7 Otázok, Na Ktoré Už Konečne Potrebuješ Poznať Odpoveď

7 Otázok, Na Ktoré Už Konečne Potrebuješ Poznať Odpoveď

Dnes som sa rozhodol pre trošku netradičný článok. Opäť trošku pomoralizujem, znova ti dám zopár tipov, ako žiť lepší a kvalitnejší život, no dnes to výnimočne nebude na žiadnu špeciálnu tému.

Dnes si ukrojíme z každého rožku trošku, ako sa hovorí a to tým, že sa pokúsim zodpovedať otázky, ktoré ľudí ohľadom ich životov najviac trápia. Dnes odpoviem na otázky, ktoré najviac trápia aj teba.

Každý víkend mi totižto prichádza množstvo mailov, v ktorých ma ľudia prosia o rady či pomoc pri riešení problémov, s ktorými sa dennodenne potýkajú či objektívny náhľad na starosti, ktoré ich v živote najviac sužujú.
A keďže som dnes vstával z postele pravou nohou, povedal som si, že zhrniem tie najčastejšie otázky do dnešného článku, aby si v nich mal už konečne jasno aj ty. 😉

Začíname…:

1. Ako budem v živote šťastnejší?

Jednoducho. Stačí, ak začneš robiť viac tých vecí, ktoré máš rád a menej tých, ktoré neznášaš. Stačí, ak začneš počúvať viac svoj vnútorný hlas a to, čo ti našepkáva intuícia a začneš pracovať na SVOJICH snoch a na SVOJICH cieľoch.

Začni skrátka robiť rozhodnutia podľa seba (inšpiruj sa v článku 10 Rozhodnutí, Ktorými Si Šťastní Ľudia Vyberajú Šťastie). Prikývni na to, čo je správne a odkývaj to, čo sa ti nepozdáva. Snaž sa naplniť svoje očakávania namiesto očakávaní druhých. Neporovnávaj sa s inými, súper len s tým človekom, ktorého vídaš každé ráno v zrkadle. Zameraj sa na svoj progres, nie na dokonalosť.

Pracuj na niečom, čo miluješ, vyživuj svoju vášeň. Buď sám sebou a občas podľahni pokušeniam. A napokon, začni sa sústrediť na veci, ktoré máš, namiesto tých, ktoré by si iba chcel. A hlavne, hlavne si uvedom, aké šťastie vlastne máš!

A ak by si mal s tým posledným bodom problém, prečítaj si článok 14 Vecí, Ktoré Ti Dokážu, Že Si Na Tom Ďaleko Lepšie, Ako Si Myslíš… Ten ti už oči otvorí. 😉

2. Ako byť pozitívnejšie naladený?

Opäť nič zložité. Tuto nás ovplyvňujú hlavne dve veci… Vnútorné vplyvy, a potom tie vonkajšie. Ako prvé teda vrelo odporúčam spraviť si poriadok v hlave. Sústrediť sa na riešenia, namiesto na problémy. Pozornosť sa pokús upriamiť na to, čo v tvojom živote funguje, nie naopak.

Teš sa na to, čo ťa v budúcnosti čaká, namiesto toho neustáleho obávania sa o to, čo sa ti môže stať. V situáciách hľadaj vždy to pozitívne a pohár sa snaž vidieť poloplný, nie poloprázdny.

Ono nie nadarmo sa vraví, že negatívne myšlienky nám pozitívny život nedajú, a preto aj to je dôvod, prečo tu odporúčam začať. A okrem myšlienok zmeň aj tú negatívnu pásku, ktorá ti v hlave hrá. Raz a navždy umlč toho vnútorného kritika, ktorý s tebou v mysli neustále debatí, toho, ktorý ti okrem urážok a osočovania nič iné nepovie.

Ako druhé, sú tu potom vonkajšie vplyvy. Sem patrí všetko od práce či činností, ktoré cez deň vykonávaš, cez ľudí, ktorými sa obklopuješ, až po správy, ktoré konzumuješ. Ak budú tieto veci či ľudia negatívni, veľmi ti to neprospeje. Nemôžeš očakávať, že budeš v práci polovicu dňa nešťastný a ďalšiu polovicu budeš pozitívny a spokojný. Tak to bohužiaľ nefunguje. A takisto, ak budeš hltať len negatívne a zlé správy, svet ružovo vidieť určite nebudeš.

