe, napreduješ. Neočakávaj teda perfekcionizmus, zameraj sa na progres.

11. Potrebuješ si začať veriť, aby si to dokázal. Pretože až keď si začneš veriť, až vtedy sa začnú diať zázraky.

12. Skutočným merítkom úspechu je to, koľkokrát sa dokážeš postaviť po svojich zlyhaniach a pádom.

13. Niekedy nás práve tie nesprávne rozhodnutia privedú na správne miesta. Neboj sa teda toho, že spravíš chybu. Niekedy to môže byť presne to, čo potrebuješ.

14. Ak sa cítiš ako potápajúca loď, môže to byť vhodný čas na to, aby si odhodil všetky tie nepotrebné závažia, ktoré ťa sťahujú ku dnu.

15. Nepotrebuješ žiadneho rytiera na bielom koni. Žiaden zázrak, či požehnanie od sudičiek. Moc zmeniť svoj život máš vo svojich rukách a je nekonečná.

A toto je zároveň jedna z vecí, o ktorej píšem vo veľmi úspešnom článku 8 Vecí, Ktoré Si Potrebuješ Uvedomiť Teraz, Kým Ešte Nie Je Príliš Neskoro. Tak si ho prečítaj celý, nech ich poznáš všetky. 😉

16. Zmeny a veľké životné kroky do neznáma dokážu byť desivé a bolestivé, no ani z ďaleka nie tak, ako zostať zaseknutý na mieste, na ktoré nepatríš.

17. Život sa skladá z mnohých kapitol. Prestaň si teda dokolečka čítať tú bolestivú a pretoč list. Jedna zlá kapitola predsa ešte neznamená, že je zlá celá kniha.

18. Áno, chce to veľké množstvo práce a ešte väčšie množstvo snahy, aby si sa zmieril s tým, že už niektorí ľudia nie sú súčasťou tvojho života, no ver mi, je to hodné každej jednej kvapky potu.

19. Niekedy je život o riskovaní úplne všetkého pre sen, ktorý nevidí nikto iný, len ty sám.

20. Tam vonku sú ľudia s ďaleko menším talentom a skúsenosťami, ktorí robia to, po čom ty túžiš, a to len preto, že uverili, že môžu.

21. Nikdy nevkladaj kľúč od svojho šťastia do vrecka inej osoby. Je to príliš veľká moc, ktorú by nemal mať nikto iný, ako ty sám.

22. Neznamená to, že si zlý človek, keď nedokážeš byť pre všetkých úplne všetkým. Si, aký si. Život si dostal preto, aby si v ňom naplnil svoje očakávania, nie cudzie. Ty sa s tým teda netráp. To skôr ostatní by sa s tým mali vyrovnať!

23. Život nie je komplikovaný. My sme komplikovaní. A keď prestaneme robiť nesprávne veci a začneme robiť tie správne, život bude opäť jednoduchý.

Toto je veľká pravda. Až taká, že som na tému ako si zbytočne komplikujeme život napísal knihu 100 Spôsobov, Ktorými Si Zbytočne Komplikujeme Život (…a ako s tým prestať!), ktorá zožala velikánsky úspech, keďže sa už po 11 dňoch stala bestsellerom. Určite teda stojí za prečítanie. 😉

Alebo si stiahni úryvok z knihy TU a presveč sa aká je skvelá na vlastnej koži. No späť k článku.

24. Nikdy sa nevzdaj svojich snov iba kvôli tragickým limitáciám, ktoré si vo svojich životoch vytvorili druhí. Neustále maj na pamäti, že ak niekto hovorí, že sa niečo nedá, hovorí o svojich limitoch, nie o tvojich. Ty na druhej strane, ty dokážeš čokoľvek!

25. Nikdy nedovoľ, aby niekto, pre koho znamenáš tak málo, kontroloval tak veľkú časť tvojho života.

26. Ja viem, že to nie je nič prijemné, keď v teba nik neverí. No jediná osoba, ktorá v teba musí uveriť, si ty sám. To ti úplne stačí na to, aby si dokázal čokoľvek si zaumieniš. Zapamätaj si, že aj malilinký záblesk hviezdy dokáže presvietiť všetku tú temnotu vo vesmíre.

