Ďalších 7 Otázok, Na Ktoré Už Konečne Potrebuješ Poznať Odpoveď

Ďalších 7 Otázok, Na Ktoré Už Konečne Potrebuješ Poznať Odpoveď

Možno si na moment zaváhal, než si článok otvoril, pretože ťa neoslovil svojím názvom, ktorý nie je vôbec načančaný či „fénsy“, no vedz, že si klikol správne!

Dnes si totižto opäť ukrojíme z každého rožku trošku, a to tým, že si odpovieme na otázky, ktoré čitateľov Motivation-Mana trápia najčastejšie. Verím teda, že tu aj ty nájdeš také, ktoré ti po večeroch nedovolia oka zažmúriť.

Týždeň čo týždeň mi totižto do mailu chodia otázky od ľudí, ktorí v živote potrebujú nasmerovať a ja som si odstupom času všimol, že sa mnohé z nich opakujú.

Povedal som si teda, že vyberiem tie najfrekventovanejšie a najskloňovanejšie z nich a hodím ich do článku, samozrejme, každú v doprovode najvhodnejšieho riešenia a ukázania, ako sa s danými problémami vysporiadať.

Drž si teda klobúk, začíname…:

1. Čo robiť, keď sa cítim bezvýznamný, keď môj život nemá zmysel?

Tak riešenie tohto problému, to je hotová malina. Ak sa cítiš zbytočný a máš pocit, že tvoj život nemá zmysel či význam, tak mu nejaký daj!

Svoj život máš vo svojich rukách, odjakživa si ho v nich mal. Záleží to teda len na tebe, aký príbeh svojím životom rozpovieš. Či bude inšpiratívny a chytí druhých ľudí za srdce… Či ním zmeníš svet… Alebo bude taký všedný, že oň nik ani len nezakopne.

Vyber si skrátka niečo, čo ťa baví, niečo, čo ťa zaujíma. Pomáhaj, prípadne sa zameraj na problém zo svojho okolia, ktorý by si rád vyriešil. Malo by to byť skrátka niečo, na čom ti záleží.

Zamysli sa nad vhodným riešením, premysli plán útoku a pusť sa skrátka do práce. A je to úplne jedno, či začneš prispievať na odborné fóra a deliť sa o svoje bohaté poznatky, pomáhať v miestnom útulku alebo sa ponúkneš starším susedom, že im zbehneš nakúpiť. Pomáhaj a prinášaj hodnotu ľuďom okolo seba a ja ti garantujem, že sa už zbytočný nikdy viac cítiť nebudeš!

Celé je to jednoducho o tom, nájsť niečo také, pre čo bude horieť tvoje srdce, niečo, pre čo budeš žiť. Je to o tej ceste z bodu A, v ktorom si teraz, do bodu B, ktorý si musíš stanoviť. Urči si teda taký cieľ, ktorý v tebe rozdúcha ten plameň, vyhrň si rukávy a pusti sa do práce. Teraz, pretože ono skutočne nie je na čo čakať!

2. Ako nájsť a začať robiť prácu, ktorú budem milovať a ako zarobiť?

Tak najprv si rozlúsknime oriešok s otázkou, ako takú prácu nájsť a ako zistiť, čo by ťa bavilo… Ono existujú kadejaké testy a kvízy, ktoré by ti v tom mali pomôcť, no mne sa najviac osvedčila jednoduchá metóda. A to pokus omyl.

Možno ťa to prekvapí, no na škole som netúžil po tom, byť blogerom. Ani by ma to len nenapadlo. Najprv som si musel prejsť nejakými tými zlými zamestnaniami, aby som si uvedomil, že chcem od svojej práce viac. Potom nasledovalo zopár pokusov, o ktorých som bol presvedčený, že sa stanú mojou vysnívanou prácou či podnikaním.

Nestalo sa tak ani pri jednom z nich, AVŠAK, iba vďaka tomu, že som ich vyskúšal, som si ich mohol nielen vyškrtnúť zo zoznamu a prestať polemizovať nad tým, či sú pre mňa tými osudovými, no iba vďaka týmto pokusom som sa dostal k písaniu a inšpirovaniu, mojim životným láskam.