3. Ako sa zmeniť, keď sa mi nedarí?

Táááák, toto môže mať na svedomí viacero faktorov. Ono som dokonca napísal E-Book 8 Chýb, Ktoré Sabotujú Tvoje Rozhodnutie Zmeniť Svoj Život, takže jednoznačne odporúčam začať tam. Sťahuj rovno bez zadania emailu, úplne zdarma. 😉

Ako druhé, by som sa na tvojom mieste vynasnažil uveriť, že to dokážeš. Pretože ak neuveríš, častokrát sa to ani neodhodláš skúsiť, prípadne aj keď sa hecneš a pustíš sa do toho, tak je obrovská pravdepodobnosť, že to vzdáš hneď pri prvom nezdare.

Tajomstvo zmeny tkvie v tom, sústrediť sa na budovanie nového, nie na bojovanie so starým. A teda na vytváranie nových, produktívnych návykov, nie na tie vyčerpávajúce súboje so starými zlozvykmi.

A vedz, že ak to skutočne chceš, tak to dokážeš. Preto odporúčam nájsť si skutočne silnú, vnútornú motiváciu. To znamená neobletovať toľko motivačné stránky na facebooku, ale sadnúť si niekam do ticha a dať si míting so sebou samým, aby si si poriadne ujasnil, čo v živote chceš. Aby si sa uistil, že zmeny, ktoré v živote plánuješ, robíš pre seba, nie pre druhých. A keď sa zameriaš na to, čo to pre teba znamená a ako veľmi to chceš, nič ťa nedokáže zastaviť… Tú motiváciu ti už nič a nikto nedokáže vziať!

Inšpirovať sa môžeš tým, čo ženie vpred mňa, v článku 10 Vecí, Ktoré Ma V Živote Ženú Vpred. Ten ťa už dokáže nakopnúť, ten ti už vnukne nápady! 😉

4. Kedy je najvhodnejší čas začať…?

Tie bodky sú tam preto, aby si si doplnil čokoľvek, čo momentálne riešiš. Ľudia sa ma totižto neustále pýtajú, kedy je najvhodnejší čas začať podnikať, kedy je najvhodnejší čas odísť z práce, kedy je najvhodnejší čas začať cvičiť, kedy je najvhodnejší čas na toto a na hento.

Tak a tu je moja jednoduchá, jednoslovná a univerzálna odpoveď, ktorú si bleskem zapíš za uši… TERAZ!

Teraz je ten najvhodnejší čas začať s čímkoľvek s čím začať chceš. Podmienky nikdy nebudú ideálne. Vždy bude niečo, čoho budeš mať nedostatok. Zakaždým tu budú prekážky, ťažkosti či nepríjemnosti.

No dokonalosť je mýtus. Ak sa za ňou budeš naháňať, jedného dňa si uvedomíš, že už viac nemáš čas robiť veci, ktoré si vždy robiť chcel. Dôjde ti, že si vlastne čakal celý svoj život a jediné, čoho si sa dočkal, je, že si zostarol.

Odkladanie života na neskôr a neustále vyčkávanie na lepšie časy, je najväčšou brzdou, ktorá ti bráni napredovať a rásť, je to tým najväčším klamstvom, ktorým ti myseľ kradne život, po ktorom túžiš, priamo pred tvojimi očami.

Je teda najvyšší čas si to uvedomiť. Je najvyšší čas začať žiť, začať si plniť svoje sny a začať dosahovať svoje ciele. Teraz, nie potom!

5. Ako zvýšiť svoj príjem?

Spôsobov, ako si zarobiť nejaké to euričko navyše, je neúrekom a kebyže sa snažím vypísať aspoň zlomok z nich, článok by bol tak 2458996234 krát dlhší. No bohužiaľ, všetci operujeme v inom prostredí, a tak sa všetkým naraz konkrétne poradiť ani nedá.

No treba si tu uvedomiť jednu vec. Na trhu práce predávame svoje zručnosti. Čím sme kvalifikovanejší, tým sme lepšie zaplatení. Čím viac toho máme ponúknuť, o to viac pracovných ponúk dostaneme.

Takže najlepšia možnosť, ako zvýšiť svoj príjem, sa javí investovanie do seba samého. Mne sa táto cesta a investícia vyplatila neuveriteľným spôsobom a je to bezpochyby jedna z najlepších možností a ciest za lepšou výplatnou páskou, za očarujúcim pasívnym príjmom či za vlastnou prosperujúcou firmičkou. Vzdelávaj sa, zbieraj skúsenosti a snaž sa neustále napredovať a rásť. Vyplatí sa to. 😉

6. Ako sa postaviť opäť na nohy po utŕžení ťažkej životnej rany?

Život to nie sú len dúhy, motýle a jednorožci, o tom si sa už isto presvedčil aj sám. Viem to, tiež som sa o tom v minulosti presvedčil. Život nie je fér a sem tam prináša aj bolestivé rany, trpké skúsenosti či ťažké časy, ktoré nie a nie pominúť.