„Na to, aby si sa stal šampiónom, v seba musíš uveriť vtedy, keď v teba nebude veriť nikto iný.“ – Sugar Ray Robinson

27. Neposedávaj. Postav sa a daj sa do pohybu. A i keď možno z počiatku nepôjdeš smerom, ktorý si si vysníval, tak vedz, že kým sa hýbeš vpred, vytváraš si príležitosti.

28. Zamysli sa na moment nad všetkými tými ťažkými skúškami a momentami v tvojom živote. Aj napriek všetkým tým prekážkam a ťažkostiam, stále si tu. Prekonal si ich a takisto prekonáš aj všetko to, čo ešte len príde.

29. Ak pred tebou život zatvorí niektoré dvere, môžeš ich znova otvoriť. Sú to predsa dvere, tak skrátka fungujú.

30. Život je ako šálka čaju. Celé je to o tom, ako si ho pripravíš.

31. Keď už viac nie si schopný zmeniť situáciu, je to výzva v to, aby si zmenil seba.

32. Akonáhle raz uvidíš svoju hodnotu, bude pre teba zrazu ďaleko ťažšie zdržiavať sa v spoločnosti ľudí, ktorí ju nevidia.

33. Či už povieš, že to „dokážeš“ alebo, že to „nedokážeš“, vedz, že budeš mať pravdu v oboch prípadoch.

34. Musíš sa prestať rozčuľovať kvôli tomu, že ťa druhí ľudia nepodporujú. Väčšina z nich totižto nedokáže podporiť ani samých seba.

35. Zapamätaj si, že to, čím budeš kŕmiť svoju myseľ každý deň, ťa buď pozdvihne alebo pritlačí k zemi. Vyberaj si teda múdro.

„Si knihy, ktoré čítaš, filmy, ktoré pozeráš, hudba, ktorú počúvaš, ľudia, s ktorými sa stretávaš a konverzácie, do ktorých sa zapájaš. Vyberaj si teda múdro to, čím budeš svoju myseľ kŕmiť.“

36. Nemodli sa za jednoduchý život. Niečo také neexistuje. Modli sa radšej za silu, aby si zvládol ten náročný, ten, ktorý vedie k šťastiu, slobode a úspechu.

37. Niekedy sa musia skrátka veci zmeniť, aby si sa mohol zmeniť ty. Niekedy musíš spraviť chyby, aby si sa dokázal naučiť lekciu. Niekedy musíš padnúť na dno, aby si sa mal od čoho odraziť. Niekedy si skrátka musíš prejsť tým zlým, aby si sa naučil doceniť to dobré.

38. Nehľadiac na to, čo sa ti v živote prihodilo, hlavu maj stále hore a srdce neustále otvorené. Nedovoľ, aby ti príležitosti na lepšie časy utiekli len preto, že si sa uzatvoril pred okolím.

39. Väčšinou je jediným dôvodom, ktorý stojí v ceste medzi tebou a tvojimi najväčšími snami práve tá otrepaná historka, pre ktorú si neustále nahováraš, že to nedokážeš.

Prečítaj si článok 15 Nenápadných Myšlienok, Ktoré Ničia Tvoje Najväčšie Sny. V ňom pochopíš, o čom v bode vyššie píšem. 😉

40. Môžu to byť štyri roky, čo tvrdo pracuješ, snažíš sa a dávaš do toho všetko, no úplne bez výsledkov, a potom príde piaty rok, ktorý zmení úplne všetko a ty uspeješ tak veľmi, že si sa v to doposiaľ ani len neodvážil dúfať. Sila toho, že sa skrátka odmietneš vzdať, je reálna ako sviňa!

Tak a toto bolo 40 myšlienok, ktoré verím, že ti zdvihli náladu a ukázali ti, že život dokáže byť nádherný napriek všetkému tomu ťažkému a zlému, čo sa nám v ňom prihodí.

Každá minca má skrátka dve strany a to, na čo sa v živote budeš sústrediť, toho v ňom budeš mať viac. Vyber si teda radšej to pozitívne!

Ak sa ti článok páčil, tak už určite vieš, čo máš robiť. Hoď mu lajčisko, šérni ho medzi svojich ľudí na sociálnych sietiach alebo ho rovno pošli kamošom, ktorým vieš, že dokáže spraviť deň! 😉

Samozrejme, určite sa nezabudni zaregistrovať do NEWSLETTER-a, aby si sa uistil, že ti ďalšie nadupané články neujdú. Hoď svoj email do políčka nižšie a ja ťa na každý nový článok rád, osobne a zdarma upozorním. 😉