Preto radím skúšať, skúšať a skúšať. Nasledovať svoje srdce za každou prácou či činnosťou, ktorá sa ti zdá zaujímavá, či takou, ktorá ťa baví. Pretože až keď to vyskúšaš, až potom zistíš, či je to to pravé orechové alebo to nie je nič pre teba. 😉

Prečítaj si o mojom príbehu viac v článku 7 Dôležitých Vecí, Ktoré Ma Osobnostný Rozvoj Naučil. V ňom sám uvidíš, že z vlastnej skúsenosti viem, o čom píšem. 😉 No poďme ďalej…

Ďalej, ako ju začať robiť. To môže byť takisto dlhším procesom, ako si myslíš. Bohužiaľ, väčšinou to nie je ako z amerických filmov. Že dáš výpoveď v práci, kopneš šéfa do miest, kde je chlap najchúlostivejší, napľuješ mu do kávy a v tom momente, ako za sebou zatreskneš dvere, sa ti okamžite začne lepší život.

Hneď začneš podnikať, okamžite sa začneš topiť v peniazoch a zakázkach, všetko pôjde ako po masle a ty sa budeš môcť po pár mesiacoch odsťahovať na Bahamy.

Počul som už aj o takých šťastlivcoch, no mnohokrát je to zložitejší proces. Musíš začať popri práci, vo svojom voľnom čase. Zdokonaľovať sa, pilovať svoje schopnosti, učiť sa, narobiť pár chýb… A až potom príde ten správny čas nechať starý „džob“ za sebou a vykročiť v ústrety tomu novému.

A napokon, ako zarobiť? Tak toto väčšina ľudí rieši ako prvé a robia chybu. Pretože, keď sa budeš pozerať hlavne na peniaze a budú pre teba smerodajné, nikdy nebudeš mať čistú myseľ, nikdy nebudeš rozmýšľať triezvo.

Vždy budeš ovplyvnený a budeš mať zahmlené videnie. Nekomplikuj si to teda. Nájdi si najprv to, čo ťa bude baviť, otestuj si správnosť svojej voľby a ver, že ak to budeš robiť dobre a ak ľuďom prinesieš hodnotu, peniaze si k tebe cestu nájdu zakaždým. Pretože, i keď sa to od práce k práci líši, nejaký ten spôsob, ako zarobiť tie chechtáky, sa nájde vždy!

3. Ako sa naučiť milovať život?

Ono by to nemalo byť o tom naučiť sa milovať život taký, aký ho máš teraz. V žiadnom prípade by si sa nemal nasilu presviedčať, ako sa máš dobre, keď so svojím životom nie si spokojný. Taký ten zdravý hlad po lepšom živote je len a len vítaný.

Malo by to byť skôr o tom, vytvoriť si život, ktorý budeš milovať. Respektíve milovať ho, zatiaľ čo budeš pracovať na jeho vylepšenej verzii. Milovať činnosti, ktoré ti vyplnia deň, milovať seba ako osobu a byť pyšný na svoje rozhodnutia, prácu, názory a zásady.

Pracovať na sebe a byť deň za dňom lepší a lepší, byť bližšie a bližšie ku svojim snom a cieľom. Aktívne sa podieľať na svojom živote a venovať mu náležitú pozornosť, brať ho dostatočne vážne.

A najlepší spôsob, ako začať, je uvedomiť si v prvom rade, ako by taký ideálny život mal vyzerať. Ako si ho predstavuješ. Kým by si sa chcel stať, čo by si chcel robiť, čo by v ňom nemalo chýbať.

Poriadne sa nad týmito vecami zamysli, aby si v tom mal jasno a mohol si dobre stanoviť ciele. Pretože až s dobre stanovenými cieľmi sa ti zvýšia šance na to, že si taký život aj vybuduješ. S dobre stanovenými cieľmi ti už nič nebráni v tom, aby si si vytvoril plán krokov pre ich dosiahnutie a začal na ňom poctivo makať.

Ak by si sa rád inšpiroval mojou predstavou o ideálnom živote, prečítaj si článok Desatoro Zásad, Podľa Ktorých Chcem Prežiť Svoj Život a v prípade, že v tom máš jasno a rád by si sa rovno vrhol na tie ciele, určite si pozri články Sedem Dôvodov, Prečo Je Dôležité Stanoviť Si Ciele a Ako Si Správne Stanoviť Ciele V Ôsmich Krokoch. 😉

4. Kam investovať čas?

Ja verím, že život je o rovnováhe, a preto svoj čas delím a to medzi prácu, šport, hobby, priateľov, rodinu a oddych.

Nepáčia sa mi totižto rady typu makaj na svojom úspechu od rána do večera, blá, blá, blá… Áno, ono je to pravda, že kam investuješ svoj čas, tam uvidíš výsledky. A znova áno, ak budeš makať na svojom biznise od nevidím do nevidím, uspeješ omnoho rýchlejšie ako ostatní… To je všetko pravda…

Avšak pre mňa úspech neznamená len peniaze a úspešný biznis. Pre mňa úspech znamená prežiť svoj život po svojom. Užívať si ho plnými dúškami. Tráviť čas s priateľmi, chodiť na výlety, cvičiť a zabávať sa.