Sme iba ľudia a tí robia chyby, avšak niektoré sú tak hlúpe, až to bolí. Sám by som si niekedy najradšej nafackal za tie rozhodnutia, ktoré sa vymykali zdravému rozumu.

No keď sa nám chvíľku nedarí, neznamená to zákonite koniec sveta. Keď padneme na kolená, neznamená to, že na nich musíme zostať.

Vo všetkom zlom je vždy aj niečo dobré. Všetky tie chyby, ktoré v živote spravíme, so sebou prinášajú aj lekcie na nezaplatenie. Padáme predsa preto, aby sme sa opäť naučili postaviť.

I keď mi geometria nikdy nešla, tak už dávno viem, že život sa pohybuje v sínusoide. Raz sme hore, raz sme dole. Raz sa darí, raz sa nedarí. Preto ak sa darí, užívaj si každý jeden moment. Vychutnaj si každú jednu chvíľku, kedy ide všetko ako po masle.

A keď sa nedarí, nebedákaj. Neopúšťaj sa, nenariekaj, nesťažuj sa priateľom a už vôbec im nevešaj na nos svoje problémy. Zameraj sa na riešenie. Všetku svoju energiu sústreď na to, ako sa z momentálnej nehostinnej situácie dostať. To je to najlepšie, čo môžeš spraviť. To je to jediné, čo môžeš spraviť.

Nevravím, že to bude jednoduché. Po niektorých pádoch sa na vlastné vstáva len veľmi ťažko. No musíš to spraviť. Pretože nikto iný to za teba nespraví. Nikto za teba nevyrieši tvoje problémy. Zanalyzuj teda situáciu, nájdi východisko, spíš si jednotlivé kroky, ktoré musíš spraviť a hor sa do práce. S cennými lekciami v mysli a ponaučením v srdci.

[divider_1px]

Ak sa ti myšlienky v článku páčia, tak si daj od tohto náruživého čítania menšiu pauzičku a lajkni MOTIVATION-MANa na Facebooku. Zaistíš si tým to, že ti ďalšie zaujímavé články neujdú. Jeden klik a o ďalšie nadupané riadky budeš mať postarané. Tak šup. 😉

[divider_1px]

7. Ako sa spamätať po strate blízkej osoby či búrlivom rozchode?

Toto je asi to najťažšie a najbolestivejšie, čo sa človeku môže prihodiť. Takáto rana dokáže človeka položiť na lopatky a paralyzovať na pekne dlhú dobu.

No dokonca, aj keď prídeme o milovanú osobu, nemali by sme si vyčítať to, čo sme nestihli spraviť, či to, čo sme nestihli povedať. Práve naopak. Mali by sme byť vďační za všetko to, čo sme s ňou prežili a byť šťastní, že boli títo ľudia súčasťou našich životov. Viem, že to nie je jednoduché, tiež som si tým prešiel. No je to jediná možnosť, ako sa z toho spamätať, jediný spôsob, ako to rozchodiť.

Spomeň si, že aj napriek tejto tvrdej rane, tvoj život ide ďalej, tak ho nezahadzuj iba preto, že je momentálne náročný. Kráčaj ďalej, spomínaj a nájdi opäť cestu k tomu, ako sa zo života tešiť. Pretože ani ty tu nebudeš večne, tak sa teda vynasnaž, aby tie dni, ktoré ti boli dané, nevyšli navnivoč.

A aby si si nemyslel, že som v predošlých dvoch bodoch iba táral do vetra, prečítaj si články 5 Extrémne Ťažkých Situácií, Ktoré Mi V Živote Neuveriteľne Pomohli a Ďalších 5 Extrémne Ťažkých Situácií, Ktoré Mi V Živote Neuveriteľne Pomohli. Tie už ťa presvedčia o tom, že by si mal svojej ťažkej minulosti poďakovať za lepšiu budúcnosť. 😉

Tááák a to bolo všetko, bratranec/sesternica! 😉

Verím, že sa mi podarilo dať ti zopár tipov, ako sa vysporiadať s vecami, ktoré ti v živote nefungujú a fúknuť mu tak opäť raz vietor do plachiet.

Život sám o sebe nie je zložitý, to len my ho máme vo zvyku komplikovať. Pamätaj, že každý problém má aj riešenie a ak sa naň aj zameriaš, tvoj život dostane úplne nový rozmer. Krajší, lepší, pozitívnejší rozmer, aby sme sa pochopili. 😉

Tak teda do skakavenia a vidíme sa opäť o týždeň, pri novom článku.

Medzitým ale, samozrejme, tento článok nezabudni patrične podporiť nejakým tým šériskom či lajčiskom, komentárom, alebo mu daj palec hore tuto hneď pod článkom, nech viem, či sa mi vydaril. 😉