Moja rada preto znie, dobre si stanov priority a porozmýšľaj nad tým, čo úspech znamená pre teba. A keď budeš mať v týchto veciach jasno, stačí ti iba, aby si im pridelil dôležitosť a napokon im prerozdelil čas, ktorý máš k dispozícii. Nič zložité, však?! 😉

5. Ako si dokážem splniť sny?

Už si miliónkrát počul, že si dokážeš splniť akýkoľvek sen, no tebe sa aj napriek tomu zatiaľ žiaden nesplnil? Nuž, dovoľ mi to teda preformulovať…

Dokážeš si splniť akýkoľvek sen, NA KTOROM SI OCHOTNÝ PRACOVAŤ!

Nestačí si želať či vizualizovať, zabudni na Tajomstvo (film)! Odmenení budú vždy iba tí, ktorí pohnú kostrou a niečo pre svoje sny spravia. Iba nerád by som sa opakoval, pretože som už o tom v tomto článku písal, avšak žiadny iný postup nie je, a tak to musím napísať znova. Sprav si jasno v tom, čo by si chcel, stanov si ciele, následne si napíš plán krokov, ktoré ťa k týmto cieľom dovedú a začni makať. Tak sa plnia sny. Tak sa víťazí!

6. Ako si zvýšiť sebavedomie?

Celé je to o spoznaní seba samého. O tom, objaviť svoje silné stránky a začať na ne byť konečne hrdý. O tom odpustiť si minulé prešľapy a chyby a začať akceptovať svoje nedostatky.

Je to o tom, zamerať sa na seba a prestať sa porovnávať s druhými. Žiť svoj život podľa svojich pravidiel, mať neochvejné zásady a postaviť sa za svoju vec, nebáť sa obhájiť svoj názor. Stanov si ciele a začni na nich pracovať. Začni robiť niečo, čo ťa baví a staň sa v tom dobrý. Alebo začni cvičiť.Toto všetko sú osvedčené kroky, ktoré ťa k zdravému sebavedomiu privedú.

Dokonca už len také maličkosti ako lepšia hygiena, krajšia garderóba a vzpriamenejšia chôdza ti dokážu sebavedomie nakopnúť raketovým spôsobom.

No nebudem sa tu o sebavedomí zbytočne rozpisovať, pretože som o tom napísal neúrekom článkov, takže, ak ťa táto téma obzvlášť zaujíma, určite prebehni TOTO VLÁKNO, tam ich nájdeš požehnane.

7. Ako si nájdem niekoho, kto ma spraví šťastným?

Tak v prvom rade, jediná osoba, ktorá ťa kedy môže spraviť šťastným, si vždy bol, si a aj budeš len a len ty sám!
Najprv sa musíš naučiť milovať samého seba, až potom môžeš očakávať, že ťa budú milovať druhí. Najprv sa musíš spraviť šťastným sám, až potom by si mal začať hľadať niekoho iného.

Šťastie je vnútorná záležitosť a nájdeš ho iba vtedy, ak budeš pátrať vo svojom vnútri, nie mimo neho. Nauč sa teda najprv vychádzať a žiť s tou osobou, ktorú vídaš každé ráno v zrkadle, začni byť v jej spoločnosti šťastný a AŽ POTOM, až potom si začni hľadať niekoho, kto naplní tvoj život, niekoho, kto bude tou chýbajúcou polovičkou. 😉

Táááák a pre dnešok končíme. Beztak som sa zasa rozpísal a napísal toho ďaleko viac, ako som pôvodne zamýšľal.
No v prípade, že by si bol pahltný a nemal si pre dnešok motivácie a mudrlantských rád dosť, prečítaj si prvý článok z tejto série, v ktorom som sa otázkam, ktoré ľudí trápia, venoval pred nedávnom. Čítaj teda 7 Otázok, Na Ktoré Už Konečne Potrebuješ Poznať Odpoveď, nech máš odpovede na všetky otázky, ktoré by ti mohli kradnúť spánok. 😉

Ááááá, ak sa ti rady v tomto článku páčili, určite ho podpor nejakým tým páčikom alebo ho rovno zdieľaj, nech mu pomôžeš k ďalším ľuďom, ktorých môžu tieto otázky ešte stále trápiť. 😉